780 Shares 4135 views

Limfostazom ręce po mastektomii: przyczyny, objawy i leczenie

Obecny poziom raka jest wystarczająco wysoka. Zjawisko to można wyjaśnić za pomocą różnych warunkach: Słabo środowiska, niezdrowy styl życia, dużą liczbą dodatków chemicznych w żywności. Spośród wszystkich nowotworów jest jednym z czołowych miejsc zajmuje raka piersi u kobiet.


Niestety, bardzo często zdarza się, że możemy wezwać pomoc dosyć późno, więc trzeba usunięto pierś, a to pociąga za sobą inne problemy, takie jak lymphostasis rąk po mastektomii. Tutaj staramy się zrozumieć chorobę i w naszym artykule.

Co jest lymphostasis?

Operacja usunięcia piersi stwierdzono w skrajnych przypadkach, kiedy lekarze uważają, że inne metody leczenia nie dają pożądanego efektu. Najczęstszym powikłaniem po zabiegu – obrzęk kończyn górnych, która rozwija się dzięki lymphostasis pop.

Jeśli operacja jest naruszeniem odpływ limfy, to mówi się, że opracowane lymphostasis ręce po mastektomii. Zatem istnieje wzrost narządu. Jeśli ten problem nie jest skierowana, to proces rozprzestrzenia się do otaczających tkanek, jest zakłócony mikrokrążenie krwi i limfy. Z takiego stanu bardzo blisko do zwłóknienia i owrzodzeń żylnych.

Jeśli dodamy coraz różycy, jest sepsy ręką. Gdy wynik operacji usuwa dużych węzłów chłonnych jest uszkodzony funkcja drenaż, który powoduje obrzęk rąk.

Przyczyny choroby

Gdy lymphostasis obserwowano trwałe pęcznienie, która ze względu na łamanie wypływu płynu tkankowego. Jeśli zdiagnozowano lymphostasis strony, przyczyny mogą być następujące:

 1. Operacje usunąć węzły chłonne, które właśnie odnosi się omawiana mastektomii.
 2. Róża.
 3. Przewlekłe problemy z układu żylnego i limfatycznego.

Niezależnie od przyczyny, choroba wymaga natychmiastowego leczenia, aby zapobiec poważne komplikacje rozwijać. Są chwile, kiedy całkowicie usunięto węzły chłonne i tkanki mięśniowej i lymphostasis nie rozwija, a niektóre, a przy najmniejszej ingerencji poważnych powikłań rozpocząć.

odmiany lymphostasis

Lekarze kilka etapów lymphostasis rozwoju:

 1. Wczesne obrzęk.
 2. Jest późno.

Pierwszy typ jest zazwyczaj rozwija się natychmiast po mastektomii, ponieważ szkoda profluvium węzłów chłonnych i limfy. Ta opuchlizna nazywa miękkie.

Późno lymphostasis ręce po mastektomii może rozwijać się przez dość długi czas po operacji. Powikłania te najczęściej doświadczają kobiety, która przed lub po operacji zostało napromieniowanych. Ponadto, mogą one wywołać proces bliznowacenia który zapobiega przywrócenie normalnego drenażu limfatycznego.

Nie jest konieczne, aby podjąć działania w celu rozwiązania tego problemu, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ często późno obrzęk może sygnalizować nawrót raka. Jeśli to nie jest potwierdzone, możliwe jest, aby rozpocząć leczenie lymphostasis ręce po mastektomii.

rozpoznanie choroby

Zwykle po zabiegu kobieta przez około trzy tygodnie będzie w szpitalu, pod nadzorem lekarzy, więc patrząc z lekarzem może w momencie znalezienia problemy z układem limfatycznym.

