233 Shares 3965 views

Samochody Mazda. Mazda 6 (GH): specyfikacje, opis oceny

Jeśli zaczniesz pytać ludzi o popularnych japońskich samochodów, możesz być pewien, że wielu z nich nie wahał się powiedzieć, że jest to Mazda. Mazda 6 GH – to z kolei jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli. Co może zaskoczyć i zadowolić? To o to powinien powiedzieć więcej.

Krótko o modelu

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym mówić bezpośrednio o składzie Mazdy. Mazda6 GH – to drugiej generacji. Pojawił się w 2007 roku, a pierwszy została opublikowana w 2002 roku. Poprzednik samochodzie „Mazda 6” jest model znany jako 626 (lub tylko Capella). Pierwsza generacja „szóstki” stał się bardzo popularny. Zbudowaliśmy ten samochód na tej samej platformie, jak „Ford Mondeo”. Pojawienie się samochodu był bardzo atrakcyjny i elegancki. Ciało wyraziste, przepełnione elastycznych liniach wyraziste, ponad ich tworzenia inżynierów pracował przez długi czas. To nie Wytrzymała, a jednocześnie lekki, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty technologiczne, ponieważ z nich udało się osiągnąć zarówno efekt wizualny i funkcjonalny. Nie za nic, bo aerodynamicznych cech, które są cechami charakterystycznymi zaktualizowanego Mazda 6, są uważane za jedne z najlepszych w swojej klasie. Wysiłki programistów nie przeszedł niezauważony – obraz samochodu jak magnes przyciąga spojrzenia.

O drugiej generacji

Teraz konieczne jest, aby powiedzieć wprost, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, ten samochód Mazda. Mazda 6 GH jest zbudowany na własnej platformie (w przeciwieństwie do pierwszej generacji, oparte na zasadach „Ford”). Samochód szybko stał się popularny i zaczął dostarczać na rynek amerykański. Jednak wersja dla klientów w Ameryce Północnej ma inne rozmiary i wyglądało to trochę inaczej. Ponadto, nie zostały dostarczone w wersji kombi.

To samo można zadowolić tę Mazdę? Mazda 6 GH stał się bardziej efektywny i dynamiczny. Przyciąga uwagę jasnej linii bocznej, to idzie z tylnym światłem krótkim rufą do przodu łuków otaczają, które tylko zwiększyć atletyczną budowę ciała. Nie można zadowolić wyrazisty przód. Mazda 6 GH zderzak faktycznie wygląda bardzo dobrze w połączeniu z wąskimi reflektorami i oryginalnego pięciokąta kratki. Szyba przednia i tylna stały się bardziej opływowy. Co ciekawe, zaktualizowany Mazda 6 jest właścicielem niskiego współczynnika oporu aerodynamicznego. Przy wysokich prędkościach maszyna zachowuje się bardzo stabilne. A do osiągnięcia tego doszło ze względu na innowacje deflektora i najbardziej rozwinięte i wyrafinowane dole ochrony.

Podstawową modyfikacją

Mazda 6 II GH służy rosyjskich potencjalnych nabywców z trzema różnymi silnikami. Ich paleta jest w następujący sposób: 1,8, 2,0 i 2,5 litra. Dla wszystkich silników dostępnych zarówno mechaniczne i automatyczne. standardy wykończenia są cztery: Base, Touring, Sport, i, oczywiście, Luxury.

Podstawowa wersja auta posiada aluminiowe felgi, kolumnę kierownicy, która może być dostosowana do kąta, a także w czasie lotu. Nadal istnieją elektryczne lusterka boczne i okulary. Również w standardzie klimatyzację, centralny zamek (pilot), immobiliser, MP3 / CD i 4 głośnikami z systemem dźwięku.

kosztowna wersja

Droższe modele z systemem CF-Net, dzięki której okazuje się zarządzać regulowaną klimatyzację, komputer pokładowy i system audio za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy. Nadal istnieją czujniki światła i deszczu, elektryczne lusterka addycyjnych.

I wreszcie, top wersja. Posiada czujniki parkowania, alarmy antywłamaniowe, potężny dźwięk firmy Bose, 8 różnych głośników, system AFS, który zarządza reflektory bi-ksenonowe.

W 2010 roku zmiany były bardziej jako generacja przeszła restyling.

charakterystyki

Pod tułowiem, „sześć” podwozie drugiej generacji ukrywa jego poprzednik, który został już przetestowany przez czas. Jest dobrze znany wszystkim jej sportowego charakteru. O silniki wspomniano wyżej, ale warto zauważyć, że w Europie, sprzedając kolejne wersje z 140-osobowej turbodiesel, który sprowadza się do dwóch litrów. W Rosji, te wersje nie.

