274 Shares 8517 views

Jak długi jest okres inkubacji na kleszczowe zapalenie mózgu?

Niebezpieczne i poza częstą chorobą jest kleszczowe zapalenie mózgu. Okres inkubacji, objawy i leczenie choroby – wszystko to zasługuje na szczególną uwagę, gdyż choroba ta stanowi zagrożenie nie tylko dla zdrowia i dobrego samopoczucia pacjenta, ale również dla jego życia. Środki terapeutyczne powinno się rozpocząć jak najszybciej.

Uwaga: kleszczowe zapalenie mózgu!

Powodzenie leczenia zależy w dużej mierze od tego, jak szybko przechodzą okres inkubacji dla kleszczowego zapalenia mózgu i choroba będzie odczuwalne. Od momentu zakażenia, ponieważ ludzie nie mogą przyjąć, że chory i potrzebuje pomocy.

Dziś ta choroba kwestie są ostre i wymagają natychmiastowej odpowiedzi. W szczególności, co to za choroba i jakie konsekwencje mogą grozić osobie? Jak długo okres inkubacji od kleszczowego zapalenia mózgu, i jakie działania powinny zostać podjęte pierwszy? Odpowiedzi powinny być znane do wszystkich obecnych mieszkańców, ponieważ ryzyko jest (nie przesadzam!), Każdy z nas.

Warto zauważyć, że coraz kleszczowe zapalenie mózgu może być w każdym regionie Rosji, ale w niektórych obszarach geograficznych, statystyki pokazują całe ognisk chorób wirusowych. Jej nośniki są przedstawiciele bloodsucking stawonogów – kleszcze. Wirus penetruje ciało ludzkie, sięga do komórek nerwowych i korze mózgowej, jest szybko dotyczących ośrodkowego układu nerwowego i obwodowego układu nerwowego. Brak terminowego leczenia w większości przypadków jest obarczona śmiertelne choroby.

Formy wirusowego zapalenia mózgu, zakażenia

Obecnie naukowcy wiedzą o kilku form wirusa, który rozprzestrzenia się przez owady u ludzi i zwierząt:

 1. Typu zachodniego zapalenia mózgu (oznacza bardzo łagodne formy choroby, mający falisty przebieg).
 2. Far Eastern typ zapalenia mózgu (ciężka choroba zakaźna, która jest maksymalną z tych trzech zjadliwego).
 3. Syberyjski typu mózgu (również zagraża życiu pacjenta, ale w porównaniu z poprzednim ma niższy stopień zjadliwości).

Charakterystyczną cechą szkodliwych mikroorganizmów można nazwać, że osiada w konstrukcjach mechanicznych układu nerwowego. Jak długi jest okres inkubacji kleszczowe zapalenie mózgu, dana osoba nie ma objawów. Rozstrzygania w strukturze komórkowej, wirus może pozostać tam przez długi czas i nie wywołują ochronną odpowiedź immunologiczną.

Jak można się zarazić?

Więc z powrotem do transporterów. Jak już wspomniano, są roztocza. Szczególnym zagrożeniem w kategoriach epidemiologów są indywidualne Europejska i tajga. To właśnie te sub-gatunków stawonogów żywią się krwią ssaków, w t. H. i człowieka. Mechanizm infekcji jest bardzo prosta:

 1. Pasożyt dostaje się na skórze, nie są chronione przez ubranie.
 2. Przegryźć szmatką pić krew.
 3. Wchodzi śliny, która pomaga uśmierzyć miejsce ukąszenia. Jest to najbardziej podstępne zdolność roztoczy, ponieważ człowiek nie może jej natychmiast odzyskać i zrozumieć, że pasożyt przeniknęła do niego pod skórą.
 4. Wraz ze śliną do krwi spadnie chorobotwórczych cząstki, od tego momentu rozpoczyna się okres inkubacji TBE, aż znaki, które są całkowicie nieobecne.

Największym zagrożeniem dla ludzi są samice kleszczy. Mogą żyć „potajemnie” na organizm gospodarza kilka dni, w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy są nasycone ludzkiej krwi i tam często znikają przed ugryziony gospodarz ogólnie zauważyć ich obecność lub ślady. Uważa się, że działanie tych stawonogów przechodzi okresowo. Epidemiolodzy pamiętać, że szczyt zachorowań występuje na początku i końca lata.

Ponieważ choroba jest przekazywana do człowieka?

