238 Shares 7329 views

Przedstawiciel Handlowy – kto to jest? reprezentatywnej sprzedaży Praca: plusy i minusy

Handel zaczął się bardziej od czasów starożytnych, i będzie trwać przez długi czas. Sprzedaży, zakupów będą istnieć zawsze, niezależnie od dobrobytu ludowego. I tych, którzy są na czas i sprawnie wejść w tej fali, będą mogli dobrze zarobić nawet z powodzeniem poruszać się do przodu.

Trochę historii

Pierwsze przedstawicieli handlowych można uznać za rosyjskich kupców. To oni byli pierwsi przedsiębiorcy, którzy popełnili transakcji sprzedaży w ich imieniu. Kupcy przemierzali świat i zakupu towarów od tych, którzy je produkują, a następnie doprowadzono do miejsca, gdzie był potrzebny produkt.

Nowoczesny przedstawiciel handlowy – rodzaj kupca oferuje towary do tych, którzy jej potrzebują. Jak w czasach starożytnych, tacy ludzie są bardzo popytu. Po tym wszystkim, właściciel towarów nie trzeba szukać dla kupującego, a kupujący nie musi iść do „końca świata”. Kupiec był swego rodzaju mediatora. Teraz rolę tę odgrywa przez sprzedawcę.

Oczywiste jest, że usługi towarów pośredników się więcej. Ale ludzie są zawsze czeka na kupców sobie iść, bo pozycja nie każdy miał okazję. Tak, i przyniósł rzeczy jest czasami bardzo rzadkie lub pożądane.

nowoczesny sklep

Tak więc, jeśli w starożytności jako pośrednik między kupującym a sprzedającym działał kupca, teraz zajmuje się tym specjalnie przeszkolonych osób.

Przedstawiciel Handlowy – osoba serwowania i reprezentujący dany produkt. Jego obowiązki obejmują oferty towarowej, monitorowanie sprzedaży i przygotowywanie raportów.

W tej pozycji wiele nazw. Dokumenty można znaleźć na rekrutację przedstawicieli handlowych, agentów i reklam menedżerów sprzedaży. Ale nazwa nie zmienia faktu, ich obowiązki są takie same.

Obowiązki agenta sprzedaży

Biorąc pod uwagę, że przedstawiciel handlowy – osoba zgłaszająca towary i obowiązki to za stosowne. Ale nie wolno nam myśleć, że on stoi za ladą i, podobnie jak sprzedawca sprzedaje. Tutaj wszystko jest bardziej różnorodny.

Praca przedstawiciel handlowy oznacza, promocji sprzedaży, która jest w jego jurysdykcji. Zazwyczaj firma zatrudnia pracowników, ma w swoim arsenale kilka dostawców, których produkty powinny być oferowane.

Więc najważniejsze, pracujących w tej dziedzinie:

 • Aby móc budować relacje biznesowe z dostawcami i potencjalnych nabywców.
 • Wiem o wszystkich proponowanych produktów dokładnej informacji i umieć go reklamować.
 • Zarabiaj ich lojalnych klientów i móc je zachować. Jednocześnie poszukiwać nowych nabywców.
 • Kompilacja prezentacji na temat proponowanych towarów i usług.
 • Pracy z dokumentami, raportowanie, wykonawstwo.
 • Jeśli pozycja jest specyficzny, nauka niuanse sprzedawców sprzedaży.
 • Dla powodzenia przedstawiciel handlowy musi być stale świadomy wahania ceny rynkowej podobnego produktu, aby przestudiować propozycje innych firm.

Jak można zauważyć z funkcji przedstawicielskich, sprzedaży – to osoba, która siedzi w małym biurze, i zawsze w podróży i poszukiwania dochodowych klientów i transakcji. Nawet jeśli baza klientów jest już sprawdzony, trzeba stale monitorować rynek i nie przegap ich klientów.