Jeśli opuchlizna zaczyna się rozwijać w późniejszych etapach, będzie to wymagać nawet konsultacji z ginekologiem, który jest pewny, aby zapytać o:

 • Co operacja została przeprowadzona i ilu ich było.
 • Czy były jakieś komplikacje podczas wczesnych etapów po mastektomii.
 • Czas, kiedy nie było lymphostasis ręce po mastektomii.
 • Wraz z postępem choroby.
 • Co ty biorą narkotyki.
 • Obecność innych chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby serca.

Więc w jaki sposób radzić sobie z leczenia nie powinien lymphostasis ginekologa, będzie zalecamy wizytę u specjalisty dla odpowiedniego rozwiązania tego problemu.

Objawy Limfostazom ręce

Jeśli choroba jest łagodny, możemy zauważyć pojawienie się obrzęków rąk, które zwykle wzrasta w ciągu dnia, a po odpoczynku nocnym przechodzi. Aby zwiększyć obrzęk może spowodować obciążenie fizyczne lub odwrotnie, jak długo ustaloną pozycję.

Na tym etapie całkowicie nieobecne nieodwracalne zmiany w tkance łącznej, więc jeśli czas, aby zobaczyć Lymphology, przepisane leczenie pozwoli Ci pozbyć się tego problemu.

Średni stopień choroby charakteryzuje się obrzęk, które nie znikają po wakacjach. Gdy to nastąpi wzrost tkanki łącznej, skóra jest naprężona i zagęszcza, więc możliwe jest, aby czuć ból. Jeśli nie jest trwała lymphostasis zmęczenie, skurcze.

Jeśli lymphostasis idzie do ostatniego kroku, który uważany jest za ciężkie, nieodwracalne zmiany już obserwowane w układzie limfatycznym. Można obserwować powstawanie i słoniowacizny włóknisto torbielowate. Zmiany te prowadzą do tego, że moje ręce są łamane kontury i jego funkcjonowanie.

Najbardziej przerażające jest poważnym powikłaniem tego okresu – posocznicę, co może prowadzić do utraty życia.

leczenie lymphostasis

Leczenie choroby składa się z dwóch etapów:

 1. leczenie ambulatoryjne. Przepisane przez lekarza-Lymphology. Na tym etapie leczenie lymphostasis rąk po mastektomii sprowadza się do następujących procedur:
 • Noszenie specjalnych pończoch uciskowych.
 • Ręce masażu.
 • Terapia magnetyczna.
 • Lek.
 • terapia laserowa.
 • Zgodność z pewnej diety.
 • Ćwiczenia terapeutyczne.

2. Leczenie zabiegu, jeśli lymphostasis ręce udało się wygrać konserwatywnych metod w leczeniu raka piersi. To pokazuje działanie w przypadkach, gdy choroba postępuje bardzo szybko.

farmakoterapia

Jeśli rozwój lymphostasis rękę, leczenie powinno być przepisywany wyłącznie przez lekarza. Wzdłuż wszystkich fizycznych metod terapii stosowanych terapii lekowej, w której przewidzianych:

 • Angioprotectors.
 • Flebotiki.
 • Immunostymulujące.
 • Enzymy.
 • Antybiotyki, jeśli dołącza różycy.

Wszystkie te grupy leków w połączeniu z procedurami umożliwiają przywrócenie normalnego przepływu chłonki i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.

Terapeutyczne ćwiczenia w lymphostasis

Efektywne będzie nie tylko masaż lymphostasis pod ręką, ale również zestaw ćwiczeń fizycznych, które możesz polecić lekarza. Wszystkie systemy mają na celu poprawę przepływu limfy. Zajęcia rozpoczynają może wynosić od 7-10 dni po zabiegu.

Po usunięciu kobiecych piersi odczuwać sztywność w ramię i obręczy barkowej, więc zaczyna się garbić, przyłożył rękę do ciała. Prowadzi to do dodatkowych problemów w postaci bólów głowy, skurcze, które zakłócają przepływ płynu limfatycznego.