Ważnym punktem w badaniu zagadnień związanych kleszczowe zapalenie mózgu są możliwe sposoby transmisji zakażeń wirusowych. Zwykle ludzie się bezpośrednio z nośnika, tj. E. po spożyciu kleszcza. Ale złapać tę niebezpieczną chorobę mogą być inne sposoby.

Natychmiast należy zwrócić uwagę na fakt, że otoczenie jest całkowicie bezpieczny człowiek podniósł zapalenie mózgu przenoszone przez kleszcze. Okres inkubacji lub faza ostrych objawów choroby nie czyni człowiek ukryty zagrożenie dla innych, choćby dlatego, że w powietrzu infekcja nie przechodzi.

Czego nie można powiedzieć o pokarmowego metody transmisji, nie wspominając o bezpośredni kontakt z krwią. Na przykład, można złapać te sposoby:

 • jeść mięso, mleko, jaja, ser, i tak dalej. e., producent, który był chory zapalenie mózgu zwierząt
 • utero – od matki do płodu (w przypadku gdy przekąskę podczas ciąży).

Cechy wirusa są jego wytrzymałość i żywotność. Drobnoustroje chorobotwórcze pozostają nienaruszone, nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Charakterystyka okresu inkubacji i czasu trwania

Aby zrozumieć, co okres inkubacji od kleszczowe zapalenie mózgu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę główne objawy i manifestacje. W większości przypadków utajonej fazie choroby trwa w ciągu 1 do 2 tygodni. Jednak dane te są uśrednione. W rzeczywistości, pierwsze objawy mogą pojawić się i następnego dnia po zakażeniu, choć praktyka lekarska zna wiele przypadków, kiedy trwała około miesiąca okresu inkubacji kleszczowe zapalenie mózgu. Rozpoznanie w tym przypadku, eksperci w stanie dostarczyć w odpowiednim czasie, a więc znacznie wcześniej rozpocząć leczenie, co samo w sobie daje duże szanse pacjenta na prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do zdrowia.

Obecnie, lekarze konwencjonalnie oddzielone za chorobę w kilku etapach:

 1. W pierwszym etapie (utajone) zupełnie nie ma żadnych oznak infekcji. Ten okres inkubacji kleszczowe zapalenie mózgu.
 2. Następnie przychodzi fazę upojenia, ponieważ wirus, gdy we krwi, można przenieść do włókien nerwowych.
 3. W trzecim etapie, zakończenie „cichy” etapie, objawy choroby są dość znaczące. Szczególnie widoczne są zaburzenia OUN działać.
 4. Podczas leczenia, układ odpornościowy zaczyna się rozwijać choroby. Czwarty etap choroby kończy się odzysk.

Objawy kleszczowe zapalenie mózgu

Tak więc, w drugim etapie, a okres inkubacji TBE wejdzie w fazę aktywną. Charakterystyczne uczucie podczas choroby jak zauważy pacjenci są:

 • ból głowy;
 • Temperaturę ciała (40 °);
 • nudności, wymioty;
 • ogólne osłabienie organizmu, stale obecne uczucie zmęczenia;
 • Zaburzenie "sleep-wake" cykl.

Jednak to stabilny stan nie może być nazwane. Choroba postępuje najszybciej, pacjenci są bardziej prawdopodobne, aby znaleźć się bolesność mięśni całego ciała. Szczególnie wrażliwe mięśnie i górna część tułowia i kończyn więzadeł.

Kleszczowe zapalenie mózgu u dziecka

Okres inkubacji na kleszczowe zapalenie mózgu u dzieci pojawia się w taki sam sposób jak u dorosłych. To trwa zaledwie 7-14 dni. Ale ciało słabe dziecko nie może długo utrzymać wirusa wewnątrz, utajony stadium choroby trwa długo. Symptomatologia w dzieciństwie bardziej wyraźne. Przez tych objawów u dzieci dodanych do tego obrazu klinicznego:

 • Dziecko może wędrować;
 • Jego umysł bezładnie;
 • Zdarza się, omdlenia;
 • jest zaczerwienienie i obrzęk skóry.

Na podstawie tej choroby jest możliwe określenie postaci, w której przepływa zapalenie mózgu. Okres inkubacji (objawy objawia wskazują, że choroba postępuje) zakończy i to ważne jest, aby upewnić się gatunki choroby.

W jakie formy może przystąpić chorobę?