Uprawnieni Wnioskodawcy

 • Współczesny rynek stawia wiele wymagań dla każdego zawodu. przedstawiciel handlowy – osoba, która osiąga zysk, więc wielu pracodawców wymaga od wnioskodawcy edukacji wyższej.
 • Obowiązkowe cechy osobiste, takie jak umiejętności komunikacyjne i zrozumienie nowych informacji na bieżąco.
 • Często wymagane jest pojazd. Ale jeśli firma jest duża, to trzeba tylko prawo jazdy, a samochód zapewni Ci usługi. Ponadto będzie wyposażony korporacyjnej telefonii komórkowej.
 • Obowiązkowa znajomość prowadzenia podstawowej dokumentacji, raportowania i umów. Dlatego edukacja musi być w ekonomii lub prawa.
 • Oczywiście, to powinno być dobrze zorientowani w komputerze.
 • Często w tym wymogi oznaczać obecność bazy klientów. Ale jeśli organizacja jest duża baza danych została już opracowana i wnioskodawca trzeba tylko doświadczenie w sprzedaży.

Wykształcenie nie jest ważne

Ale nawet jeśli masz dyplom i dużo wiedzy na temat zasad sprzedaży i psychologicznych cech ludzi nie może zrobić bez umiejętności komunikacyjnych. Dlatego też, jeśli jesteś z natury cichy i nieśmiały, należy znaleźć inną pracę.

Po tym wszystkim, przedstawiciel handlowy praca zakłada stałą komunikację, a co najważniejsze – umiejętność przekonywania. Można podać prosty przykład, uważają, że jest to łatwe, aby zobaczyć, czy można pracować agenta sprzedaży.

Tu wchodzą w nieznanym supermarketu i trzeba na krótki okres czasu, aby ocenić sytuację, aby zrozumieć, jakie towary w nadmiarze, co nie jest mało, a niektóre, być może, wcale. A następnie spotkać się z odpowiedzialnym za zamówienia i przekonać go o konieczności współpracy z wami.

Dzięki czemu będą w stanie? Jeśli uważasz, że to jest łatwe, a język zawieszony, ponieważ należy, jeśli to możliwe, zrobić karierę w tej dziedzinie. Ale jeśli wszystkie nowe cię przeraża i przekonać nie jest twoja sprawa, a potem nawet nie starają się podjąć pracę jako menedżer sprzedaży.

Plusy praca przedstawiciel handlowy

 1. Oczywiście, ci, którzy nie starają się siedzieć cały dzień w biurze, a życzenia swobody w swoich działaniach i sposobów pracy, pozycja będzie podobne.
 2. Tylko na umiejętności i wytrwałości człowieka zależy od jego zarobków. Jeśli ktoś siedzi na gołej pensji, przedstawiciel handlowy może znacznie zwiększyć ich wynagrodzenia. Po tym wszystkim, podstawowa pensja zależy od sprzedaży. Ile sprzedaży, umowy podpisane i otrzymał wiele rekompensaty odsetek.
 3. Dla miłośników komunikować się i nawiązać stosunki pracy jest więcej niż wystarczające. Będziesz stale doskonalić się w zakresie umiejętności komunikacyjnych, obzavedetes garść przydatnych przyjaciół, nauczyć się zrozumieć kogoś na pierwszy rzut oka i być w stanie przekonać nikogo, co w ogóle.

wady pracy

Ale nie ważne jak jasne perspektywy, nadal istnieje w zawodzie i minusy.

 1. Jedną z głównych wad jest oparty na kompetencjach. Po tym wszystkim, kierownik otrzymał nagrodę na podstawie liczby umów sprzedaży i umów. Wiele sprzedany – wielu odbierane. Ale może się zdarzyć tak, że klienci pójdą do innego środka, aby ustanowić nowy związek przez długi czas nie będzie działać, a wynagrodzenie będzie prawie zero.
 2. Konieczne jest, aby mieć dużych zgromadzeń i być zawsze w ruchu. Sales Manager łączy prawo Zestaw zawodach. On i kierowca, psycholog i księgowy. I jeszcze trzeba stale wymyślić prezentacji i udziału niezbędnych szkoleń.
 3. przedstawiciel handlowy powinien być bardzo odporne na stres. Po tym wszystkim, agent może zapobiec istotę zamiecie i zaspy na drogach. Poza tym, potencjalni klienci mogą być również w czasie swojej wizyty w złym nastroju, oni cię oskubać.
 4. przedstawiciel handlowy dla nieregularnych godzinach pracy. I przetwarzania bez dodatkowych opłat. Pieniądze są tylko na wynik. I ile czasu poświęca się na nią – nikt nie dba.

Ale co przybyszów

Chcąc uzyskać pozycję „Przedstawiciel Handlowy” bez doświadczenia, trzeba oczywiście mieć wykształcenie, ale najważniejsze – aby przekonać pracodawcę w jego umiejętności.

