90 Shares 3508 views

Instalacja Apache na Ubuntu OS i Windows

Najpierw trzeba zrozumieć to, co jest Apache. Po prostu, jest to darmowy serwer WWW, który jest oprogramowanie cross-platform. On jest uruchomiony system operacyjny, takich jak IOS, Windows, Linux, BSD. Główne zalety tego narzędzia jest jego elastyczność, większa wydajność i niezawodność. Posiada również szeroką gamę rozszerzeń, które są zaprojektowane, aby wykonać szereg dodatkowych przydatnych funkcji. Instalacja Apache potrzeba bardzo wiele, bo takie narzędzie umożliwia służyć dużej liczby stron internetowych w ramach jednego adres IP.

koniecznie potrzebny jest serwer WWW, który przejmuje funkcję wyświetlania jej stron do życia zawodowego. Wszyscy użytkownicy wiedzą, że przed nazwą określonego adresu URL, musi koniecznie być prefiks «http: //». Oznaczenie to jest protokół, który koordynowany przez przeglądarkę użytkownika a serwerem. Ostatni obsługuje wiele języków programowania: PHP, Python, Ruby, i tak dalej. Również za pomocą dodatkowych środków można wykonać programów napisanych w języku C ++, Java i wiele innych.

Wielu webmasterów wymaga instalacji Apache. Okna pozwala to zrobić. Uważany za pakiet z języka programowania PHP. Aby zacząć chcesz pobrać instalator i wymaganą wersję PHP do pracy z lustrzany. To jest po instalacji sam jest Apache. Trzeba kliknąć „Dalej”, tak długo, jak to możliwe. Po tym jest wypełniona pozycji «» Informacje o serwerze, gdzie w pierwszych dwóch pól wyznaczonym słowo «localhost», aw trzecim – wszystko wymyślone przez e-mail. Następnie należy wybrać typ instalacji (można nacisnąć przycisk «» Typowa) i wskazać jej drogę. Ostatnim krokiem będzie proces instalacji i pojawienie się ikony w zasobniku systemowym z czerwonym piórkiem. Aby sprawdzić działanie jest wpisać localhost słowo w pasku adresu przeglądarki i oglądać wiadomość powitalną.

Teraz instalacja Apache jest kompletna, konieczne jest stworzenie interakcji z PHP. Uprzednio pobrane archiwum jest rozpakowywane. Przemianowany znaleźć w nim plik php.ini-dist na php.ini. Następnie wylicza niektóre zmiany w dokumencie konfiguracji określonego serwera, który następnie ponownie uruchomiony. Tworzy format pliku .php, co jest napisane . To musi być umieszczone w folderze htdocs. Wszystko instalacja Apache z PHP wiążący jest kompletna. Konieczne jest jedynie, aby wyświetlić informacje o języku pakietu cycling. Aby to zrobić, należy wprowadzić w swojej przeglądarki http: // localhost / _fayla.php nazwę.

Dla niektórych użytkowników trzeba zainstalować Apache Ubuntu, ponieważ wiele wolą pracować tylko Linux. Aby to zrobić, należy otworzyć wiersz polecenia i wpisz polecenie, aby zbudować repozytorium: sudo apt-get install apache. Następnie ustaw serwer musi działać na własną rękę i wyświetlić napis „Uruchamianie serwera Apache”. W celu dalszego kontrolowania tam apachectl polecenie. Na przykład, aby zobaczyć aktualny status serwera WWW, użył frazy «status apachectl». Niektóre z poleceń niezbędnych dla funkcjonowania Apache: sudo przystanku apachectl sudo apachectl start i sudo apache2ctl restart. W związku z tym, że są one przeznaczone do stop, start i restart serwera. Aby zidentyfikować wydajność jest konieczne, ponieważ w systemie Windows wpisz adres localhost w przeglądarce. Jeśli się powiedzie, użytkownik zobaczy wynik komunikacie angielski «to działa!».

W każdym razie, z usług serwera używany przez webmasterów na całym świecie. Apache na rynku zajmuje 50%, co jest bardzo istotne i jednoznaczne.