506 Shares 2419 views

Pomnik Rog Krzyworoska. Do najbardziej znanych zabytków miasta

Krzywy Róg słusznie zostać uznane za zabytki miasta. Jego ulice i place są ozdobione dziesiątkami posągów na cześć znanych pisarzy, kompozytorów, polityków, bohaterów wojennych i pod ziemią. Jakie są – najsłynniejsze zabytki Krzyworoska?

Zdjęcia pomników i rzeźb, wraz z ich opisem można znaleźć w tym artykule.

Krzywy Róg – miasto zabytków i pomników

W tym dużym mieście przemysłowym wiele budowli historycznych i pamiątkowych. Należą do nich różne zabytków, pomników, pomników, stel, kompleksy pamięci i spoczynku masy. Wszystkie te miejsca są nie tylko znaczenie edukacyjne i patriotyczne, ale także estetyczne, ponieważ są one oparte na rzeźbie jako jeden z trendów w sztuce.

Ogółem w Krzyworoska istnieje ponad setki takich obiektów. W tym – 47 rzeźby pomniki pamiątkowym tarczy 43, 17 pamięci i spoczynku masowych. Poświęcone są bohaterami Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, wybitni państwowe i miejskie liderów, poeci i pisarze, kompozytorzy, itp Najsłynniejsze zabytki Krzywy Róg – .. Ten pomnik „Victory”, steli Heroes pomniki Kozak Horn, Bogdanu Hmelnitskomu, Aleksandru Pushkinu Alexander Paul pomnik „Clock Memory” i inni.

Warto zauważyć, że wcześniej Krzyworoska miasto jest liderem w przestrzeni poradzieckiej dla liczby zainstalowanych posągami V. I. Leninu. W sumie było 13 w tym mieście! Jednak w 2014 roku na Ukrainie, fala zniszczenia zabytków z epoki sowieckiej, nazwany „Leninopad” ludzie i media. Nie oszczędzono mu imprezę i Krivoi Rog. W rezultacie – w mieście zostały zburzone wszystkie pomniki Lenina i Dzierżyńskiego rzeźby Artem i Karla Libknehta.

Jednak na ulicach i parkach miasta nadal istnieje wiele pięknych i wspaniałych zabytków. Ten pomnik „Victory” wysokość 14 metrów, ustanowiony na cześć wyzwolenia Krivoi Rog z hitlerowskim najeźdźcą, unikalne Stella Heroes urządzone 62 Krivorozhskaya minerały liryczny pomnik wielkiego rosyjskiego poety A. S. Pushkinu i wielu, wielu innych.

Pomnik Rog Krzyworoska: opis

Na płycie obok znak dla Krzyworoska pomnika jest napisane: „Kozak Horn”. Jest on uważany za założyciela miasta kozackiego. I rzekomo na cześć jego pseudonim został nazwany sobie miasto nad brzegami rzek Ingulets i Saksagan.

Czy rzeczywiście taka osoba, nie jest dokładnie znana. Jednak wiele krivorozhane nie wątpić w jego istnienie. Legenda głosi, że Kozak Horn własnością inn na terenie nowoczesnego centrum miasta, które jest często nazywany w Chumakov również.

Pomnik Rog Krzyworoska przedstawia Kozak z koniem. Rzeźba wykonana jest z brązu i jest zamontowany na masową ryczałtowej gruczołowej kwarcytu. Jego wysokość – około pięciu metrów, a jego całkowita masa (wraz z podstawą) wynosi 65 ton.

Historia pomnika

Pomnik Rog Krzyworoska powstała dopiero w 2011 roku. Mimo, że pomysł, aby uwiecznić legendarny założyciel miasta pojawiły się na początku lat 90. na ówczesnego burmistrza Krzywy Róg – Grigoriya Gutovskogo. Autorem rzeźby stał się sławny architekt A. Vasyakin. Pomnik miał być zainstalowany w parku o nazwie „Prawda” gazety w historycznym centrum miasta.

Jednak głęboki kryzys ekonomiczny lat 90. zapobiec zrealizować ten pomysł. Mógłby ożywić go dopiero w 2011 r. Pomnik został zakończony, odlany z brązu i odsłonięty o komitetu wykonawczego w przeddzień Dnia Miasta.

Podsumowując …

Pomnik Rog Krzyworoska znana jest nie tylko w swoim rodzinnym mieście, ale także poza nią. Kozak Horn jest uważany za założyciela dużej osady Ukrainy i jest bardzo szanowany przez swoich mieszkańców.

Oprócz tego zabytku w mieście, i wiele innych. Są to liczne pomniki, obeliski, pomniki, posągi i rzeźby wielkich pisarzy, mężów stanu, kompozytorów i bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.