Najczęstszym i najmniej niebezpieczna postać choroby przejawia objawy opisane powyżej. Ta forma gorączkowe, jednak oprócz niego, nie może być inne:

 • oponowa;
 • meningoentsefalicheskaya;
 • poliomielitopodobnaya;
 • poliradikulonevriticheskaya.

Dwa fali choroby – najbardziej typowy scenariusz, w którym zapalenie mózgu. Okres inkubacji jest w tym przypadku zakończone natychmiast manifestacją pierwszej fali gorączki. Często jest mylone z nieżytowym lub chorób układu oddechowego. Po tym wszystkim, oprócz wysokiej temperatury ciała i ogólnego osłabienia korpusu, nie ma żadnych objawów. Gdy gorączka znika, człowiek, pewnie w pełnego odzyskania od „zimna” nie podejmować żadnych działań.

temperatura ciała może być prostopadle do drugiego rzutu choroby, która również wraz z gorączką. Ale tym razem zniszczenie komórek mózgu zaczynają wyrażać siebie w pełni.

Leczenie w okresie inkubacji – największe szanse na sukces

Zupełnie inaczej może objawiać się zapalenie mózgu. Okres inkubacji po ukąszeniu może trwać długo lub na odwrót, to zależy od wielu czynników: przeciwwirusowy siły obronne organizmu, obecność chorób współistniejących, itp W większości przypadków czas, aby zdiagnozować chorobę nie … W rzeczywistości, winowajcą jest długi okres inkubacji kleszczowe zapalenie mózgu, które sieje w ciele ludzkim, ale to nie dowodzi się, nie daje pacjentowi możliwość podjęcia działań w czasie.

W każdym przypadku, gdy pierwsze objawy, nawet jak wydaje się na pierwszy rzut oka nie wydaje się trudne, konieczne jest, aby zobaczyć lekarza, aby być zatrute. Zwłaszcza, jeśli w ciągu ostatniego miesiąca kontaktu z stawonogi został nagrany przez samego człowieka.

Gdzie czai się infekcji wirusowej?

Z całości powyższych rozważań łatwo jest odgadnąć, co dokładnie powoduje zapalenie mózgu. Przyczyny tej choroby są opisane w owady szkodniki. W celu uniknięcia ryzyka zanieczyszczenia, trzeba wiedzieć o zapobieganiu i jak się zachować w przypadku ukąszenia przez kleszcza.

Po pierwsze, spacery w lesie lub na otwartych obszarach o wysokiej trawy roślinności jest potencjalnie stwarza duże niebezpieczeństwo. Dlatego za każdym razem wracać, trzeba przemyśleć wszystko na obecność kleszczy.

Po drugie, gdy zostanie wykryty należy natychmiast udać się do szpitala, gdzie profesjonalny chirurg może pomóc pozbyć krwiopijców. nie może w żadnym wypadku podjąć pewne działania na własną rękę, brudnymi rękami użycia niesterylnych materiałów pod ręką, aby spróbować wyciągnąć pasożyta. ciało kleszcza, aby uzyskać łatwe, ale konieczne jest, aby został usunięty i głowę.

Po trzecie, nie jest pożądane, aby rzucić ekstrahowano spod pasożyty skóry. To musi być transportowane do laboratorium w celu określenia jego inwazji. W przypadku potwierdzenia wirusa w jego ślinie będzie mógł rozpocząć leczenie w okresie inkubacji kleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę. Druga choroba dotyka także CNS wywołane przez roztocza i ma wystarczająco ciężki przepływ.

Komplikacje z powodu opóźnień w leczeniu

Najbardziej zdradliwe etapem jest okres inkubacji na kleszczowe zapalenie mózgu. Leczenie jest opóźniony, nie zostaną podjęte działania, co oznacza, że choroba może łatwo przejść i nic w nim, że nie zamierza przestać. Oto tylko powikłaniem, które wywołuje chorobę, a nie tylko w stanie radykalnie zmienić sposób życia pacjenta, ale również w celu dostosowania go do niepełnosprawności lub, w gorszym rokowaniem jest śmiertelne.

Uważa się, że korzystna sytuacja dla odzysku opon mózgowo-rdzeniowych u pacjentów z gorączką i form choroby. Cały przebieg leczenia może postępować gładko, a stan pacjenta, pozostają stabilne. Pełna regeneracja można osiągnąć po miesiącu leczenia.

