82 Shares 1150 views

Ugo Tonyatstsi: legenda kina włoskiego

Początkowo osoba i charakter, a następnie aktorem. Opisał Marco Ferreri rówieśników Tognazzi, wymieniając je w wywiadach jako jeden z twórców komedii w stylu włoskim. Dzięki niezwykłej wydajności talent, ironii i zmysłowej zgłoszenia Ugo Tonyatstsi był w stanie przedstawić na dużym ekranie wiele złożonych, ironicznych i niekiedy groteskowych obrazów. Natychmiast lubiany przez publiczność i podwaliny koncepcji „komedii w stylu włoskim.”

Dzieciństwo i młodość

Przyszłość słynny włoski aktor i reżyser urodził się w Cremonie, 23 marca 1922 r. Jego ojciec pracował dla prostego inspektora firmy ubezpieczeniowej, i mimo, że budżet rodzinny Tognazzi była bardzo skromna, głowa rodziny nie szczędził wydatków na edukację i syn zapłacił za jego lekcje gry na skrzypcach. Pomimo talentu i talent aktorski, który objawia się w bardzo młodym wieku czternastu Ottavio (Hugo) Tognazzi jeszcze został zmuszony do opuszczenia szkoły i iść do pracy w firmie do produkcji kiełbas Salumificio Negroni, aby pomóc swojej rodzinie. Młodzi ludzie jednak nadal marzyć o scenie teatralnej i udział różnych konkursów i przesłuchań do udziału w produkcjach teatralnych i pokazów odmian. Tym bardziej, że korzystaliśmy z owoców sławy aktora miał szansę młodym wieku czterech, gdy część dramatycznej społeczeństwa miasta wziął na scenę Donizetti di Bergamo.

komiks gatunek

Podczas drugiej wojny światowej Ugo Tonyatstsi został wcielony do armii. Od pewnego czasu młody człowiek służył w marynarce, gdzie w krótkim czasie wolnym zabawny umiejętności jego kolega aktora. Jego komiczny talent został zauważony przez komendę, która uznała, że część zespołów teatralnych pierwszej linii Tognazzi będzie bardziej użyteczne. Więc młody talent stał się punktem programów rozrywkowych mających podnieść morale żołnierzy. Stworzył aktora w oparciu o anegdot i opowieści ludowych znaki używane w wojsku szczególnie popularne, a Tognazzi określić swoją rolę, zdecydowałem się nie kończy.

Pierwsze sukcesy

Kiedy wrócił w 1943 roku do rodzinnego Cremona, Ugo Tonyatstsi znajdzie pracę jako archiwista, aw wolnym garnitur czas małej prezentacji w kinach przed sesją. Komiczne sceny z jego udziałem zaczynają wykorzystywać publiczność jest bardzo popularny i ambitny młody człowiek zdecyduje się opuścić prowincję i wysłany do Mediolanu. on tam początkowo nadal bawić swoją publiczność teatru humor, ale szybko zwrócił uwagę impresaria grupy teatralnej „Ozyrys”. Poznanie i wykonywania w ramach tej spółki, Tognazzi zyskuje doświadczenie i osiąga znaczące sukcesy w swojej karierze aktorskiej. Pod koniec grupy teatralnej wojennych zrywa się i staje się aktorem w towarzystwie słynnego rzymskiego teatru komedii Vittorio Caprioli.

Droga do wielkiego kina

Utalentowany aktor został zauważony przez reżysera Mario Mattoli która zachęca Tognazzi wziąć udział w filmie „Chłopcy-Kadetów” (1950). Wziąłem więc debiut aktora w kinie. Zaczyna wprowadzić masę propozycji udziału w komediowych scen, jeśli nie zawsze jakość, ale zażądał od powojennego widza, który pragnął humoru.

Sława i uznanie publiczności

Po drodze, przy strzelaniu w aktora filmowego ze swoich humorystycznych scen staje się ulubionym TV show uczestnik Raimondo Vianello. Jest sześć lat korzystają dalszy popularnością wśród włoskich widzów dzięki dużej mierze do utalentowanego komika Ugo Tonyatstsi. Jego filmy, takie jak „radość życia”, „faszystowskiego lidera”, „Modern History: The Queen Bee”, „marszu na Rzym”, „Potwory”, „Antiseks”, „kobieta-małpa” i wiele innych również cieszyć się tak samo popularny widz.

krytyków

praca aktora w filmie w reżyserii Antonio Petrandzheli „Znałem ją dobrze” w 1965 roku w końcu przyniósł Tognazzi uznanie krytyków filmowych. Przyznano mu nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy włoski „Silver Ribbon”. Laureat nagrody Krajowego Tognazzi następnie stał się jeszcze trzy razy. Jeden z najbardziej lubianych aktorów europejskiej publiczności odgrywał rolę w ponad stu filmach nieparzystych jako dyrektor wydała sześć filmów pełnometrażowych. Rozpoznaje dzieło aktora są „Scroll nos” w 1967 roku (nominowany do nagrody „Złotego Niedźwiedzia” na Festiwalu Filmowym w Berlinie), „niemoralne” w 1968 roku (nominacja do „Golden Globe”), ale najbardziej znaczącą rolę, według krytyków, Tognazzi grał w filmach „Wielkie żarcie "(1973), skierowane Marco Ferreri z cyklu obrazów" La klatki aux Folles „(1978, 1980, 1985), skierowany w Primo Spadzhiarri.

najlepszy aktor

Głównym i zasłużony dla Tognazzi stał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 1981 roku. Praca z reżyserem Bernardo Bertolucci na dramatycznej roli bohatera filmu Primo Spaggyari który jest nękany przez trudnego wyboru: stracić syna lub działalność życia, przyniósł aktorowi międzynarodową sławę i uznanie krytyków. Do roli gospodarza Spaggyari mleczarnie w filmie „The Tragedia człowieka śmiesznego” Tognazzi zdobył nagrodę dla najlepszego aktora.

życie osobiste

Znajomi nazywa Tognazzi człowiek „za”: jego niepohamowana energia wrzało jak na planie, jak iw życiu osobistym. Wiele powieści, w tym francuską aktorkę Hélène Chanel, nie mógł pomóc, ale zastanowić się nad jego wizerunku. Aktor podobno szlachetny lady-zabójcę, ale to nie jest przeciwieństwem odsetek kobiet w jego osobie. W 1955, on zakochuje się w Pat O'Hara, irlandzkiego tancerza. Po mieszka z nią od wielu lat, ale nie wydał relacji, łamie się, mimo jego syn Ricky pojawił się z tego związku. Od powieść przez norweski aktorka Margaret Robskham w 1964 roku w Tognazzi urodził się kolejny syn, Thomas. Wreszcie, w 1965 roku, aktor spotyka miłość swojego życia, włoski aktorka Franka beta. W tej unii mieli dwoje dzieci: Jean-Marc w 1967 roku i Mary w 1971 roku. Franco Tognazzi spędził resztę jego synów z poprzednich związków również mieszkał z ojcem, a później podążył jego krokami. Pomimo postępów w filmowych i telewizyjnych ostatnich lat Tognazzi był w depresji i kreatywność pojawia się w głównym tylko na scenie. Aktor zmarł nagle na udar 27 października 1990, pozostawiając po sobie bogatą spuściznę swoich ról dla wszystkich fanów filmu.