726 Shares 8757 views

Ile jest Maine Coon?

Po raz pierwszy obejrzałeś ten Maine Coon … jak wielki, czuły i puszystym szop, prawda? „Dlaczego to szop, a nie kot?” – niektórzy mogą zapytać. Tak ze względu na ich kolor, mocny budowa ciała i puszysty ogon, aby te koty wyglądać reprezentatywnej rodziny szopa. Kto widział ten ostatni, zrozumie tego porównania.


Pierwsza kwestia przyszłych właścicieli szczęśliwy kot / koty tej rasy: „Ile jest Maine Coon?”. Odpowiedzi mogą się różnić, to suma w ciągu 25-70 tys. Rubli. Cena zależy od klasy, do której należy cat (rasa, show, PET), gdzie kupić zwierzaka, co w jego wieku, kiedy zakupem. Najdroższe – kocięta od 2 do 4 miesięcy pokazują klasę elitarnych hodowli. Jak widać, nie jest tanie rasy.

Ale pytanie, ile to kosztuje Maine Coon – nie ostatni. Patrząc na wielkość dorosłego kota, wiele przy pierwszej okazji zapytać właścicieli: „Co to jest waga Maine Coon”. Ale gdy odpowiedź (kobiety – od 4,5 do 12 kg, mężczyźni – od 5,5 do 16 kg), z przerażeniem zapytać coś takiego: „Co by nakarmić Maine Coon?” lub „To jest jak dużo jedzenia zjada w ciągu dnia?”. Spójrzmy na te kwestie w sposób bardziej szczegółowy.

Kanał może coon Maine lub naturalna żywność lub pasza (jak konserwy i suchej karmy). Ale te koty nie mogą nic do jedzenia lub produktów. Zacznijmy od naturalnej żywności.

W żadnym wypadku nie może dać im surowe ryby, nieobrane krewetki, rur i ości ryb, mleka, jaj, świeżego mięsa, wieprzowiny i baraniny, a także materiały informacyjne do ogólnej tabeli. Tabu dla tych produktów do Maine Coon jest ze względu na specyfikę ich przewodzie pokarmowym. Na przykład, surowy ryb może powodować kamicy moczowej oraz rurowy ryb kości i może spowodować obrażenia.

W niewielkich ilościach można podawać wątrobach Maine Coon z kurczaka (nie więcej niż 1 sekunda na tydzień), (2-3 jaj przepiórczych jaj w tygodniu) i niektóre produkty mleczne (kocięta – śmietany, dorosłych kotów – bioyoghurts, zsiadłe mleko, jogurt bez aromatów).

Psy tej rasy mogą być karmione wołowina, kurczak, indyk, królik, cielęcina, mięso kaczki. Jedzą także namoczone w wodzie (nie gotowane!) Zbóż, chleba żytniego (świeże i krakersy), starte warzywa (marchew, kapusta, ogórki), wszelkie zielenie.

Teraz pomówmy o gotowej paszy. Idealny dla Maine Coon – karmić Super Premium, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Nie ma potrzeby, aby zaoszczędzić pieniądze kupując tanie i szeroko nagłośnione paszy, jak „Whiskas”, „KitiKet”, itp, ponieważ od nich kot może pogorszyć wygląd i zdrowie.

Można karmić Maine Coon i konserwy, ale także super premii. Co żywność i żywność w puszkach mają tę klasyfikację, zostaniesz poinformowany sprzedawców w sklepie zoologicznym. Ale jedna rzecz na raz: są one bardzo drogie. Niektórzy ludzie, którzy marzą, aby mieć Maine Coon, to nie ma takiego pragnienia, gdy spojrzeć na koszt paszy (chociaż naturalnych produktów zbyt drogie). I pytanie: „Ile jest Maine Coon?” znika samoistnie. Ale jeśli mocno wierzę w swojej decyzji, śmiało.

Porozmawiajmy o pielęgnacji Maine Coon. Czesanie to musi być nie więcej niż 1 sekunda na tydzień. Ale jeśli on pierzą, to procedura jest konieczna, aby spędzić czas codziennie. Aby to zrobić, kupić dwa grzebienie: jeden – dla większości wełny, z drugiej – do podkładu. Pierwszy powinien być długi i rzadkie, drugie krótkie i częste zęby.

Kąpać Maine Coon bardzo często nie jest konieczne – są doskonale vylizhut siebie. Kolejna rzecz – jeśli brudzą się, że tak powiem, remont, a oni nie mogą obyć się bez pomocy. Kąpać im potrzebne są specjalne szampony kota. Pazury muszą być przycięte, jeśli cenisz swoje meble. Że pozostaje nienaruszona, kupić drapak i przyzwyczaić Maine Coon szlifować pazury nazwiskiem. uszy kota powinny być czyszczone co najmniej raz na dwa tygodnie. Nie powinny one być wydzielina i zapach wosku.

I nie zapomnij o wsparcie psychologiczne, które czeka na kociaka. Gdy Maine Coon przeniesiony z przedszkola do nowego domu, podczas jego adaptacji wynosi 2 miesiące. Z biegiem czasu, można zrozumieć, dlaczego odpowiedź na pytanie „Ile jest Maine Coon?” Nazywa się tak wielką sumę. Jeśli prawidłowo dbać o nią, zaakceptować ją jako członek jego rodziny, mógłby stać się integralną częścią domu. Być prawdziwym przyjacielem do niego, a on będzie dla ciebie idealnym dla zwierząt.