750 Shares 6206 views

Jak złapać suma – aktywne i pasywne metody połowu

W naszym zwykłym słodkowodnych ryb różnego kalibru, małych i dużych. A największe okazy znajdują się wśród sumów. Ten drapieżnik słodkowodnych prowadzi siedzący tryb życia na dnie zbiornika, w jakiejś jaskini, albo w głębokiej jacuzzi, która jest zaśmiecona podwodnego gruzu. A on opuszcza schronienie tylko za bardzo „poważne” sprawy. Powód może być uczucie głodu i tarła. Sum poluje głównie w nocy, ale zdarza się, że głód napędza go do polowania w ciągu dnia. W zimie, jego aktywność przypada również. On staranował do głębokiego dołu i pozostawia go bardzo rzadko. Ale w ciepłej porze to jest dość aktywny, a w tym czasie wędkarski sum może być całkiem udany.

Ale lepiej zaczyna gryźć po tarle, w czerwcu. Tu trwa kilka dni na odpoczynek, a potem idzie na polowanie sumów. W tym czasie, nie ma wątpliwości co do połowu sumów na ten temat. On pecks prawie wszystkie dysze i sprawia, że bardzo energicznie. W lipcu jego aktywność spada nieznacznie, aw sierpniu ponownie wzrasta. I złapać suma jest najlepszy po zachodzie słońca, a potem poluje najczęściej.

Nawet doświadczeni wędkarze mogą łatwo zidentyfikować dokładnie siedlisko sum na rzece. To wymaga obserwacji i wit. Umieść to musi być na tyle głęboki, i aby była ona wolna. A jeśli powyższe jest również głęboko woda jest płytka lub rolki, możliwe jest z całą pewnością rzucać tutaj rozwiązania do połowu sumów będzie udany. szukaj również dla tych ryb mogą być wykonane wizualnie. Od młodego sum lubi polować w górnych warstwach wody.

Raz staje się znane siedlisko drapieżników słodkowodnych, będzie gotowy aby je złapać. I tu pytanie – jak złapać suma, istnieje kilka odpowiedzi. Na przykład, można złapać go na dolnym biegu. Aby to zrobić, należy umieścić Donk noc i usuwany wraz z połowu w nocy. Przekładnia ta składa się z mocnego sznurka, który kończy się na smyczy. Jest on wykonany z żyłki o grubości 0,5-1 milimetra. Haki do sum podjęte pojedyncze, a ich wielkość nie powinna być mniejsza niż №10. A jeśli donk wrzucony do samego dołu, który znany jest być w domu na bardzo dużej sumy, a następnie zaczepić na nich powinny być podejmowane co najmniej 35-40 pokoi. Również potrzeba umiejętnie tackle zamontowany na brzegu. Donk zazwyczaj przywiązany do gałęzi drzewa albo na kołku. Wsparcie to musi amortyzować szarpnięcia połowu sumów. Specjalne amortyzatory są sprzedawane do tych celów. A jeśli złapać suma na Donk, to do nocy na zewnątrz pary w walce o wolność, a rano wyczerpanego wykupu rybaka.

Jak można zauważyć połowów na Donk jest pasywny sposób łowienia. Ale tych rybaków, którzy chcą czuć się jak złapać suma powinien spróbować tego w inny sposób łowienia – łowienie Croaker. Metoda ta jest uważana za najstarszą i znanym sposobem łowienia som, która wymaga od wędkarza pewnych umiejętności i wiedzy. I dla Kwok połowowego (wabika dźwięk) trzeba łódkę i on Kwok, teraz można łatwo kupić w sklepie. Nawet dla takich połowów potrzebny mały młotek, rękawice i nylonowy sznurek z hakiem i obciążenia. Podczas takich połowów powinno być ciche i bardzo ostrożnie poruszać się łodzią. Po wszystkich sum mają doskonały słuch, może być łatwo przestraszyć. Ale ta metoda połowu suma jest bardzo uciążliwe i może ocenić tylko prawdziwych rybaków.

Jak to drapieżnik może złapać jak zherlitsy i przędzenia. Podczas przędzenia połowy sum przypadkowo jeśli dorzucić Soms odkrywkowych. Innym ważnym punktem jest to , jak do połowu sumów, jest wybór przynęty na nim. Dla osioł często wykorzystują Medvedkov belki lub nawozu robaki. Kwok także nadaje się do krykieta lub konik polny, który jest popychany przez 2-3 sztuk na haku. Nie źle, jak sum bite na żywą przynętę. A kiedy połowu sumów dobrze nadaje się do przędzenia sztucznej przynęty, takie jak miękkiego tworzywa sztucznego, przynęty, przynęty, przynęty i różnych sztucznych małych zwierząt.