697 Shares 9641 views

Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej przedszkola

W przedszkolu dzieci uczą się wielu różnych ważnych i ciekawych technik, które dodatkowo znacznie upraszczają życie. Na przykład, bez tradycyjnego malarstwa w grupie przygotowawczej nie może być tylko dobra rozrywka, ale również pasja, hobby w przyszłości.


Tematy zajęć

Wychowawcy szczególnie trudno odebrać jakieś notatki, więc większość szkoleń odbywa się według standardowych schematów, albo więc przeprowadzona „z głowy”. Możliwe tematy, które mogą być dostosowane do nietradycyjnych rysunku:

 1. Zima.
 2. Zima leśnych.
 3. Lato.
 4. Letnie wakacje.
 5. Jesień.
 6. las jesienią.
 7. motywy wakacje.
 8. Wiosna.
 9. Przebudzenie natury.
 10. Abstrakcją.
 11. Toning.
 12. Rodzina.
 13. Transport.
 14. Kosmos.
 15. Zwierzęta.
 16. Ptaki.

Kontynuuj lista nie ma końca. Jednak nietradycyjnych rysunek w przedszkolu grupy przygotowawczej na tych tematów jest najbardziej produktywny i zaakceptowane.

Zima jak tematy o pracę

Być może ten temat jest dość prosty, ale ciekawy. Istnieje wiele sposobów, aby non-tradycyjnego malarstwa w grupie przygotowawczej na temat „Zima” jest naprawdę zabawny i zabawy. W tym poinformowany i użyteczne. Które mogą być stosowane:

 • wymazy lub tampony bawełny;
 • konfetti;
 • cekiny;
 • woda;
 • Liście kapusty;
 • Gąbka pianki;
 • sól;
 • cukier.

Każda z metod ma swoje własne cechy i niuanse, które muszą być brane pod uwagę. Niekonwencjonalne rysunek z motywem zimowym można podzielić na kilka klas, aby wypróbować kilka technik.

nowy rok

kilka technik nieklejowe mogą być wykorzystane do tego tematu. Na przykład, z błyskotki i gąbka. Co jest potrzebne:

 1. Farby.
 2. Wody.
 3. gąbka z pianki z dużymi porami.
 4. Cekiny wyschnięcia.

Jak to wszystko w praktyce? Po pierwsze, mają dzieci rysować choinek, a następnie ozdobić go z cekinami. Warto zauważyć, że klej nie jest wymagane w ogóle. Wystarczy sprayu brokat na farbie nie wyschły, tak aby były one mocowane na niej. Z pomocą gąbki nałożyć porowatą wzór niebieskiej farby, tak że w końcu okazało się, rodzaj śniegu i mrozu. Dzieci lubią prowadzić zajęcia nie tylko takich nietypowych materiałów, lecz także kilka innych.

wzory zimowe

W tej kwestii, można korzystać z różnych technik, które spodobają się dzieciom. Na przykład, stworzenie wrażenia przy użyciu liści kapusty. Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej uczy się używać materiałów, które na pierwszy rzut oka zupełnie nie nadaje się do sztuk plastycznych. Jak korzystać z liści kapusty? To całkiem proste. potrzebne są:

 • malować;
 • arkusze papieru;
 • szczotki;
 • Płyty z tworzyw sztucznych;
 • Kapusta pozostawia świeże i chrupiące;
 • gałązki choinkowe.

Farb gwasz jest idealny, ponieważ jest gruba, to jest łatwiejsze do zastosowania. Kiddies aby uczynić go bardziej zabawne, można uzupełnić lekcje historii i zabawnych wierszyków. Niekonwencjonalne wzory rysunek zimowy z pomocą liści kapusty składa się z kilku etapów.

Krok pierwszy: przedruki

Wskazane jest, aby nosić fartuchy i rękawice ochronne dla dzieciaków, więc nie są zabrudzone w procesie. Na kapuście liść żyły jest stosowana przez niebieski lub niebieski barwnik. Jedynie w żyłach sami wydrukować i uzyskać ciekawy gładsza. Arkusz jest następnie dociskane do papieru wzór nadrukowany. Początkowo kapusta jest umieszczony na płycie z tworzywa sztucznego. W tym przypadku powierzchnia robocza pozostaje czysty i schludny.

Krok drugi: rysunek

Małym pędzelkiem do gotowych farb o kopie oryginału dołączony rysunek, aby utworzyć bardziej skomplikowany i złożony wzór. Może ona być nieco rozcieńczonego wodą. W tym przypadku, można dostać prawdziwego mroźny wzór, który uzyskuje się zazwyczaj na szkle.

Krok trzeci: Blizzard

Świerkowe gałązki są potrzebne w celu uczynienia zamieci. Płyta jest mieszany z wodą gwasz stan wodnisty. To zwilżona gałązki świerkowe. Z ich pomocą, skomplikowany wzór nanosi się na kartce papieru, gdzie jest wolna przestrzeń.

