665 Shares 2341 views

Entreprise – jest formą organizacji teatralnej działalności. „Rosyjski Enterprise” Andriej Mironow

Jeśli sens teatru dopiero w rozrywkowego spektaklu, być może, nie byłoby warto umieścić w tyle pracy. Ale teatr jest sztuką, aby odzwierciedlić życie. Stanisławski.

Jego historia jest nadal wykonywania sztuki od czasów starożytnych. Każda epoka ustawiony przed teatralne poszczególnych zadań: kształcić, aby skorygować wady, aby bawić, aby głosić, promować. Była to broń i Tribune. Siła oddziaływania teatru na uczucia, myśli i nastrojów ludzi zrozumieć cesarzy, ministrów, królów i książąt. W związku z tym, że próbował odebrać sztukę kontrolą.

Wielokrotnie teatr przewidział śmierć, ale był w stanie wytrzymać konkurencji. Kina, telewizji, komputerów i technologii nie pchnął sztuki życia.

W chwili obecnej istnieją dwie główne formy organizacji prac teatralnych, które walczą między sobą o widza. Ten teatr repertuarowy i repertuar.

Argumenty, które są ogrzewane typ jest korzystne.

W artykule bliżej przyjrzeć się non-teatr repertuarowy. I zacząć od kilku słów na przeciwległym formie.

rep

On dotowane przez państwo. Dla repertuarowy teatr charakteryzuje się stałym trupy aktorów, ich budynku z widowni, sceny i pomieszczeń pracy. Wizażystów, oświetlenie, kostiumy, dekoracje – wszystko to jest plusem State Theatre.

Można powiedzieć, że teatr repertuarowy – szkoła jako działania i umiejętności kierujących, utrzymuje i nadal teatralną tradycję. Ten rodzaj domu, rodziny. Jest z tych teatrów rozpocząć karierę swoich absolwentów profil. Ale w tym samym czasie, uczestnicy dotowanych teatrów zależne, a ich praca nie zawsze jest bardzo obciążony.

Pojęcie repertuarze

W przeciwieństwie do Państwowego Teatru to jedyny prywatny, założony i kierowany przez kierownika lub przedsiębiorcy. Stąd nazwa. Teraz coraz więcej człowiek nazywa się producent. Zarządca wybiera grę, dyrektor formy odlewane z różnych teatrów.

Entreprise – to teatr bez własnych malowniczych terenów i stałego repertuaru. Scena wynajmowane na czas trwania spektaklu. To samo stwierdzenie można teraz przejść do tego samego miejsca, a jutro jest inny. W obsadzie są często zmieniane i pracuje na podstawie umowy.

Do pewnego stopnia entreprise – teatralnej biznesu, projekt biznesowy, którego jednym z zadań – profit. Dlatego główne role starają się zaprosić gwiazdy, aby przyciągnąć widzów i zarabiać pieniądze.

Niemniej jednak, dla działającej w entreprise – bezcenne doświadczenie w pracy z różnymi reżyserami, spotkanie z kolegami z innych teatrów. I, oczywiście, możliwość zarabiania.

tło historyczne

Entreprise – to nie jest nową koncepcją. To jest znana od 16 wieku. W historii europejskich zespołów teatralnych były, który prowadził znanych aktorów, którzy są jednocześnie i impresario. Na przykład, JB Molier, Rossi E i in Piscator.

Jak to my

Teatralny entreprise i przedsiębiorczość w Rosji pojawiła się nieco później, w 19 wieku. Wszystko zaczęło się od prowincji. Bogaci właściciele ziemscy zaczęli niech ich aktorzy chłopów do pracy.

W Moskwie i Petersburgu od dawna kwitła cesarskie teatry. Ale wkrótce skarbiec i aktorzy okazją do przeprowadzenia w entreprise.

Następnie, niektóre z tych teatrów stały się pełnoprawnymi profesjonalne zespoły. Na przykład, dyrektor projektu Konstantin Stanisławski pierwotnie nazwano publicznej Art. Kto jest słynny Moscow Art Theater.

Po 1917 roku sytuacja się zmienia wszystkie teatry miały status państwowego i rosyjskim entreprise na czas ucieka. To reaktywowana ponownie dopiero w latach siedemdziesiątych.

A w latach 90-tych, z początku pierestrojki i rozkwitu przedsiębiorczości w Rosji, komercjalizacja staje się sztuką. Wiadomo teatralny społeczność, powstały w czasie, m.in. "Theatre of the Moon" Sergeya Prohanova, "Szkoła Współczesnej Play".

Mironow teatr entreprise

To udane połączenie klasycznych i nowoczesnych trendów.

W 1988 roku w Petersburgu, znany miłośnik sztuk performatywnych i przedsiębiorca Rudolf Furmanov postanowił stworzyć własny teatr. Początkowo nazywany był „Koncert studio aktorów teatru”. Pierwsze występy uczestniczył w wielu rosyjskich mistrzów ulubiona scena: Innocent Smoktunovski, Valery Zolotukhin, Andriej Mironow, Arkady Raikin, Nikolai Karachentsov i in. Wszyscy byli aktorzy innych teatrach, ale z dużą ilością entreprise nieformalnie koncertował kraj.

Trzy lata później zdecydowano się zmienić znak. Teraz ten teatr jest znany jako „rosyjski Enterprise” Mironow. Jasne, wieloaspektowy talent legendarnego aktora, jego sława nie tylko tutaj, ale także za granicą, jak również „bukiet” z nie mniej niż wybitne osoby, które brały udział w przedstawieniach, teatr wykonane niezwykle popularny wśród publiczności.

Mironow entreprise teatr – teatr ze stałym repertuarze pierwszy w Rosji, ale bez jego trupy. Chociaż istnieje pewna rdzeń aktorów biorących udział w wielu przedstawieniach. Wszystkie z nich działają na podstawie umowy.

Teatr charakteryzuje różnych gatunków: komedie, musicale, dramaty, przypowieści są wielkim sukcesem.

wniosek

Teatr entreprise – zjawisko to jest kontrowersyjne, niejednoznaczne. Nie wszyscy krytycy, fani i eksperci wykonujący sztuki postrzegają ją pozytywnie. Ale wśród wystarczającej liczby podróbek i szczerze słabych występów często piękne przykłady z ciekawą aktorskiej i inscenizacji. Zatem, przedsiębiorstw, wraz z klasycznego teatru publicznego, ma również prawo do istnienia.