Masaże i fizjoterapia pomoże uniknąć takich konsekwencji, albo się ich pozbyć, jeżeli istnieją, są już dostępne. Efekt zależy od czasu, kiedy zajęcia rozpoczynają – im szybciej, tym lepiej.

Wykonać proponowane ćwiczenia mogą być siedząc na łóżku, prostując ramiona. Każde ćwiczenie powtarza się od 4 do 10 razy. Nie wprowadzają się do wyczerpania, wraz z pojawieniem się nieprzyjemnych lub bolesnych doznań trzeba odpocząć.

 1. Ręce wyprostuj i położyć na kolanach, dłońmi w dół. Konieczne jest, aby włączyć szczotki, ale nie napinając chwilę.
 2. Sytuacja jest takie same palce na przemian kompresji i dekompresji w pięść.
 3. Ręce powinny być zgięte w łokciach, dłonie, leżąc na ramionach. Powoli podnosić i opuszczać ręce.
 4. Oprzyj się na bok, gdzie operacja została wykonana, opuść rękę i sprawia, że jej małe ruchy tam iz powrotem.
 5. Jest to konieczne, aby podnieść rękę z operowanej stroną do góry i przytrzymać go w tej pozycji kilka sekund.
 6. Wdech – podnieść rękę przed siebie, wstrzymaj oddech i wyciągnąć rękę do boku. Wydech – spadek rękę.
 7. Wykonywać koliste ruchy w stawie barkowym.
 8. Połącz swoje palce za plecami i wyprostuj ramiona. Spróbuj podnieść ręce w tej pozycji.
 9. Dołącz ręce za plecami w „lock” i naciśnij je wierzchem dłoni do małych pleców.

Wykonywać ćwiczenia powoli, nie spiesz się. W tym przypadku jest ważne, a nie szybkość realizacji i prawidłowości.

masaż leczniczy

Lekarz prowadzący zaleci na pewno nie zajmować się tylko z fizykoterapii, ale także masować rękę z operowanej stronie. Masaż można zrobić samemu, ale można poprosić swoich bliskich, aby to zrobić dla ciebie.

Zanim kobieta zostanie zwolniony ze szpitala, lekarz jest zobowiązany do prowadzenia rozmowy z nią w sprawie trybu dnia, te zestawy ćwiczeń, które powinny być wykonane, a także pokazać i opowiedzieć o techniki masażu.

Oto kilka zaleceń dotyczących tego potsedury w lymphostasis:

 1. Konieczne jest, aby podnieść rękę i resztę obrzęku przed powierzchni pionowej, a drugi w tym samym czasie, aby obrysowywanie ruchy palców do barku i łokcia barku. Można nadal używać specjalnych maści lub kremów.
 2. Ruchy masażu trzeba zrobić ze wszystkich stron. Powinny one być miękki, spokojny i bez pośpiechu. Podczas tej procedury, nie powinno się odczuwać ból i dyskomfort.
 3. Czas trwania jednej sesji masażu – kilka minut. W zależności od stadium choroby mogą być przeprowadzane kilka razy dziennie.

uzdrowicieli ludowych przeciwko lymphostasis

Nie panikuj, jeśli zdiagnozowano lymphostasis rąk po mastektomii. Leczenie środków ludowej w połączeniu z innymi terapiami daje dobre rezultaty.

W pierwszej kolejności, tradycyjnej medycyny zaleca podjęcie diuretyk napary i wywary, które nie przyczyniają się do zatrzymywania płynów w organizmie. Dobry efekt daje odbioru moczopędne herbatę, oto jego przepis:

 1. Zebrać, wysuszyć i zmielić porzeczki czarnej liście.
 2. Połączyć je z taką samą ilością biodrach róży.
 3. Zaparzania 1 łyżeczka mieszaninie 200 ml wrzącej wody.
 4. Pobranych przed posiłkiem 4 razy dziennie po 100 ml w przypadku herbat.