Krok czwarty: Dyskusja

Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej (jako tematu sesji zima) zakłada omówienie wyników. Dzieci powinny powiedzieć, co im się podoba w obrazie, który, ich zdaniem, nie stało, a co może być prawidłowa lub zrobić inaczej.

Wiosna jako temat

Wiosna tematem jest nie mniej interesujące niż zimą. Draw może być przy użyciu różnych różnych materiałów. Na przykład, mogą być przydatne:

 • płatki kosmetyczne;
 • gwasz;
 • akwarela;
 • duża szczotka okrągła;
 • barwnik spożywczy (niebieski, żółty, czerwony, zielony).

Dziecko techniki niekonwencjonalne malarskie mogą być łączone ze sobą, jak w tym przypadku. Samozatrudnienie jest podzielony na kilka etapów.

Etap 1: Otrzymywanie tle

Arkusz papieru zwilża się wodą, a następnie stosuje się ją akwarelę: górne jaśniejsze pasma niż wszystkie kolejne. Proponowane kolory: różowy, czerwony, fioletowy, fioletowy. Istotne jest to, że tło nie ma czasu do całkowitego wyschnięcia przed drugim etapie.

Etap 2: barwniki spożywcze

Są natryskiwane na środku płyty w sposób chaotyczny, mieszanie kolorów. Okazuje się niezwykłą feerią barw, co jest dalej przekształcony w luksusowy bukiet kwiatów. Barwniki żywnościowe musi wyschnąć zanim zostanie wykonany rysunek gwasz.

Etap 3: Wazonik

Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej na temat „Wiosna” w tym przypadku jest na obraz martwej natury bez charakteru. Jest to pomoc wizualna nie jest wymagane dla niego. Wazon jest zasysane wokół dużego pędzla. Ważne jest, aby przypomnieć dzieciom, że naturalność figury wymagane, aby odbić się na potraw. Oni są zawsze jasne, jakby promienie słoneczne padają na wazonie. Można wybrać dowolny kształt: okrągły, owalny, kwadratowy.

Etap 4: rysunek części

Po wyschnięciu się do barwienia żywności może być dodawany do klarownego renderowania zielony łodyg kwiatów w gwaszem. To daje rysunek prawie gotowy wygląd. Ważne jest, aby wyjaśnić dzieciom, że łodygi nie powinna spaść na samym wazonie, ponieważ są w nim. Z pomocą zimnych odcieniach wyciągnąć cień potraw. Zadaniem wychowawcy – wyjaśnić, która strona powinna być na wazonie stosunkowo olśnienia.

Krok 5: Korzystanie z dysku bawełny

Użyj go, aby niezwykły, uwypuklenie i dość pokaźną jabłko. Kierownica obficie zwilżyć wodą, jest dociskany do wzoru na jednej stronie wazonie. Podczas gdy wełna wyschnięciu pokrycie go gwaszem w żółtym lub czerwonym, pririsovyvat ogona. Dla żywotności mogą być dodawane i zielony liść.

lato tematu

Na lekcji na ten temat, można użyć palca i krzywki technologii. Jest to dość proste i zabawy dla dzieci. Nabyć farby do malowania palcami wystarczająco koniecznie gwasz i ciepłej wody do mycia rąk później. Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej na temat „Summer” może być każdy sub-theme, ale najbardziej interesujące w krzywką i techniki finger – zwierząt i ptaków. Na przykład, można narysować królika na zielonym trawniku.

Etap pierwszy: zwierzę

Ponieważ wzór nie zawsze odzwierciedla rzeczywisty obraz, kolor królika, można wybrać dowolny które po prostu jak dziecko. Guasz odpowiedni odcień hodowane na płytce z tworzywa sztucznego. Dzieci ścisnąć rękę jak pięść, a następnie moczyć jedną stronę w farbie. Aż wyschnie, zacisnął pięści na kartce papieru, tworząc wyraźne wrażenie. Jeśli to konieczne, palce mogą być jaśniejsze niż głowy Hare'a, zyskuje dodatkową farby. Podobnie pririsovyvat ciała zwierzęcia. Palce dodano uszy, ogon i stopy. Używając pędzla lub wacika bawełnianego malować oczy i nos, zęby, wąsy z królika.

Krok drugi: trawnik

Może być również wykonane za pomocą pędzla lub palców. To zależy od faktu, że bardziej jak dzieci. Przy okazji, jeśli zostawisz ten czas według własnego uznania, wszystkie zdjęcia będą najbardziej różnią się od siebie, co pozwoli na scenie aktywnej dyskusji. W przyszłości taka analiza i samoanaliza będzie przydatna dzieci w szkole i dorosłym życiu. Po narysowaniu trawnik, kwiaty na nim jest możliwe dodanie słońce obrazu i chmury. Lato rysunek gotowy.

