694 Shares 2622 views

Rada dla studentów: teraz zacząć planować swoje życie po studiach

Pod koniec każdego roku szkolnego następne pokolenie absolwentów szkół wyższych ma do czynienia z problemem zatrudnienia. Tylko niewielki odsetek kawalerów „obierać” nie jest stracone i celowo doprowadza się oddzielnie do jednej lub innej organizacji, wybrane wcześniej. Aby należeć że „mały procent” ludzi patrzy śmiało w przyszłość, trzeba zacząć dbać o swoją przyszłość w pierwszym roku. To nie znaczy, że od pierwszego września trzeba usiąść przy komputerze i gorączkowo wysyłając swoje kontakty do wszystkich znanych organizacji, ale nie tylko uczestniczyć w zajęciach i czekać na taki odległy ubiegłego roku. Im szybciej zaczniesz rozważyć okres studiów jako przygotowanie do dorosłego „życia”, a nie jako wakacje od niego, tym lepiej dla ciebie.

Od czego zacząć? Co warto robić? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w tym artykule.

zbieranie informacji

Często studenci, którzy nie ukończyli szkoły, są tak zwany kompleks niższości. Wierzą oni, że bez „skórki” nie są potrzebne. Jednak tak nie jest. Przedstawiciele dużych, rozwijających się firm są zawsze poszukuje zmotywowanych, poważnych poglądach personelu. Spróbuj znaleźć organizację społeczną lubiany w sieci. Bada organizację, spróbuj skontaktować się z administratorem. Zapytaj zorganizować osobiste spotkanie. Ona wyjaśnia, kim jesteś i jakie cele są one dążyć. może zaoferować pracę na zasadzie dobrowolności, może zalecić zaczynają zdobyć niezbędne umiejętności. W każdym przypadku będzie to cenne doświadczenie, zostanie zauważony. Kto wie, może to od tego zacznie swoją karierę.

Nauka przede wszystkim

Uczestniczyć w działalności badawczej. Każdy uniwersytet oferuje wykonać jakąś formę prac badawczych, nie opuszczaj je lub wykonać je „na pokaz”. Po pierwsze, ten rodzaj pracy rozszerza horyzonty zawodowe, myśli, a po drugie, badania, nauka – to jest zupełnie inny obiecujący obszar, w którym będziesz mógł się rozwijać.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Watch TV. Tak, że nie pojawia się. Młodzi profesjonaliści poszukujący swojego miejsca w życiu, po prostu trzeba być świadomy wszystkiego, co dzieje się w kraju i na świecie. Wiadomości mogą być przeglądane w internecie i, oczywiście, ale lepiej jest używać maksymalnie kanałów informacyjnych. Pamiętaj, aby oglądać na otwarcie nowych przedsiębiorstw związanych ze swoim zawodem. Nawet jeśli ta informacja nie jest bezpośrednio związany z przedmiotem swojej rezydencji, nie zostawiaj go bez opieki. Kto wie, gdzie pochowany jest życie?

Dla sprawy!

Spróbuj użyć czasu mądrze. W lecie, nie można po prostu zrobić staż w firmie chcesz, ale także, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą, na przykład, stworzenie strony internetowej, społeczności w sieci społecznej, blog i zarabiać z reklam. Oczywiście, nie jest to łatwe, ale warto spróbować.

no spam

Zacznij monitorować swoje strony w usługach społecznych. sieciach. Więc wyobraź sobie, że skontaktował się z pracodawcą w sieci, a także zwrócił uwagę na ciebie. Profesjonalnych (i nie tylko) z ciekawości, przychodzi do swojej strony i zobaczyć posty z przekleństw, głupi obrazów i zdjęć. Wpływ działalności gospodarczej, niezależny uczeń jest zepsuty. Wiecznie.

Małe szpula ale cenny

Spójrz do małych firm. Być pracownikiem firmy Microsoft Corporation lub GOOGL – to świetnie, ale nie zawsze jest realne, a więc konieczne. W dużej firmie, zawsze (lub długi) będzie mały Pożyczki, chłopiec czy dziewczynka „sprawunki”, nie będzie wkrótce wziąć odpowiedzialność. Trudno jest w kategoriach materialnych (niskie wynagrodzenia), i moralnie. Poczuj stałą wzrok „szefa” i nie zobaczyć owoce swojej pracy prędzej czy później znudzi. W małej firmie, poczujesz zauważalny związek, bez którego mechanizm rozkładający. W każdym działaniu, które jest bardzo ważne.

Praktyka i więcej praktyki

Pamiętaj, aby spróbować swoich sił w biznesie. Może to być praktyka lub samozatrudnienie w okresie letnim. Jak byłoby smutne jak się może wydawać, pierwszego dnia roboczego po studentów są często sfrustrowani w ich zawodzie. Jeśli zdarzy się coś takiego, żeby nie zgubić i zmienił kurs. Nie muszą rzucać University (dodatkowy stopień nie boli), ale zawsze trzeba myśleć o przekwalifikowaniu. Teraz do tego istnieje wiele możliwości, z drugiej generacji na studia w innym, lub dziedzin pokrewnych. Pamiętaj, że w pracy spędzają większość swojego życia, więc powinien przynieść Ci przyjemność.

Początkowo rozwój

Rozwijanie umiejętności stosowania. W każdym zawodzie, ważne jest, aby być w stanie komunikować się, więc umiejętności komunikacyjne muszą być rozwijane. Istnieje również obowiązkowe umiejętności to „w ciemno” pieczęć na komputer, internet i biegłości w różnych usług społecznych. Sieci, właściwy mowy. Prace nad tymi umiejętnościami i rozwijać perspektywy.

priorytet

Jako student, nie można skupić się na jednej rzeczy. Konieczne jest, aby znaleźć czas dla rekreacji, rozrywki, zmian klimatycznych. Ale jest to niezbędne, aby upewnić się, że można spędzić na niej nie ma zbyt wiele czasu. Ludzie zawsze priorytet. Albo solidny odpoczynek, dyskoteki i imprezy, poważne podejście do własnego życia i własnej przyszłości. Pamiętaj zawsze swoje wysiłki przyniosą owoce.

Są to podstawowe wskazówki, które pomogą Ci przygotować się do dorosłego „życia”, aby podjąć decyzję w sprawie ich przyszłego zawodu i zdobycie pozycji snu.