270 Shares 9219 views

Elm – szafka z drewna

Elm – drzewo wiązu rodzaju, który również obejmować wiąz, wiąz, wiąz, ilmovnik. Nazwa rodzaju pochodzi od celtyckiego wiązu. Ogólnie rzecz biorąc wiąz – turkijskiego nazwa znanego chińskiego wiązu, występujący w Azji Środkowej, w rejonie Wołgi, południowy Ural. Razem odnosi się do rodzaju wiąz 16 gatunków roślin, w tym wiązu – drzewa z atrakcyjnym wyglądem.

opis

Jak w przypadku wszystkich zakładów tego rodzaju, wiąz – dużego drzewa, osiągając wysokość 20-25 metrów i obwód w wysokości do 1 metra. Jest to roślina liściasty z okrągłym lub eliptycznym kształcie korony, bardzo kochających jasnych obszarach słonecznych, ale sama w sobie daje obfity cień. Liście są dość duże, rzeźbione, mają inną lokalizację. Wiąz drzewo, zdjęcia można zobaczyć kwiaty małe i niepozorne kwiaty. Kwitnienie odbywa się przed otwarciem liści w środku wiosną (kwiecień-maj). Zebrane w wiązki Elm kwiatów są cenne miód roślin. Pstra – owoc drzewa – dojrzewają na początku czerwca i przypominają małe latające spodki z nasion wewnątrz. W Chinach, niedojrzałe owoce są stosowane jako składniki w kuchni egzotycznych pożywnych sałatek.

Elm – drzewo, w starożytności wykorzystywane do krajobrazu parków i ogrodów. Jesienią liście zmieniają kolor jasnożółty i pięknie urządzone Rozpuszczone parkach.

wykorzystanie

Elm – drzewo z bardzo silnym i litego drewna, innym ciemnym brązowo-czerwony. Jakość ta jest bardzo ceniona rzeźbiarzy. Ponadto, pomimo swojej siły, nie jest łatwo pracować, nie pęka i nie gnije. Można łatwo zauważyć słoje, a struktura jest widoczne nie tylko w poprzek, lecz również w przekroju wzdłużnym. Poza pięknym kolorze drewna to posiada jedwabisty połysk tekstury i tworzy efekt mory. To ze względu na ich właściwości i jakości drewna jest tak cenna wiąz. Drewno, z którego ujawnienie mówi o jego unikalnych cech, jest stosowany w produkcji dekoracji wnętrz i mebli. Kolejna cecha, która sprawia, że korzystanie z popularnej produkcji mebli wiąz – jego elastyczność po parze. Drewno łatwo przyjmuje formę, że chce dać panu. Jednakże, istnieje ona i negatywne cechy – z powodu małej poru jest słabo szlifowane i poplamione. Meble z wiązu ma specjalne właściwości. Nawet traktowane, drewno emituje charakterystyczny smak, działając na osobę jako lek przeciwdepresyjny. Być może dlatego, że jest wiąz – drzewo, które zostało wycenione izdevle bogatych Shahs bayami i Azji Środkowej.

historia

Oprócz produkcji mebli w Rosji drewna wiązu, aby różne sprzęty domowe: łyżki, miski, chochle, a kora drzewa jest używany do garbowania skór. Ponadto, zostały wykorzystane w celach leczniczych – do leczenia oparzeń i chorób oczu. W Anglii, wyrażenie „The Elm i winorośl” został użyty do opisania kochanków – nawet w czasach Homera wierzono, że wiąz jest poświęcony Bachusa – boga wina. To był przywiązany do drzewa winorośli i jesienią został pokryty z kiści winogron.