Jeśli zapytać uzdrowicieli, jak leczyć lymphostasis ręce, dadzą Ci wiele receptur. Oto niektóre z nich:

 1. Okład z serem i ziemniakami. Twaróg powinno być suche, startych ziemniaków i bez soku. Razem mogą nałożyć na rękę pacjenta albo z kolei: Dzisiaj twaróg, ziemniaki i jutro.
 2. Jednocześnie kompresuje ziemniaków i twarogu należy nalewka Sophora owoce. To przyczynia się do wzmocnienia tkanki łącznej, zmniejsza stan zapalny. W celu przygotowania go brać 50 g owoców, wlać 0,5 litra wódki i wlewów w ciągu trzech tygodni, od czasu do czasu mieszając. Konieczne jest, aby wziąć 30 kropli 3 razy dziennie na pusty żołądek.
 3. Można gotować zbierania równych częściach nostrzyka leku, meadowsweet, czarnego bzu, kory wierzby i korzenia mniszka lekarskiego. Mark 1,5 sztuki. l. Wlać mieszaninę 0,5 litra wody i ogrzewa do wrzenia przez kilka minut. Pozostawić do zaparzenia. Wziąć 100 ml trzy razy dziennie przed posiłkami.
 4. Można użyć kompresu, która zmniejsza obrzęk: napar ciasto wykonane z mąki żytniej, dodać taką samą ilość jogurtu, lepiej w domu. Dobrze wymieszać i moczyć kawałek gazy. Zastosuj kompres do ręki i przymocować, pozostawić do wyschnięcia. Można powtarzać kilka razy dziennie.
 5. Lymphostasis ręka może być traktowane i naturalnym soku buraczanego, która jest konieczna do picia 250 ml na dzień.

Jeśli połączyć popularne recepty z fizjoterapii, leków, a następnie będzie można pozbyć lymphostasis.

Tryb zasilania gdy lymphostasis

Twoja waga powinna zawsze podążać, jako dodatkowy ciężar nie dodaje nam zdrowia, aw przypadku problemów z układem limfatycznym – nawet bardziej. Posiłki w lymphostasis ręce powinny być racjonalne i uzasadnione, mimo wszystko, mamy jeść, aby żyć, a nie żyć aby jeść.

Wszelkie jedzenie może być lekarstwem, to powiedział starożytni filozofowie. Można podać następujące informacje na temat diety podczas lymphostasis:

 • Zmniejszenie ilości żywności zawierającej tłuszcze zwierzęce.
 • Usunąć z diety wędzone kiełbasy.
 • Zwiększenie spożycia świeżych owoców i warzyw.
 • Nie rezygnuj z produktów pełnoziarnistych w postaci płatków.
 • Dieta powinna być produkty mleczne.
 • Masło nie jest zalecane, aby wykluczyć całkowicie, ale większość z nich wymienić roślinę.
 • Jedzenie powinno być gotowane na parze, a nie smażone.
 • Dodatkowo można dodać multiwitaminy.

Wstać od stołu, konieczne jest, z lekkim uczuciem głodu. Jest to nie tylko dobry wpływ na zdrowie, ale również daje więcej siły.

Szczególną uwagę należy zwrócić na ilość cieczy można konsumować w ciągu dnia. Nie powinna przekraczać 1,5 litra na dobę. Korzystnie ilość pić do 16-17 godzin. Przed pójściem spać lepiej nie pić płyn, jeśli chcesz, możesz sobie pozwolić na kubek jogurtu lub owoców.

Moje codzienne z chorobą

Po każdej osobie w potrzebie rehabilitacji, ale o usunięciu piersi i nie może mówić. Jest to nie tylko urazy fizyczne, ale także wielki stres psychologiczny dla każdej kobiety.