Nawiasem mówiąc, flagowy jednostka 2,3 litra zastąpiono 170 silnego „cztery”, o pojemności 2,5 litra. I ta maszyna działa wyłącznie pod mechaniki sterowania. Ale podstawa jest 120-konny silnik o pojemności 1,8 litra. Wielu kupujących są zadowoleni i to Mazda 6 GH. Silnik nie jest złe, a co najważniejsze – czas przetestowane.

Podwozie, nawiasem mówiąc, eksperci zdecydowali się zmienić i poprawić wszystkie błędy, które zostały wykonane w procesie tworzenia pierwszej generacji. Tuning techniczny Mazda 6 GH powiodło się: nie było niezależne zawieszenie na podwójnych równoległych dźwigni i oryginalnego elektrycznego wspomagania kierownicy. Zastanawiam się, co znajduje się silnik elektryczny ma wpływ nie na wale kierownicy i szyny. Ten schemat jest dobrze udowodnione w coupe RX-8, więc zdecydowano się go używać również tutaj.

wnętrze

Salon nazywa innowacyjne lub rewolucyjny trudna, ale koncentruje się na kierowcę, który nie może jednak radować. Więc umieścić kierowca jest urządzony bardzo ładnie, a co ważniejsze, ergonomicznie. Wszystkie istotne informacje trzeba wiedzieć sterownika jest wyświetlana na wyświetlaczu wielofunkcyjnym, umieszczone w konsoli środkowej. Wszystko odbywa się ściśle bez dodatków i ozdobników. Interesujące jest to, aby wyglądać gładkie wkładki zmiany biegów wykonana z drewna i urządzeń studzienek. Matowe szare wstawki z tworzywa sztucznego zdecydowano się zastąpić odcień platyny. Przycisk na konsoli środkowej, eksperci stawiają bardziej wygodne i logiczne. Pod prawym ramieniem jest teraz jest przycisk „Start / Stop” przycisk. Nawiasem mówiąc, my zmieniliśmy strukturę przednimi siedzeniami. Powrót rząd wyposażony w system, który może przechylić siedzenie do przodu, jeśli naciśniesz specjalnie zaprojektowane dla tego przycisku. Więc o wiele bardziej wygodne do ładowania worków lub innych rzeczy w bagażniku.

Komfort i bezpieczeństwo

Pod tym względem, „sześć” drugiej generacji doskonałe. Eksperci przyniosły do maksimum. Teraz podstawowa konfiguracja jest system ABS, poduszki powietrzne w wysokości sześciu kawałkach, asystent hamowania, kontrola trakcji, a także asystent parkowania i DSC (Dynamic Stability Control).

A co najważniejsze, model drugiej generacji pozbył Główną wadą, która słynie z poprzednika. I to jest złe izolacja akustyczna. Teraz kabina doskonale cichy nawet przy dużych prędkościach. A wszystko dzięki wysokiej jakości materiałów dźwiękoszczelnych i doskonałe aerodynamiki.

restyling 2010

Wkrótce samochód znów przeszedł kilka zmian. Na zewnątrz „Mazda” pozostało praktycznie niezmienione. Ale tu jest silnik, skrzynia biegów i podwozie transformacji. I urządzenia oświetleniowe nieznacznie zmienić, poprawić. Rozpoczęła się po 2010 umieścić dwa reflektory ksenonowe i halogen.

Zmieniłem trochę i zderzak z kratą, nową formę nisz dla świateł przeciwmgielnych. Wszystko to daje modelowi większą dynamikę i sportowy charakter. A co z wnętrzem? Zaczął rysować, połączenie skóry i tkaniny, chrom pojawił się rząd.

2,5 litra 170 KM po restyling stał się dostępny w 5-prędkością i z manualną. Silnika zmodernizowane: obniżony poziom emisji. Europejski silnik 147 KM w 2 litrowy zniknął, nie było innego – wyposażony DISI z bezpośrednim wtryskiem paliwa. I jego moc wzrosła do 6 KM.

właściciele samochodów powiedzieć, że poprawa zarządzania. Samochód stał się pewniej czuć na szosie iw zakrętach. I gładkość wzrosła. Wszystko dziury, doły, dziury i progi zwalniające model jest łatwe, i bardzo delikatnie.