119 Shares 1717 views

Irlandczycy imiona męskie i żeńskie

Zielona Irlandia … Ojczyzna koniczyna, Heather pola, zamki, tajemnicze bagna, niesamowite piękno zatoki, kawą i piwem imbirowym. Ile magia, urok i piękno tego kraju, szmaragd, które nie mogą jednak zastanawiać?

Mieszkańcy kraju baśni

Żadne państwo po prostu nie może istnieć bez swoich ludzi. Irlandczycy w tym zakresie są dość wyjątkowe. Kto nie słyszał o ich słynnym Dzień Dzień Świętego Patryka? Kto nie podziwiał swoje tańce ludowe, a nawet bardziej historie i legendy, pełne tajemnic, sekretów i magii?

A ilu znanych, sławnych ludzi pochodzą z kraju szmaragd? Oto niektórzy irlandzcy nazwy. Uzyskać co najmniej wieczną James Bond – Pierce Brosnan. Aktor urodził się i wychował w mieście Drogheda.

Mieszkańcy Irlandii są zarówno przystojny Killian Merfi i Colin Farrell. To tu urodzili Bernard Shaw, Oskar Uayld oraz, oczywiście, Dzhonatan Svift, Gulliver przedstawiony światu.

Najsłynniejsze irlandzkie nazwy

Być może żaden człowiek na świecie, który nie zna tragiczne, ale w tym samym czasie piękna historia miłości Tristana i Izoldy. Ich lojalność i odwaga podziwiane przez wszystkich, ale niewielu wie, że oboje są to tradycyjna nazwa dla Irlandii.

Innym przykładem tego rodzaju jest nazwą Patrick. Tak, to jest bardzo popularne dzięki św Patryka, który jest przeznaczony do specjalnego urlopu. Przeczytaj ten święty, ubieranie ubrania zielony, używając symboliki koniczyny i odwiedzają puby, ale nie zawsze tak było. Początkowo hołd Patrick dał wyłącznie poprzez modlitwę. Nawiasem mówiąc, ponieważ rozmawialiśmy o postaci kultury irlandzkiej, należy zauważyć, że w oryginalnej nazwie St. Patrick Sukkat.

Niewiele osób wie, ale takie często i od dawna znane nazwiska jak John, czy Rory Charles, są z natury irlandzki.

Dlaczego nie wiemy wiele o nazwach irlandzkich

Podobnie jak to, czy nie, i przetrwały stosunkowo niewiele informacji o tym, co nazwy są charakterystyczne dla ludzi z Irlandii. W tym przypadku odnosi się do faktu, że tradycyjne nazwy, które mają pochodzenie pierwotnej, rozprzestrzenił się bardzo niewiele.

A stało się to dlatego, że przez długi czas Anglia ma bardzo silny wpływ na kultury irlandzkiej, która doprowadziła do chęci ludzi do dać swoim dzieciom imiona tradycyjne brytyjskie.

Przypomnijmy, że obecne mieszkańcy wrzosowisk i szmaragdowych pól są bezpośrednimi potomkami starożytnych Celtów. Niemniej jednak, do XVII wieku aborygeńskiej kultury pod wpływem Anglii został prawie zapomniany.

W naszych czasach nie jest zupełnie odwrotnie tradycja – coraz więcej Irlandczycy zwracają się do historycznej pamięci jej mieszkańców. Są zainteresowani folklorem, badając jego historię i dać dzieciom nazwisk irlandzkich – czy raczej, Celtic.

Zwłaszcza nazwy kraju krasnalami i piwo

Oczywiście, każdy kraj, każdy naród ma swoje własne wyobrażenie o nazwie. Irlandia – nie jest wyjątkiem. Charakterystyczną cechą nazwiskami osób można nazwać ich treść semantyczną.

Oczywiście, w najbardziej ogólnym sensie można powiedzieć, że każda nazwa jest specyficzną wartość, niezależnie od narodowości, który używa go. Tak, jest. Niemniej jednak irlandzcy imiona i ich znaczenia w tym zakresie są czymś wyjątkowym.

Chodzi o to, że Celtowie pierwotnie wyróżniają się niezachwianą wiarą w moc słowa, a zatem traktować go z szacunkiem i starannością. Każda nazwa, każde miasto nie tylko oznaczało, że miał coś ważnego, ale także dał człowiekowi władzę lub terytorium, pewne magiczne właściwości, przyznają pewne cechy.

Dlatego prawie wszystkie rodzime imiona Irlandczycy mają szczególny tłumaczenie. W rosyjskiej tradycji, na przykład, jest reprezentowana przez zaledwie kilka przykładów, z których najbardziej uderzające są nazwy Wiara, nadzieja i miłość. Dla jasności, możemy zauważyć, że cechą charakterystyczną tego rodzaju nazwy jest to, że ich podstawowym znaczeniem nie jest stracone i zrozumiałym dowolnym native speakera.

