803 Shares 1937 views

Koktajl "Pina Colada": przepis

Nie wiadomo, kto i kiedy wynalazł koktajl „Pina Colada” Receptą które dziś zna każdy przyzwoity barmana. Zgodnie z nietypowej nazwy jest tylko domyślać narodzin napoju – Puerto Rico. Co ciekawe, dosłowne tłumaczenie nazwy tego koktajlu – czystego przefiltrowanego ananasa. Szeroka popularność w naszym kraju stosunkowo niedawno nabyte napoju, kochankowie kochają go za przyjemny zapach kokosa, słodkim smaku i umiarkowanym twierdzy.

Jak zrobić koktajl „Pina Colada” w domu?

Według tradycyjnej receptury napoju składa się z jasnego i ciemnego rumu, soku ananasowego z masy celulozowej, syropem kokosowym, wapna i lodu. W przypadku wytwarzania pojedynczych porcji należy wlać do miksera pół szklanki soku, 50 g białego rumu i 15 g ciemnego, a także dwie łyżki soku z limonki. Następnie dodać pokruszony lód do smaku i wymieszać wszystkie składniki. Podawać w wysokim szklanym lub prosto tulipana Fougeres. Tradycyjny koktajl „Pina Colada”, przepis z których można przeczytać powyżej, można udekorować plasterkiem świeżego ananasa i parasole, nie zapomnij umieścić w szklance słomki wygody. Jeśli pijesz wystarczająco znajdziesz fajne, można dodać kilka całych kostek lodu.

Koktajl "Pina Colada": przepis miękki dla self-catering

Nie każdy lubi napoje alkoholowe, także nie można zapominać, że alkohol jest po prostu nie do zaakceptowania w niektórych sytuacjach. Ale dlaczego zrezygnować smaczny napój, jeśli można proszę sobie bezalkoholowy „Pina Colada”? Aby przygotować koktajl trzeba sok ananasowy, syrop kokosowy, śmietanę i trochę łagodnego płynu. W mieszalniku lub wytrząsarce wymaganej do mieszania 80 g soku, 20 i 30 – syrop – śmietanki, dodanie pokruszony lód i wytrząsa. Przed podaniem koktajl mogą być ozdobione kawałkami świeżych owoców.

Alternatywne recepty pić

Jeśli masz pod ręką nie było wapno i ciemny rum, można zrobić koktajl mieszając sok ananasowy, białego rumu i syrop kokosowy. Zachowaj proporcje pierwszej receptury, a będziesz miał łatwiejszy przygotowania napoju, pozbawiony goryczy cytrusów. Niektórzy barmani wolą trochę zmniejszyć liczbę Romów i wspierać siłę drink likier kokosowy zamiast syropu – jest to również koktajl „Pina Colada”. Przepis może być trochę zmienić i do własnych upodobań. Na przykład, może być dodana do napoju trochę Baileys. Bardzo popularne i receptur, w których „Pina Colada” dodał likier truskawkowy lub syrop. Nie bój się eksperymentować, a ostatecznie przekonasz unikalną recepturę, które staną się znakiem rozpoznawczym.

Aby uczynić ten koktajl, użyj rum Bacardi, tylko w tym przypadku gotowego napoju nie jest zbyt słodki. Jeśli chcesz pić mniej cloying, spróbuj dodać trochę sprite lub Schweppes. Jeśli nie masz czasu na gotowanie czasu, spójrz w sklepach monopolowych, który ma taki sam smak jak koktajl „Pina Colada”. przepis na napój zapewnień producentów jest tak blisko do wersji domowej, jego smak, jak jesteś na pewno należy.