199 Shares 9556 views

Aronii. Przeciwwskazania i właściwości lecznicze

Aronia (Aronia) posiada praktyczne i naukowe zainteresowanie ze względu na ciemny purpurowy owoców. Niemal czarne zabarwienie z powodu bardzo wysokiej zawartości żywic fenolowych, zwłaszcza antocyjany (kolor glukozydy roślin). Całkowita zawartość aronii antocyjanów w około 1480 mg na 100 g świeżych owoców i stężenia proantocyjanidyny wynosi około 664 mg na 100 g świeżych owoców. Właściwości lecznicze aronii jest w dużej mierze zależy od wysokiej zawartości antocyjanów. Te substancje (głównie będące solami pyrylium) są zdolne do odstraszania szkodników i chronić przed zakażeniem roślinom siebie, są najsilniejsze przeciwutleniacze, tak wygranej stresu oksydacyjnego u płodu w procesie fotosyntezy.

Dziś wiadomo, że ilość przeciwutleniaczy w Aronia znacznie wyższy niż w bardziej popularnych produktów spożywczych, takich jak jagody, borówki i jeżyny. Rosnące zainteresowanie w tej kulturze jest wyjaśnione przez dążenie do zwiększenia (z różnych źródeł roślinnych życia, takich jak jagody i owoców miękkich, owoców cytrusowych, warzyw, ziaren i przypraw), utworzony jeść pokarmy bogate w przeciwutleniacze. Owoce aronii jako źródło przeciwutleniaczy wykazują doskonałe właściwości i są coraz bardziej popularne. Okazuje się, że użyteczne substancje, takie jak cyjanidyny-3-galaktozydu, epikatechiny, kwas kofeinowy, kwercetyna, delfinidyny, petunidynowe, pelargonidyna, Peonidyna i malwidyna zawiera czarny Rowana. Ze względu na swoje właściwości użytkowe tych substancji, które, będąc przeciwutleniacze fenolowe należące do flawonoidów.

Podczas użytkowania tego wspaniałe rośliny owocowe zmniejsza ryzyko uszkodzenia komórek ze względu na utlenianie, w wyniku przeprowadzonej profilaktyki chorób spowodowanych stresem oksydacyjnym. Wśród nich raka jelita grubego, choroby układu krążenia, przewlekłe stany zapalne, zapalenie naczyniówki oka (zapalenie błony naczyniowej oka), niewydolność wątroby. Prawie połowa wszystkich witamin zawiera aronii. Contra, które posiadają niektóre informacje nie mogą być porównywane z korzyścią. Jagody bogate w witaminy A, C, P, grupy B (B9, B6, B2), witaminę E, p-karoten, antocyjany, garbniki. Ponadto, zapewnia dodatkowe witaminy i składniki mineralne elementów podstawowych, zwłaszcza potas, wapń, żelazo, mangan, molibden, fosfor i jod.

Szczególnie interesujące z punktu widzenia korzyści zdrowotnych wynikających z aronii sok. Antocyjany i flawonoidy w nim pięć do dziesięciu razy więcej niż w soku z żurawiny, jagody i jeżyny. Ponadto sok aronia zawiera więcej składników odżywczych, takich jak przeciwutleniacze, polifenole, witaminy i minerały. Niektórzy eksperci uważają, może skutecznie pomóc w walce z rakiem i chorobami serca. Dojrzałe owoce aronii zawierają duże ilości fenoli, garbniki, flawonoidy i antocyjany. Z rakiem odrodzenie flawonoidy chronią komórkę zawierającą aronii. Przeciwwskazania, opisane w niektórych źródeł zgłosić zagrożenie wzrasta lepkość krwi, ale jest to sprzeczne z innymi danymi.

Fenole dezynfekcji krwi wspomagania gojenia, do usuwania toksycznych substancji z organizmu, zmniejszenie zapalenia i zbyt wysokiego ciśnienia krwi, zwiększenie podatności naczyniowej, zapobiega ich zapychaniu. Aronia (ze względu na zdolność do wydalania metali ciężkich) jest wskazany u pacjentów cierpiących na raka, a ci, którzy mieli chirurgii lub choroba kompleks. Duża ilość karotenu zawiera aronii. Contra, którzy mówią o zdolności substancji zawartych w owocach aronii, powodować zakrzepy krwi, również dzisiaj kwestionowane.

Wiadomym jest, że sok lub herbata z aronii jest zalecany w przypadku wszelkich problemów z układem krążenia i ciśnienia krwi. W szczególności są użyteczne w chorobach zapalnych nerek, wrzód, cukrzyca, migrena, krwawienie wewnętrzne i niedokrwistości. Aronia ma wielki wpływ na funkcję wątroby i żółci przyczynia się do neutralizacji szkodliwych substancji w wątrobie i przywrócenia funkcji upośledzeniem. Kiedy zapalenie pęcherzyka żółciowego, żółtaczka kanałów żółciowych i pomaga również aronii. Przeciwwskazania związany z nieżytem żołądka i wrzodu żołądka i wrzodu dwunastnicy, SO (ze względu na dużą zawartość kwasów organicznych), należy zachować ostrożność, zawsze po konsultacji z lekarzem i poza zaostrzenia.