604 Shares 5690 views

Przepis Beshbarmaka

Beszbarmak jest często nazywany mięsem w języku kazachskim. Ale to danie jest tradycyjne nie tylko wśród Kazachów. Przepis Beshbarmaka był znany wszystkim narodom tureckim, którzy zamieszkiwali Azję Centralną od czasów starożytnych. Słowo beshbarmak jest tłumaczone z języka kirgiskiego jako "pięć palców", ponieważ jedli to danie, ponieważ w tamtych czasach koczownicy nie mieli sztućców.

Głównymi składnikami tego naczynia są gotowane mięso końskie i gotowane makaron w bulionie mięsnym. Mięso jest pokrojone na kawałki i mieszane z makaronem i specjalnym sosem chuck. Ten sos jest przygotowany z bulionu, pokrojony w pierścienie cebuli i mielony czarny pieprz. W święta tradycyjne kiełbasy, kazy lub inne przysmaki z mięsa końskiego zostały dodane do beshbarmak.

Makaron i mięso, pokrojone w małe kawałki, układano na dużym naczyniu, na szczycie całego wzgórza, podlewano sos i zjadło wszystko gorąco. Wielu ludzi nie rozmawiało o jedzeniu – to nie zostało zaakceptowane, wiadomości nie dyskutowały i nigdy nie argumentowały. Dish beshbarmak nie służył natychmiast, początkowo goście zaoferowali im pilesze z bulionem i mięsem, pozostawiono na kościach, a dopiero potem przechodzili do głównego posiłku.

To danie jest bardzo popularne wśród narodów tureckich, i chociaż od długiego czasu nie prowadzą nomadycznego stylu życia i nie przyrządzane są w stołach, przepis o beshbarmak nie zmienił się od tamtego czasu. Chyba, że mięso końskie, które ze względu na powolne utwardzanie jest najbardziej odpowiednie do gotowania tego naczynia, coraz częściej zastępuje się jagnięciem. Młody koń nie zawsze jest, ale młody baranek jest zawsze pod ręką.

Kazachowie i Kirgistan zwykle przygotowują dania dla beshbarmaka w rodzinne wakacje. W takich przypadkach młody baranek jest tuczany z wyprzedzeniem. Beshbarmak nigdy nie jedzą samotnie, zawsze jest wielu krewnych, sąsiadów. Jeść to danie gorące, jak zimny beshbarmak bez smaku, i ugotowane z wieprzowiny – ogólnie niejadalne. Dlatego beshbarmak z kiełbas wieprzowych nigdy nie jest gotowany, ale w Rosji napotykany jest taki wariant beshbarmak.

Przygotowanie beshbarmaka – jest to rytuał: mężczyźni zacierają owce i angażują się w gotowanie mięsa, a kobiety – makaron. Wołowina jest gotowana w dużym kociołku na stosie i jest obserwowana tak, aby ogień nie był silny, a wrzenie było spokojne, ledwie widoczne. Woda powinna obejmować tylko mięso, a kości muszą koniecznie być całe. Mięso jest łagodzone przez długi czas, ale pozostaje pachnące i soczyste, ponieważ nie gotuje się i nie traci smaku, gdy jest wolne.

Możesz, wiedząc o przepisie na beshbarmak, przygotuj to danie na wakacje i zdziw się gościom. Oferujemy przepis na beshbarmak, który przygotowywany jest z jagnięciny, młodej wołowiny lub nawet mięsa wielbłąda. W bulionie potrzebne będą następujące składniki:

Mięso na kości (jagnięcina, wołowina) 1,5 kg
Marchewka 2 sztuki
Cebula 2 sztuki
Bay Leaf 3 sztuki
Słodki papryka 7-8 groszek
Sól

Do testu należy podjąć:
Mąka 400 gr + 200 gr do wylewania
Jaja 2 sztuki
Woda (bulion) 200 mililitrów
Sól

Sos składa się z dwóch cebuli, świeżo zmielonego pieprzu i natki pietruszki.

Mięso należy umyć, umieścić w rondlu, napełnić zimną wodą i umieścić na piecu. Kiedy woda się gotuje, musisz usunąć piankę i zmniejszyć ogień. To, że bulion okazał się przezroczysty, pianę należy okresowo usuwać. Mięso kucharskie będzie miało co najmniej trzy i pół godziny, przykrywając patelnię wieczkiem. Gotowane mięso powinno być miękkie i dobrze oddzielić od kości. Około półtorej godziny przed końcem trzeba umieścić w liściach bulionu, słodkiej papryki, soli, dwóch obranych cebul i dwóch marchwi. Chociaż mięso jest gotowane, ugnij ciasto na makaron.

Zmieszaną mąkę należy przelać do filiżanki, pobić luźne jaja, dodać sól, zalać zimnym bulionem lub wodą i ugnieść ciasto. Musi być dobrze ugniatany, a potem niech leży na pół godziny. Aby ciasto nie wyschło, należy przykryć go ręcznikiem lub owiniętym folią. Następnie ciasto powinno być zwinięte w cienką warstwę, wylewając mąkę tak, aby nie trzymała się rąk i pocięta w diamenty. Protokół 40 diamentów powinien pozostać na stole do wyschnięcia.

Kiedy mięso jest gotowane, musisz go dostać z hałaśliwym nożem i pokroić w kawałki, i niech bulion odpływa. Następnie należy usunąć tłuszcz z bulionu i wsypać na nim cebulkę na patelnię i posypać lekko cebulką.

Teraz musisz w małych porcjach małych kawałków diamentu. Gotowane w bulionie rombu, przestawić się na cebulę i wymieszać, które nie trzymały się razem. Następnie na talerzu należy układać romb, ustawiając je bliżej krawędzi płyty. W środku ułożyć mięso, posypać pieprzem i zalać sosem. Gorący bulion wylewa się do misek i posypuje drobno posiekanymi ziołami. Jeść beshbarmak ręce, owinąć kawałek mięsa w diament.