685 Shares 6015 views

Automatyzacja – nauka o zarządzaniu bez interwencji człowieka

Ludzkie pragnienie, aby przesunąć ciężkie monotonii pracy na barkach maszyn i mechanizmów jest bezpośrednio związany z tak na pierwszy rzut oka, nieszczęśliwego cechą psychologii jako lenistwo. Jednak każde urządzenie powinno być zarządzane, to, oczywiście, jest to łatwiejsze niż się pracy, ale również może być trudne.


Więc nie było to nauka, której nazwa pochodzi od dwóch greckich słów oznaczających „ja” i „działania”. Zatem, automatyka – system wiedzy, pozwalając, aby zmusić maszynę do pracy bez interwencji człowieka. Ta dyscyplina jest studiował na uniwersytetach technicznych i cieszących wśród studentów nie jest mniej skomplikowana niż przysłowiowy „termehu”. I nic dziwnego, uczyć się teorii sterowania automatycznego (TAU) jest niemożliwe bez bardzo dobrego poziomu wyszkolenia w wyższej matematyki i fizyki.

Automatyzacji produkcji jest częściowo lub całkowicie zintegrowane, różnią się stopniem przeniesienia człowieka od procesu sterowania procesem. Głównym powodem jest jego powszechna wykonalności ekonomicznej, jak również treść wyposażenia technicznego jest tańszy niż pracowników. Jednak doświadczenie pokazuje, że jakość wyrobów gotowych jest również wyższa w tych przypadkach, w których czynnik ludzki jest zminimalizowane.

Jeśli zbadamy tę teorię w formie uproszczonej, jest przedstawiony nie tak trudne, co najważniejsze, nauczyć się jego podstawowych pojęć. Główny termin TAU – przedmiotem kontroli, to znaczy pewne cele produkcyjne lub urządzenie gospodarstwa domowego, niektóre z parametrów, które powinny rządzić automatyzację. Może to być, na przykład, w zbiorniku, w którym poziom cieczy lub temperatura konieczna do utrzymania określonej dokładności. Schemat blokowy reprezentowany przez literę „A”.

Drugie urządzenie niezbędne do utworzenia obwodu sterującego czujnika. Bez niego nie da się ocenić stan systemu, czyli wartość parametru wyjściowego (w naszym przypadku poziomu lub temperatury). Jest on reprezentowany przez niebieskie kółko.

Trzecie urządzenie, bez których nie można automatyzacji, – regulator (β). To może być bardzo prosta (na starcie), a w przykładzie, lub kompleksu żelaza, co stanowi urządzenie elektroniczne z konfiguracją dostarczanie specjalnego algorytmu (proporcjonalny, proporcjonalno-całkująco lub proporcjonalno-całkująco-różnicowego). automatyczna kontrola zadaniem jest opracowanie sygnału sterującego dostarczonego do czwartego i ostatniego elementu konturu – siłownik (MI). Bez względu na skomplikowany schemat całego systemu, czy jego decyzje nie są wykonywane, to nie będzie działać. MI wyznaczone koło koloru białego, a znaki „+” i „-” reprezentuje negatywny charakter sprzężenia zwrotnego, jest przeciwieństwem swoich działań w kierunku zmiany ustawienia wyjściowego.

W ramach tego programu współpracuje z praktycznie wszystkich procesów automatyzacji w każdej branży. Pomimo pozornej prostoty, jest skuteczne, choć wymaga dokładną analizę wszystkich funkcji zarządzania obiektami. Fakt, że, podobnie jak ludzie, różnie reagują na zmiennych zakłócających (tzw ekspertów w dziedzinie automatyki różnych czynników destabilizujących). Po pierwsze, wszystkie one mają opóźnienie. Po drugie, współczynnik transmisji, to znaczy skuteczność oddziaływania również zmienia się dla różnych przedmiotów. A prędkość „przyspieszenia” każdego innego kanału sterowania.

Po zmontowaniu charakteryzacji i kontroli, oraz kontroluje najważniejszy etap zaczyna, który kończy automatyzację. Ta regulacja i ustawienie.