Nazwy mieszkańców kraju koniczyny

Jeśli weźmiemy pod uwagę w tym artykule listy nazwisk irlandzkich jest zróżnicowana, i należy zwrócić uwagę na nazwę tego wspaniałego narodu. Przede wszystkim dlatego, że warto.

Na przykład, przypominają tradycyjną formę „Jestem tak i tak, syna tak i tak, wnuk pewnego rodzaju …”. Tak, jest to tradycyjny irlandzki Formuła nazewnictwa nazwy. Początkowo jego głównym zadaniem było określenie relacji do konkretnej rasy.

Naturalnie, taka długa i dość skomplikowana struktura nie była wygodna w użyciu, więc w posłuszeństwie prawu wszechmocny wysiłków mowy gospodarka irlandzka stopniowo zaczął skracać swoje imiona i zmniejszenia ich do konkretnych wartości. Jeszcze echa drzewa genealogicznego transferowego tradycja jest nadal zachowane w formie dodanie prefiksów O „i Mack.

Nowoczesne irlandzkie nazwy staną się bardziej widoczne, gdy wyjaśnienie znaczenia samych prefiksów, że oni chcą użyć.

Przedrostek O”, na przykład, oznacza dosłownie«wnuka». Tak więc, nazwisko O Henry oznacza pokrewieństwo do określonego rodzaju, twórcy który miał nazwę. Nawiasem mówiąc, może to być nazwa przetrwała ponad pewnym czasie transformacji znaczeniowej.

Jak dla prefiksu Mac, jego dosłowne znaczenie wyraża się w słowie „syn”.

Nazwy irlandzkich mężczyzn

Zacznijmy od nazwy, która na rozprawie. Słynny brytyjski aktor Alan Rickman jest podziwiany przez dobrego połowa pań na całym świecie. Niewiele osób wie, ale w tradycji celtyckiej, a jego nazwa oznacza „piękny”. Może to częściowo tłumaczy swój sukces.

Pamiętacie historię o tym, jak Artur był w stanie wyciągnąć Excalibura z kamienia? Tak, jest to również powód, jak sama nazwa dosłownie oznacza „silny jak niedźwiedź”. „Zbieg okoliczności!” – można powiedzieć. Może …

Irlandzkie nazwiska prawie wszystkich mężczyzn wiąże się z siłą, odwagą i inteligencją. Na przykład imię Angus, oznacza „bardzo silny człowiek”, a nazwa tej dziedzinie oznacza „kamień”. Być może wynika to z faktu, że przedstawiciele silniejszej płci zostały od niepamiętnych czasów, aby chronić swoją rodzinę, kraj, a być wsparcie dla państwa.

Niemniej jednak, istnieją nazwy irlandzkich mężczyzn i wartości znacznie bardziej miękkie. Bedvir, na przykład, jest „wiedzieć” i Eoghan – „rodzi się z cisu.”

Nazwa Tristana, który został wymieniony wcześniej, przy okazji, oznacza „odważny”.

O płci pięknej

Mężczyźni z bardziej lub mniej wyraźny. Należy zwrócić uwagę na irlandzkich imion żeńskich. A także przedstawiciele silniejszej płci, panie Irlandia są nazwane mówić. Semantyka nich bardziej koncentruje się na niestabilności, kobiecości i urody, niż siły lub odwagi. Nazwa Ain, na przykład, oznacza to „zabłysnąć” i Kinney tłumaczone jako „piękno”.

Wiadomo, co do zasady, nazwa Rowena niesie semantykę słodyczy, a nazwa oznacza „kobieta Shayla wróżkę”.

Irlandczycy imiona żeńskie różnią się tym, że nadają swoim właścicielom z dodatkowymi właściwościami, a tym samym określenie ich los.

Mówiąc o losie, pamiętajmy, znana aktorka Saoirse Ronan, którego nazwa oznacza „wolność”. Osoba zaznajomiona z dziewczynami filmografia łatwo zidentyfikować pewną paralelę między rolami i semantyki nazwy.

Analogi nazwisk irlandzkich w rosyjskiej tradycji

Oczywiście, nazwy irlandzkie, jak każdy inny, ma swoje analogi w innych tradycjach kulturowych. Jeśli mówimy o zwykłej dla rosyjskiego nazwisk w pierwszej kolejności przychodzi na myśl, oczywiście, Peter Patrick irlandzki właściwe.

Irlandzkie nazwy takie jak Evelyn ( „light”) lub Eogann ( „narodził się z cisu”) mają również ich zgodności (Evelyn, Jan), od dawna zna rosyjski ucho ludzkie.