613 Shares 6724 views

Chlamydia: Objawy, diagnostyka, leczenie

Dziś moczowo-chlamydioza – jedna z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową w. Jednak te bakterie mogą wpływać nie tylko układu moczowo-płciowego. środki Chlamydia może być zapalenie spojówek, zapalenie odbytnicy, zapalenie gardła, zapalenie kości i stawów, i wiele innych chorób.

Istnieje kilka rodzajów bakterii, które może zaatakować organizm ludzki. Na przykład, Chlamydia psittaci powoduje choroby ptasiej, infekując pochodzi od zwierząt i ptaków.

Chlamydia pneumoniae jest przyczyną zapalenia gardła, zapalenie płuc, ostre infekcje układu oddechowego, bólem gardła i innych chorób układu oddechowego. Najbardziej nieprzyjemne rodzaju – jest Chlamydia trachomatis. Im, istnieje 15 gatunków. Bakterie te mogą powodować trachomę weneryczną lifrogranulematoz, moczowo-płciowego chlamydiozie, uderzając systemu seksualnego kobiet i mężczyzn, powodując poważne komplikacje.

Jeżeli ciało ma chlamydia, objawy zależą od ich ciało uderzyło. A cechą tej choroby jest to, że może to być długi czas bez pokazywania się. Ponadto, objawy mogą być tak łagodny, że ludzie po prostu nie dać im wartość.

Chlamydia może dotyczyć różnych narządów, ale przede wszystkim jednak „miłości” kolumnowego nabłonku dróg rodnych. W tym przypadku, powodują zapalenie cewki moczowej, zapalenie szyjki macicy, gruczołu krokowego, zapalenia najądrza, zapalenie jajowodów i innych chorób.

Jeśli moczowo-płciowego uderzony chlamydia, objawy mogą obejmować:

 • Ekstrakcja (śluzowo-ropną);
 • swędzenie, pieczenie w narządach moczowo-płciowego;
 • Ostry ból przy oddawaniu moczu, to częściej;
 • bólu krocza i moszny;
 • obrzęk jąder;
 • niedrożności jajowodów i ewentualnie sterylności;
 • bóle brzucha, gorzej przed miesiączką.

Jeśli te zjawiska są obecne, należy natychmiast udać się do lekarza. Jednakże, ze względu na częstość występowania choroby i jej skłonność do ukrytych prądów należy poddać regularne badania, w tym w przypadku innych chorób przenoszonych drogą płciową. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do młodych ludzi z wieloma partnerami.

Zasadniczo Chlamydia dostają się do organizmu poprzez kontakt seksualny. Ponadto występuje to przy stosunku ustnej i odbytu. Ale jest też droga do domu. Dodatkowo, chora w czasie porodu może zarazić dziecko. Zazwyczaj, kiedy to cierpienie wzrok i układ oddechowy.

Chlamydia u dzieci, objawy są następujące:

 • ropne wydzielina z oka, rogówka nie jest uszkodzony (na zakażenie chlamydią oka);
 • noworodkowe zapalenie płuc (duszność, sinica, drgawki, brak gorączki, przewlekłe).

U dorosłych oftolmohlamidioz pojawia się jako nawrót kilka razy w roku, które przechodzą na własną rękę. Jeśli uderzony przez drogi oddechowe, to nie są częste przeziębienia z długotrwałego kaszlu i powikłań. Choroba ta przewlekły nawracający.

Dziewczęta mogą rozwijać vulvovestibulovaginit gdy zakażone chlamydią. Towarzyszy mu absolutorium, swędzenie w drogach rodnych, częste oddawanie moczu.

Jak wynika z niezabezpieczonego seksu analnego w odbytnicy może zacząć pasożytują chlamydia, to objawy obejmują:

 • ból odbytu;
 • wydzielanie śluzu.

Rozpoznanie tych bakterii w ludzkim ciele jest przeprowadzona w reakcji PCR, siewu MTP RNIF, ELISA, mikroskopii. Chlamydia leczyć objawy, które mogą być nieobecne, muszą być złożone.

Oprócz witamin i antybiotyków są powoływani regenerujący narkotyków. Podczas leczenia nie powinien być seks i picia alkoholu. Skuteczność terapii koniecznie sterowane testów. Siew PCR i IgA powinny być ujemne, a miana IgG zredukowana o kilka razy.

Tak więc, chlamydia, objawy, które mogą być nieobecne, musi koniecznie być leczony. Bez niezbędnego leczenia mogą powodować bezpłodność i innych chorób. Leczenie powinno być skomplikowane, a jego badania.