141 Shares 5483 views

Flaga Iraku wielokrotne zmiany w jednym kraju symbolu

Jeden z najbardziej znanych państw muzułmańskich, znajduje się na kontynencie azjatyckim, jest Irak. Kraj ten jest znany na całym świecie ze swoich polityk, z których jeden był największym dyktatorem czasów współczesnych – Saddam Husajn. Irak jest prawdopodobnie jedynym krajem na świecie, który w ubiegłym wieku często mają jeden z symboli heraldycznych – flaga. Irak, w nowoczesnej formie nie było na mapie świata do 1920 r. Kraj Brytania pojawiły się w wyniku zmian politycznych na terenie niegdyś należał do Brytyjczyków. Od tego czasu, aż do dnia dzisiejszego stanu Arab zmienia się nie tylko władców i systemu, ale także jego heraldyki. Zobaczmy, jaka jest historia flagi Iraku. Przez co etapy ewolucji musiały zdać ten heraldyczne elementy, w celu stawienia się przed nami w nowoczesnej formie?

własne symbole

Pierwszą Flaga Irak stanowiących prostokątne tkaniny składa się z trzech poziomych pasów. Ponadto, każdy z nich miał swój specyficzny kolor. Górna część płótna wziął czarny pas, środku – biały, a na dole zielony znajduje. Na lewym brzegu – w pobliżu personelu – wznosi się czerwony trójkąt. W ten sposób każdy kolor prowadzi do pewnej wartości. Tak, czarny symbolizuje wydarzenia, które miały miejsce w historii kraju, reprezentowana swoją bohaterską przeszłość. Biały wskazał na hojność, gościnność i hojność ludności arabskiej. Zielony odcień jest obecny na wielu flag islamskiego Zjednoczonych i jest symbolem tej wiary. Kolor czerwony wskazuje bezkompromisowość ludzi w walce z wrogami ich religii.
Jednak wiele z nich jest skłonny sądzić, że czerwony kolor to ścieżka rozwoju kraju przed islamem. Biały symbolizuje jedność wszystkich Arabów w świecie, a czarny – w żałobie dla bohaterów, którzy zginęli w walce o wierze i narodu. Jest to druga interpretacja wartości stopniowanie, które zgromadziły flagę Iraku. Zdjęcia z tym symbolem jest przedstawiony powyżej.

Pierwsze zmiany

Kilka lat po pierwszym symbolem królestwa swego nieznacznie zmodyfikowane. Zmiany wpłynęły na trójkąt, znajdujący się w pobliżu personelu elementu narodowego: okazało się trapezu równoramiennego. Ponadto dodaje dwa białe siedmiu spiczastą gwiazdę – znak doskonałości dawnych ludzi. Iracki flagi używano aż do końca lat 50-tych XX wieku.

We wczesnych latach sześćdziesiątych było to nowe płótno zastąpić stary. Odziedziczył z poprzedniego jeden poszedł do paska. Jednak teraz mają osiadł w pionie. usunięte czerwony trapez. Zamiast tego, jak jasny element w środku białego zespołu umieścić osiem-ostrego gwiazdy, słońce.

tendencje republikańskie

W 1963 roku nastąpiła kolejna zamach, podczas którego flaga Iraku również uległ zmianie. Tak, teraz państwo stało się symbolem kraju stanowią tkaniny składający się z trzech równych poziome paski, malowane w kolorach (od góry do dołu): czerwony, biały i czarny. W środkowej linii ośrodkiem miejsce trzy zielone pięciokąta gwiazdy. Oprócz znaczenia, która przeprowadziła kolor figury, elementy same miały ogromne znaczenie: jedność, braterstwo i równość głoszone przez „Baas” nacjonalistycznej partii – to właśnie one wskazane.

„Bóg jest wielki”

panowania Saddama Husajna przyniósł do symboli państwowych nowych zmian. Ponieważ flaga nabył napis „Bóg jest wielki” i „Allah Akbar”. Te dwa słowa zostały umieszczone na białym środkowej taśmy materiału, oddzielonych gwiazdy. Na każdej stronie napisu były również obecne podobne elementy pięciokątne zielony. W 2004 roku czcionka napis na fladze nieznacznie zmienione. A cztery lata później z płótna usunięte gwiazdę, pozostawiając dwie muzułmańskie święte słowa – „Allah akbar”. Ten symbol jest ozdoba budynkach użyteczności publicznej i na obecnym etapie.