485 Shares 3277 views

Wieczny wędrowiec, lub skąd tygrysa?

Po pierwsze, spójrzmy na którym tygrys żyje. Powszechnie przyjmuje się, że miejscem narodzin tych dzikich kotów w Azji Południowo-Wschodniej. Stamtąd, osiedlili się bliżej północy, osiągając krawędź regionie Ussuri i Amur. Ale ich naturalne siedlisko nie ogranicza się na Dalekim Wschodzie. Kiedyś żyli i tygrysy w Indiach, Sumatra, Bali, Jawa i wyspy Archipelagu Malajskiego. Wędrując Żyd

W wąskim znaczeniu, kwestia gdzie tygrys żyje, trudno odpowiedzieć. Fakt, że jest wiecznym wędrowcem. Nawet jeśli będzie on zaznaczyć obszar, jest to krótki czas, kilka tygodni idzie do innych miejsc, gdzie można zysk.

Polowanie na ofiary

Polowanie drapieżnika przychodzi wieczorem, tylko w rzadkich przypadkach, jeśli zwierzę jest głodny, poluje w ciągu dnia. Ze względu na jego osobliwym kolorze tygrysa wydaje się być bardzo jasny, ale w rzeczywistości, pomarańczowy z czarnymi paskami skóry – jest to bardzo dobry kamuflaż na polowania w „terenie”. Jego ulubiony tryb ataku na zdobycz – piorun skok z gęstych krzaków. To gdzie to jest w poręcznej drapieżnika i ubarwieniu ochronnym, maskując go. Tiger zakrada bliska i praktycznie szarpnięcie łapie ofiarę, gryząc ją w gardle i szyi przez złamanie nogi potężny cios. Oczywiście, ofiara nie ma szans na przetrwanie. Jednym z jego najgroźniejszych drapieżników Łapa blow łatwo zabić niedźwiedzia czy konia! Horror proste! Ciekawostką jest, że w czasie ataku nie wydaje żadnych dźwięków.

Należy dodać, że tygrysa – samotnego myśliwego, a nawet jeśli jest polowanie z kobietą, a potem bierze ta „współpraca” jest nie więcej niż tydzień, po czym oni nie zgadzają się ze światem.

menu tygrys

Generalnie jest to wszystkożerny. Jeśli drapieżnik jest bardzo głodny, jest ona gotowa do jedzenia dosłownie wszystko, co stanie na jego drodze, ale jego ostateczna dieta zależy od tego gdzie mieszka Tiger. Jego ofiarami są krowy domowe, dzikie woły, jelenie, bawoły, niedźwiedzie, dziki, rysie, małpy, kraby, wilki, różne ryby, węże, myszy, żaby, a nawet koniki polne z trawy. W „chude lata” tygrys może jeść brud i kory. Widziane przypadki, w których ofiarami stały tygrysa krokodyle, pytony i lamparty! Jeśli drapieżnik pozbawione całkowicie, staje się ofiarą własnych kolegów. Bardzo rzadko, ale nadal istnieją również człowiek-tygrys jedzenia!

potomność

Tiger Cubs rodzą się całkowicie bezradny i ślepy (jak również wszystkich kotów). Nie później niż 11 miesięcy, są już zdolne do samodzielnego polowania. Prawie dwa lata młode mieszka z matką, a następnie pozostawić do „domu rodziców”, stając samotnych myśliwych. Dlatego też, jeśli okaże się, obok zamordowanej ofiary trzy lub cztery tygrysy – Nie myśl, że naruszył swoje własne zasady i zaczął polować w opakowaniach. To tylko matka i jej młode, tygrysy. Zdjęcia – dowód. taksonomicznej

Czas trwania życia tygrysów – od 15 do 20 lat. Dziś jest zagrożonych gatunków zwierząt. Są one objęte ochroną na całym świecie. Na przykład, tygrys syberyjski, lepiej znany jako Amur, figuruje w Czerwonej Księdze, jak jest na skraju wyginięcia. Nad terytorium Federacji Rosyjskiej – w środowisku naturalnym – syberyjskiego (Amur) Tygrysy, niestety, już nie istnieje. Zauważ, że w Indiach zwierzęta te istnieją tylko dwa tysiące osób, a ostatnio było więcej niż dwadzieścia tysięcy. W Sumatra, Bali i Jawy, z powodu polowania na drapieżnika, zniknęły całkowicie.

Na szczęście, dziś nadal istnieją miejsca, gdzie żyje tygrys. Ale terytorium ich siedliska są ograniczone do tego stopnia, gaszenie pasiastych drapieżników … Czy wszystko uratować przed wyginięciem tygrysów – wielkie pytanie. Wszystko jest w naszych rękach!