Inne postacie choroby stanowią zagrożenie dla życia pacjenta. W wielu przypadkach, rozwój padaczki. Powikłania zapalenia mózgu znacząco wpływa na mózg i państwa. Po pierwsze, jest obrzęk, który może potencjalnie prowadzić do śpiączki i śmierci. Kiedy wirus atakuje nerwy w traumatycznych regionu mózgu, istnieją procesy nieodwracalne (paraliż, zaburzenia mowy i połykania, zeza problemów). Prawie 90% pacjentów, którzy ponieśli takie powikłania stały się niepełnosprawne.

Leczenie kleszczowe zapalenie mózgu: środków ludowej lub leki?

Kiedy okres inkubacji wirusa zapalenia mózgu kleszczowego i choroby zaczyna się pokazać, że ważne jest, aby rozpocząć leczenie natychmiast. Mówi się, że samo skazane na niepowodzenie. Dlaczego życie ryzyko i kończyn, gdy zwracają się do profesjonalnego, możliwe jest, aby poradzić sobie z chorobą, nie czekając na pojawienie się negatywnych konsekwencji?

Kleszczowe zapalenie mózgu – jedna z tych chorób, w których alternatywa, medycyna ludowa jest całkowicie bezsilny. Leczenie tej choroby jest zazwyczaj w ścianach szpitalnych instytucji leczenia. Hospitalizacja, leżenie w łóżku, dania dietetyczne i maksimum spokoju – główny i wymagane warunki terapii.

Jakie preparaty muszą zostać podjęte?

leczenie zaczyna się od wprowadzenia do organizmu immunoglobulin surowicy specyficzne. Mates zażyciu leku z lekami przeciwwirusowymi, najbardziej skuteczne w tej sytuacji są uważane interferonsoderzhaschie.

Kolejna grupa leków wymagane są induktorami leków, wśród których lekarze często preferują „Neovir”, „amiksin” i „tsikloferon”.

Równie ważne jest, że pacjent przeszedł gruntowny detoksykacji organizmu. Ponadto, równocześnie można przypisać do leków przeciwzapalnych, a także poprawę odżywianie włókien nerwowych i prędkości przepływu.

Średni kurs leczenia trwa około miesiąca. Po odprowadzeniu osoba następuje przez neurologiczną i zakaźnych specjalisty choroby. Raz w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, pacjent powinien przejść pełne badanie. Okresowe diagnoza pozwoli uniknąć rozwoju przewlekłego zapalenia mózgu. W takiej postaci, czas inkubacji kleszczowego zapalenia mózgu u ludzi jest nieobecny, choroby objawia się w ostrym stadium. Objawy, z reguły pozostaje niezależnie od terapii. Zagrożenie przewlekłej postaci tej choroby jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań w postaci niedowładem, paraliż, padaczkę i tym podobne. D.

szczepionka mózgu

Szczególna uwaga powinna być profilaktyka tej poważnej choroby, która nie jest wyjątkiem od tej reguły: IT, jak również innych chorób, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Oprócz klasycznych metod, które chronią organizm ludzki od ukąszenia (prawo noszenia w lesie, dokładne badanie ciała w obecności ssących szkodników, stosowanie zewnętrznych środków środek odstraszający owady, i tak dalej. D.), są uważane za skuteczne i zapobiegania lek środki.

Przede wszystkim mówimy o szczepienia przeciwko tej chorobie. zastrzyk szczepionki zawierającej maleńką dawkę patogenem, ma na celu wzmocnienia i polepszenia pracy układu odpornościowego. Przyjmowany szczepionki pozwala uzyskać wymagane przeciwciał.

Częściej niż nie szczepione są ludzie żyjący w potencjalnie niebezpiecznych pasmach geograficznych gęsto zaludnionych nosicielami choroby. Jednak działania szczepień będzie trwał przez trzy lata, po upływie manipulacji odbywa się ponownie.

Profilaktyka podczas okresu inkubacji

Często środki zapobiegawcze prowadzone w okresie inkubacji kleszczowe zapalenie mózgu. Profilaktyka jest podawanie konkretnej immunoglobuliny. W ciągu pierwszych trzech dni po ukąszeniu, gdy choroba jest w stadium utajonego rozwoju, aby zapobiec dalszej progresji zakażenia jest znacznie łatwiejsze.

Ponadto, powszechnie stosowanych leków, które są stosowane zarówno do zapobiegania pojawienia się infekcji, jak również działanie przeciwwirusowe awaryjnego. Dorosłych skuteczne środki uważane za „Jodantipyrin”, a dla dzieci – „Anaferon”. W każdym razie, mianowania leków powinny nosić lekarza, brać leki sam jest surowo zabronione.