Przede wszystkim, aby odzyskać szybciej po operacji, a nawet więcej, więc jeśli lymphostasis ręce po mastektomii, szczególną rolę dla reżimu dnia. Aby przywrócić organizm potrzebuje odpoczynku, więc sen powinien wynosić co najmniej 7-8 godziny. Nie utrzymywał się przed telewizorem do północy, sen, pożądane jest, aby pójść do łóżka o 22.00 lub 22.30.

Aby sen był zdrowy i silny, trzeba wziąć ciepły prysznic, ze szczególnym naciskiem na masaż wodny ból punktów. Wielu lekarzy nie polecam kąpieli. Na ból ręki można przygotować w drugiej, wyższej poduszce, jeśli lymphostasis ręce. Zdjęcie po prostu pokazuje, że ta sytuacja jest bardziej wygodne.

Chociaż istnieją problemy z układem limfatycznym, spać na chorym nie są zalecane, zwłaszcza włożył rękę pod głowę. Po porannym przebudzeniu należy zwrócić uwagę na porannej toalecie, za niewielką opłatą, i wziąć lekkie śniadanie.

Jeśli nie trzeba się spieszyć do pracy, można wybrać się na spacer po parku. W domu, można zdjąć biustonosz z protezą dla organizmu odpoczynku. W ciągu dnia, zaleca się drzemki, będzie szybko odzyskać siły po operacji.

Wiele kobiet niemal natychmiast po powrocie ze szpitala do walki i zacząć sprzątać, robić pranie, posprzątać dom. To jest surowo zabronione, gospodarstwo domowe powinno wziąć to pod uwagę i będą musieli wziąć dużą część opieki dla siebie, jeśli chcą zobaczyć moją matkę i żonę dobrze.

Po mastektomii, ciało będzie dużo czasu, aby odbudować swój system limfatyczny. Jak to się dzieje, z powodzeniem może być oceniana przez obecność obrzęku na rękę. Dobrym wskaźnikiem może być pierścień na palcu, jeśli jest noszony tak łatwo, jak przed operacją, wszystko idzie dobrze.

Ci, którzy mają działkę na gospodarstwo domowe lub dom z działką, ilość pracy jest również warta znacznie zmniejszone. Jeśli jest to konieczne, a następnie przygotować się na stole warsztatowym. Raz czujesz się trochę zmęczony, potrzebujesz przerwy.

Nie zapomnieć nie tylko o obszarze działania, ale również o zdrowej piersi. Staraj się unikać urazów, wstrząs, zwłaszcza w zatłoczonych transportu publicznego.

Jak zapobiec rozwojowi lymphostasis

Jeśli nie można uniknąć takiej diagnozy jako lymphostasis strony, leczenie jest nadal potrzebne, aby zapobiec bardziej poważne komplikacje. Ale można podjąć pewne kroki, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takiej choroby lub bez zezwolenia:

 • Należy usunąć z jej szafa rzeczy z ciasnych gumek i mankietów zapobiegających zagięte chłonnych i naczyń krwionośnych.
 • Użyj dobrą rękę do pracy fizycznej, torby i tak dalej.
 • Trzeba mierzyć ciśnienie krwi w zdrowej ręce.
 • Każdego dnia staramy się wykonywać.
 • Tak szybko, jak można zauważyć pewne zmiany w swoim ręku, czy to zaczerwienienie, obrzęk, ból, gdy jest to konieczne, aby skonsultować się z lekarzem.
 • W pierwszym roku po zabiegu z ramienia usunięcie piersi może podnosić ciężary mniej niż 1 kg.
 • Unikaj pracy, która wymaga długiej pozycji z pochyloną do przodu tułowia i rąk w dół.
 • Ramię powinno być chronione od wszelkich urazów i uszkodzeń, nawet zastrzyki nie mogę tego zrobić.
 • Spać na plecach lub zdrowym boku.

Jeśli zastosujemy się do tych prostych zaleceń, wówczas będzie można uniknąć takich powikłań jak lymphostasis ręce po zabiegu.