265 Shares 5904 views

Co karmić chomików w celu zapewnienia im zdrowej egzystencji

Istnieje wiele renomowanych opinie na temat tego, co karmić chomika, więc każdy właściciel oparte na nich, powinien sam decydować, w jaki sposób będzie on dostarczyć żywność do swoich zwierząt. Obecnie nie ma absolutnie żadnych problemów z zakupem specjalnej paszy, ale bez nich możliwe jest zapewnienie zwierzętom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i pierwiastków śladowych. Od samego początku, należy zrozumieć, że chomiki jeść iw jakich ilościach. gryzonie zdrowia zależy wyłącznie od jakości żywności i jej objętości.

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem na pytanie „co do karmienia chomika?” jest zakup specjalnej żywności suchej przeznaczony dla tych gryzoni. Składa się z różnych mieszanin, w tym zbóż i nasion różnych roślin. Przepis na ich starannie zaprojektowanych odpowiednich specjalistów i jak najbardziej zbliżone do diety tych zwierząt w środowisku naturalnym. Jedną z odmian paszowego są specjalne tabletki spożywcze i brykiety. Gotowej paszy specjalnie wzbogacony pierwiastków śladowych i witamin. Okres przechowywania paszy wynosi zwykle 3-6 miesięcy. Powinny być one przechowywane w szczelnym pojemniku. W sklepach zoologicznych można zaoferować oraz rozmaite smakołyki dla gryzoni, ale nie powinny być nadużywane. Powinny one być podane 2-3 razy w tygodniu.

Co karmić chomików, gdy nie ma gotowej suchej karmy? Aby rozwiązać ten problem, nie jest trudne. Zazwyczaj te zwierzęta są bezpretensjonalne w żywności. Dla normalnego życia potrzebują różnych zbóż (pszenica, owies, kukurydza, proso), rośliny strączkowe (suszony groch), nasiona (słonecznik). Jak soczyste paszowego należy podać warzywa (marchew, cukinia, kabaczek, ogórki, buraki) i owoce (brzoskwinie, jabłka, morele, gruszki). Soczyste żywności należy podawać w niewielkich ilościach. Zieleni mogą zasilać w ograniczonej liczbie sałaty, koper, pietruszka. Jak protein można dać trochę przegotowanej kurczak, ser i jajka na twardo.

Odpowiedź na pytanie „jak karmić chomika”, jest jednoznaczna – nie mogą objadać. Te zwierzęta są stale tworzyć własne zapasy żywności, które są przechowywane w ich „szafy”. Dlatego dla tych gryzoni zaleca się okresowo organizuje dni na czczo, że będą one Użyj jedzenia z ekwipunku. Konieczne jest, aby uważnie monitorować ilość spożywanych kalorii, bo chomiki jeść niemal bez przerwy, co może prowadzić do różnych chorób zwierzęcych, w szczególności – do otyłości. Aby mieć zwierzę było mniejsze ryzyko dla stanu, konieczne jest uwolnienie zwierząt na bieżąco z komórek, które mogą poruszać się. Otyłość jest jednym z powodów, dla zmniejszenia żywotności chomików.

Co karmić chomików dla profilaktyki różnych chorób? Bardzo przydatne, aby dodać je do paszy oleju z ryb w ilości 0,1-0,2 g dziennie. Przechowuje zwierząt sprzedawać produkty wzbogacone witaminami, takimi jak E, A, D są wytwarzane w bazie oleju, i powinny być dodawane do paszy lub wody soczyste. Ich stosowanie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu gryzoni.

Wszystkie rodzaje karmy należy podać pewną kwotę. Tak, dzień chomiki dorosłe (w zależności od gatunku) powinny być karmione 1-2 łyżki. łyżka suchej karmy. Na gotowej paszy zwykle pisać niezbędną dawkę. Najlepiej jest karmić gryzonie w tym samym czasie. można karmić zwierzęta 1-2 razy dziennie. Głównym spożycie paszy odbywa się zwykle w godzinach wieczornych.

Co karmić chomików może nie? Zwierzęta te nie należy czekolada, cukierki, krakersy, orzeszki solone i wióry. Niedopuszczalne jest karmienie różne warzywa marynowane, pikantne jedzenie, kapusta, cebula, czosnek, ziemniaki, kiwi i cytrusy. Wszystkie powyższe produkty mogą prowadzić do poważnych naruszeń w pracy całego układu trawiennego chomika.