312 Shares 3890 views

Jako sól suszone ryby: małe sztuczki i wskazówki

W dzisiejszym świecie trudno jest znaleźć naszego rodaka, który nie kocha korzystać z wolnego czasu, aby wypić kufel piwa, jedzenia solone suszone ryby. Ryba ta stała się pewnego rodzaju majątku narodowego. W rzeczywistości, jak sól suszone ryby, będziemy rozumieć w tym artykule. Prosty i przystępny manipulacja pozwoli uzyskać doskonałe rezultaty.

Jako sól suszone ryby?

Uwierz mi, nie trzeba być kucharzem gotować pyszne ryby. I nie ma potrzeby, aby przenieść sprawę do żony (córka, matka, babcia). Złapany? Więc proszę, doprowadzić go do końca! No to najprzyjemniejsza będzie otvedyvat owoce ich pracy. I jesteśmy ich wskazówki pomogą Ci zrobić get ryba w końcu jest po prostu wspaniały! Większość osób woli suszone ryby w postaci suszonej. Ona i smaczne smażone i gotowane. Ale jeszcze bardziej to idzie od ilości ambasadora. Suszone ryby mogą być zapisywane za przyzwoitą ilość czasu. A smak tego, bardzo dobrze wiedzą, jak wspaniałe.

Jako sól suszone ryby w domu? To proste! Sposoby na wadze. Definiujemy główne punkty. I nie ma co rybak musi zdecydować sam bliżej niego.

Faza przygotowawcza

Umyć rybę. Jeśli bardzo duża płoć (co jest rzadkością dzisiaj), to lepiej do patroszenia. Kawior zasun'te powrotem. Zasadniczo małe solone suszone ryby. Więc po prostu wypłukać ją dokładnie. Przygotować pojemnik do solenia. W żadnym wypadku nie należy używać metalowych garnków. Weź wiadro wyłożone szkłem lub jakiś głęboki plastikowy pojemnik. Znajdź pokrywę, która będzie mniejszą średnicę niż samej patelni. Przygotuj ładunek, który następnie i umieścić na pokrywie. Jako obciążenie może zbliżyć się niczego. Potrwać kilka cegieł. Lub wlać wodę do słoika trzylitrowy i umieścić go na pokrywie. Należy zwrócić uwagę na ten temat w solance nie został rozwiązany. I że ryba może zburzyć.

Jak vobla sól do smaku zadowolony?

Bardzo ważnym elementem – sól. Wydawałoby się, jaka jest różnica, co sól? Kupiłem pierwszy dostępny w sklepie, a to wszystko …. Nie. Nie ma potrzeby korzystania jodowanej. Nieodpowiednie i sól z drobno zmielonymi, przypominającą sproszkowany cukier. Kup zwykły gruboziarnistą solą. na pewno znajdziesz go w każdym supermarkecie.

Wybór ryb

Jako sól suszone ryby w domu na wiosnę, lato i jesień? Proces taki sam. Pożądane jest, by było świeże, po prostu złapać. Jeśli jest mrożony płoć, nie martw się. Najważniejsze jest to, aby mieć czas na odwilż. Bardzo dobrze, jeśli dodać sól do ryby tej samej wielkości. Tak to jest zarówno dobre prosolitsya, a następnie na liny w procesie suszenia będzie wyglądać świetnie!

Sposób peklowania

Spłukać pojemnik wytrzeć szalkę lub wiadra z suchego materiału. Idziemy spać na dnie oka. Nie pożałujesz, dno powinno uciec. Umieścić liczbę ryb. Jeśli płoci różnych rozmiarach, a następnie umieścić na dnie największych okazów. Pożądane jest, aby zmaksymalizować ryby mocno dociskane do siebie. Pamiętaj wyrażenie: „Jak śledzie w beczce” Tutaj, i powinno być także.

Każdy rząd ryb pieprzem solą. Umieszczony w górnej części pokrywy. Na okładce – ładunkiem. Koniecznie umieścić w chłodnym miejscu na patelni z ryb. Gdziekolwiek nie dotrzeć muchy i inne owady.

Ktoś sole dwa dni, niektóre ryby, wszystkie cztery. Jeśli ryby są małych rozmiarów, 2-3 dni – wystarczy. Upewnij się, suszone ryby należy prać niepotrzebnej soli i śluzu. Niektórzy rybacy twierdzą, że jeśli płoć solilas dzień, to trzeba umyć go w ciągu jednej godziny. Jeśli dwa dni – dwie godziny. I tak dalej. Ale myślę, pół godziny – godzinę trzymać go w jakiejś wody wystarczająco zimna.

Nie spędzać czas w słońcu suszone ryby. Chłodnym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu jest doskonały. Sznurka ryby lepiej oczami lub za ogon. Ale przez ogona nie polecam: dużo zbędnych pobytów w płoci głowy. Gdy ryba odpoczynek, naciąg się oczami, a pozostałe po prostu ciecz wypływa z ogona. Jeśli położy się rybę na balkonie lub w piwnicy, przykryć gazą. Tak więc, nawet jeśli siedzą na suszonych ryb, larwy much i żaden nie zostanie zamknięte. Jeśli duża płoć, który, jak już wspomniano, znajduje się we współczesnym świecie jest bardzo rzadkie, pomiędzy żebrami, włóż mecz (jeśli ryby są patroszone). W rzeczywistości, kilka dni i płoci gotowy. „Jak sól suszone ryby?” – to pytanie wydaje się być brak odpowiedzi. Ale spójrz na siebie, jaki rodzaj ryb, który kocha. Niektórzy preferują suche, jak w słynnej kreskówki o wilka i zająca. Ktoś jeść trochę jerky. Niektórzy ludzie spędzać czas i robić vobla symbolicznie: pół dnia, a następnie zjeść go jako śledzia. Więc wszystko zależy od twoich pragnień. Ale, że ryby powinny Ci bardzo smaczne, nie ma wątpliwości.

Niezbędne składniki do solenia

Bez względu na to, że pojedynczy receptura jak sól suszone ryby nie. Ktoś dodaje cukru do smaku solą i pieprzem. Niektórzy rybacy uważają, że solitsya płoć powinna wynosić co najmniej tydzień. Powiedzmy, tylko wszystkie pasożyty, które popadły w ryby stają się nieszkodliwe. Oferujemy Ci standardową klasyczny przepis, który po prostu nie zrobić błędu. Podsumowując:

  • ryba;
  • sól;
  • przesuwania lub wiadro (nie metal);
  • cargo;
  • chłodnym pomieszczeniu.

Skomplikowane? Prawdopodobnie wykonać zadanie, nawet małe dziecko. Więc nadszedł czas, aby zabrać się do pracy! I nie trzeba czyjejś pomocy. Jak dodać sól suszone ryby, można zdefiniować własne. Każdy z was musi odnieść sukces. Spróbuj ugotować rybę jak najszybciej został złapany. Świeży produkt z dowolnego zamrożone nie mogą być porównywane. Trzymać się standardowych technologii i opracuje wszystkie potrzebne Ci dobrze. Bon appetit!