432 Shares 4498 views

Skąd wziął się wyraz „czoło Beat”, a co to znaczy

Znaczenie phraseologism „czoło bicie” staje się bardziej zrozumiałe, jeśli się wyjaśnienie, że petycja w dawnych czasach w Rosji zwanych brew czoło pokonać. Dlaczego iw jakich okolicznościach? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Headwaters

Zanurzył się w historii Rosji, możemy zobaczyć, że w trakcie naszych przodków miał pokłonów. Najczęściej były one wykonane w następujący sposób: człowiek padł na kolana i ukłonił się tak nisko, że czołem uderzył w podłogę. Ten głęboki ukłon, który powiedział: „duża zwyczaj łuk”, ludzie wyrazili niesamowity zaszczyt, że osoba, przed którą mieli do brwi beat. Wartość tego rytuału przeniesione do słownika. W dawnej Rosji słowo „bić brew” jest powszechnie używany w korespondencji biznesowej, dokumentów umownych i prywatnej korespondencji.

wartości phraseologism

Pierwsze teksty, w których lingwiści okazało się dziwny wyraz znalazł w kory brzozowej XIV wieku i są życzeniami w prywatnej korespondencji. Że ma czoło pokonać nie tylko króla, ale jego siostra, przyjaciel, brat, przyjaciel, i tak dalej .. W niektórych liter połowie XIV wieku, to formuła słowna stosowana w rozumieniu „narzekać”.

Sto lat później, historycy odkryli, w zdaniu otworzyło nowe odcienie znaczeniowe: wniosek, wniosek. Wraz z nimi, lud poszedł do władz do brwi beat. wartość Phraseologism w tym przypadku sprowadza nas z powrotem do idei przymilnie pokłonu przed możnych tego świata.

W XVI wieku, według krajowych zabytków literackich starożytności „Domostroy”, wyrażenie używane w znaczeniu „przedstawić dar” też nie ma wątpliwości, z najgłębszym szacunkiem. Brow rytm powstał starszy przyjaciel w ceremonii ślubnej, kiedy w imieniu młodej pary do wniesionego bochenek serem i jej chusteczkę.

W źródłach pisanych z XVII wieku idiomu wyraża uprzejmy życzeń i wdzięczny.

W „Życiu Stefan Perm” znajduje się opis sposobu czoła wysiłku, żałując swej winy, pogańskiego kapłana. A w kościołach chrześcijańskich wiernych skłonił się nisko, dotykając czołem podłogi na kolana przed ikoną.

Wschodnioazjatyckich korzenie rosyjskim zwyczajem

Jest zwyczaj czoło pokonać pierwotnie rosyjskim lub nasi przodkowie „zaglądał” to od innych ludzi, z którymi dzielą historyczne przeznaczenie? Naukowcy uważają, że ma przyjść do nas z Azji. Na Wschodzie, zdecydowano się wyczerpać się przed starostą, nie podnosząc oczy do rodziny królewskiej. Element wyniszczenie obywatela dodał, wydawało się, znaczenie suwerena.

Chiński sąd miał ponad trzy tysiące zasady ceremonialnego zachowania, wśród których szczególne miejsce zajmuje przez pokłonów ważenia. Stąd, być może, to był przeciekły do rosyjskiej etykiety sąd ten zwyczaj. Historycy wiedzą, że na początku XV w hołdzie dla cara moskiewskiego rosyjskich książąt nie jest tak niewolniczo. Rozmowa z monarchy odbyła się bez ceremonii, w przyjaznej, prawie na równi. Dopiero pod koniec wieku, kiedy sąd rosyjski pożyczonym uroczyste obrzędy z Bizancjum (stało się to z małżeństwa Iwana III w bizantyjskiej księżniczki) z ozdoby urządzenia królewskie izby cesarz zażądał dla siebie specjalne honory. Kiedy jego wnuk – Iwan Groźny – bojarzy i inni urzędnicy już król skłonił do podłogi, czyli czoło pokonać. Zwyczaj stał się powszechny.

Podniesione

Oświadczenia pisemne lub petycje, w których ludzie zwrócili się do monarchy całej postaci, nazywany petycji. Tradycja obsługujących je tam aż do XVIII wieku. List zaczyna się od słowa „brwiowego beat”, skierowany do króla, a następnie dane o azyl i ja, proszę. Na końcu dokumentu umieszcza podpis osobisty. Petycje doprowadzono do pałacu królewskiego, gdzie zgromadzone urzędnik Rady. Aby uniknąć nieporozumień, z tyłu urzędnika umieścić datę i swój podpis.

dzisiaj

Nie istnieje już zwyczaj brow pokonać najwyższych dostojników, że wyszedł z użycia i odpowiedniego wyrazu. Jednak jest ona doskonale zatrzymany jako idiomatyczne wyrażenia i błyszczący stosowanego w literaturze i publicystyce.