Najważniejsze w tej pracy – aby móc komunikować się i przekonać. Dlatego wiele organizacji nie wymagają doświadczenia, i patrzeć na obecność istotnych cech osobowych. Jak to się mówi, jeśli można przekonać pracodawcę, aby dostać się do pracy, a będzie można sprzedać towar. Najważniejszą rzeczą – że masz zrobić, udało się odpowiednio zaprezentować się.

Wywiad z przedstawicielem handlowym, a pracodawca może być stresujące. W ten sposób sprawdzane odporność na konflikt jest wykrywany i zdolność do znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji.

Ale niezależnie od doświadczenia na stanowisku przedstawiciela handlowego nie będzie bez licencji. Po tym wszystkim, głównym zadaniem będzie w ruchu i podróży. Małe firmy wymagają coraz posiadania samochodu, na którym będziemy pracować. Oczywiście, wszystkie koszty paliwa i organizacja komórkowa musi zapłacić.

A jednak, jeśli jesteś gotów czasami nawet późno w nocy, aby być szybko podłączony i ruszaj w drogę, a następnie podejmie pracę.

algorytm

W każdej pracy jest pewna procedura. Jeśli obsługiwana ta, a praca będzie łatwiejsza. Profesjonalnych agentów sprzedaży nazywają ich ugruntowane procedura operacyjna „kroki z przedstawicielem handlowym.”

Od angażowania się w sprzedaży, powinien uczyć się od bardziej doświadczonych, w jak najkrótszym czasie, aby wykonać całą sesję, a co najważniejsze – zakończenia planu.

Jeżeli dana osoba jest umieszczony w małej firmie, algorytm działań będzie musiał nauczyć się na własną rękę. W większych opracowany cały system, który jest wymagany do nauczania wszystkich przybyszów. Wykonać zaprogramowanego algorytmu potrzebnego do wszystkich przedstawicieli handlowych firmy.

Jaką takich krokach

Jakie są główne etapy przedstawiciela handlowego, a które powinny być przestrzegane niezależnie od wielkości firmy?

Najważniejsze jest wszędzie taka sama. Różnice mogą być w liczbie kroków.

 1. Przygotowanie. Na tym etapie obejmuje reprezentacyjny wygląd i dostępność wszystkich niezbędnych przedmiotów i dokumentów. Konieczne jest również, aby wiedzieć planu na bieżący dzień.
 2. Mile widziane. Zrozumiałe jest, że próg nie powinien iść bezpośrednio do sprzedaży. Trzeba znać odpowiedzialnych zamówień według nazwy i przydomkiem i witamy pracowników.
 3. Inspekcja. Rozejrzyj się i zobacz, jakie materiały promocyjne są już obecne w gniazdku i gdzie trzeba, aby się rozłączyć. Jeśli produkt powinien być przechowywany w lodówce, a potem dbać o miejsce dla niego. Oceny produktów i cen konkurentów.
 4. reprezentatywnej sprzedaży kroki wizytowe obejmować identyfikację pozostałości pozycjach i przygotowanie planu następnej dostawy.
 5. Prezentacja jest następny krok. Dzięki odpowiednim zestawem pytań zbadane potrzeby, a następnie zaoferował swoje wyroby i warunki. Wykorzystuje zasadę trzech: funkcja produktu – przewaga – korzyści dla klienta.
 6. Merchandising. Zgodnie ze standardami wystawiane swoje wyroby. W razie potrzeby skorygować nieprawidłowe położenie.
 7. Praca z dokumentacji, raportowanie i sporządzanie planów i celów dla tej jednostki handlowej.

przedstawiciel handlowy wizyty w punkcie sprzedaży detalicznej musi być regularny i skuteczny. Jednym z celów jest wydawana wyłącznie przepisanym terminie.

Czego doświadczyła

Nie każdy feedback przedstawiciel handlowy na swojej pracy pozostawia przyjemny. Są ludzie, którzy narzekają na małe dochody, ktoś nie jest zadowolony z harmonogramem prac.

Jednak, jeśli sprzedaż i perswazja – koń, to stworzyliśmy stabilną bazę klientów i stale pielęgnować, można bardzo dobrze zarobić. W tym przypadku, aby mieć swobodę w swoich działaniach i nie ma potrzeby, aby zawsze być w biurze.