Ptaki w technice palca

Podobnie, można rysować i ptaki. Przykładowo, kury lub kurek. Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej na temat „Ptaki” wygląda następująco:

 1. Pierwszy palma umazane farbą (na przykład, żółty), a następnie prasowane na kartce papieru.
 2. Ręce pewnością umyć przed rozpoczęciem rysowania inne kolory. Wychowawcy muszą zapewnić, że wszystkie dzieci mają zrobić procedurę, ponieważ jednym z kluczowych punktów – czystości.
 3. Palce zanurzył w gwaszem (na przykład, czerwony), a następnie wyciągnąć brodę i herb gdzie znajduje się odcisk palca, ogon – na małym palcu, skrzydło na samym dłoni i poszczególnych piór na wydrukowaniu pozostałych palców.
 4. Kiedy rysunek trochę wyschnie, za pomocą oczu wacikiem przedstawiana koguta lub kurczaka, wykonywane konturu ciała.

Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej na ten temat mogą być różne. Na przykład, jeśli istnieją realne pióra ptaków (na przykład poduszek powietrznych). W tym przypadku możliwe jest połączenie technologii z piórem latarkę. Tj upierzenie ptaka rysować używając namoczone w farbie pióra. W tym przypadku, wzór szczególnie żywy i ciekawy.

odciski las jesienią

Aby wykonać wymagane:

 • farby (guasz);
 • Liście prawdziwe drzewa (miękki, ale nie suszone);
 • szczotka.

Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej na temat „Jesień” w ottiskovoy technologii nie jest najbardziej skomplikowanym zadaniem, ale jest to bardzo ciekawe i zabawne. Kolejność czynności jest następująca:

 1. W pasach szczotek stosowane brązowy barwnik. Liście są następnie prasowane na papier tworząc odciski, które przedstawiają pnie i gałęzie drzew.
 2. Na liściach roślin jest stosowana między żyłami zielony, czerwony, żółty farby. Kształtki wstępnej jest dociskany do papieru tak, aby tworzyły korony drzewa na pniach i gałęziach.
 3. Szczotki uzupełniają obraz, dzięki czemu trawa (wyblakłe, zieleń). Dodatkowo można rysować poszczególne liście, spadające z drzew, liści jesienią.

figury woskowe

Metodologia ta jest dość bezpieczne i interesujące, ponieważ wynik jest zawsze oryginalne i niespodziewanych zwrotów. Wymagają dekoracyjne kolorowe świece, gwasz i noże z tworzywa sztucznego (które przychodzą w kompletach do modelowania, na przykład). Niekonwencjonalne rysunek w grupie przygotowawczej, z przykładami zdjęć na które można wybrać się w góry, technika ta może być na dowolny temat. Kosmos, na przykład. Świece na kartce papieru krosna różnych komet, planet i innych elementów galaktyczne. Następnie, wszystkie pokryte farbą, a części zamienne są cięte plastikowy nóż. Warto zauważyć, że gwasz powinny być grube, w przeciwnym razie zostanie ona rozłożona na wosku.

cel szkolenia

Oprócz nietradycyjnych malarstwa w grupie przygotowawczej naśmiewa, ma też kilka innych ważnych funkcji. Po pierwsze, rozwijać umiejętności motorycznych. Podczas korzystania z różnych materiałów do pracy twórczej, to wpływa to bardziej niż cokolwiek innego. Po drugie, pomaga rozwijać myślenie i wyobraźnię. Dzieci nie tylko kopiować to, co widzą przed sobą (na przykład), ale także doprowadzić do czegoś innego obrazu, uzupełniają go mówiąc, że wydaje im się najbardziej odpowiednie i stosowne. Po trzecie, nie-tradycyjne techniki malarskie pozwalają rozwinąć kreatywność. Oczywiście, nie każde dziecko będzie dorastać i stać się artystą, ale że kreatywność jest przydatna do nich w szkole i później w życiu. Po czwarte, to malowanie pomaga zrozumieć tajemnice analizy i introspekcji. W trakcie dyskusji nad dziećmi klasy wyrazić swoje opinie, pokazać swoją wiedzę o danym temacie, aktywna (lub nie) są rozmyślałem dany temat. Gry forma pracy pozwala utrzymać zainteresowanie nawet najbardziej niespokojnych chłopców i dziewcząt.

Zadaniem rodziców

Ponieważ większość mody dzieci uczą się od swoich matek i ojców, w ostatnich przydzielonych konkretnych zadań. Na przykład, rodzice powinni nie tylko cierpliwie słuchać, że nowe dziecko nauczył się wyciągać wnioski, ale również aktywnie dyskutować z nim pracować. Jeszcze lepiej, gdy mama i tata okresowo trochę czasu na zajęcia w domu. Więc dzieci mogą ćwiczyć, aby pokazać, co ich rodzice, czego nauczono. Warto zauważyć, że taka metoda edukacji twórczej przynosi owoce: dzieci są bardziej zainteresowani w otaczającym ich świecie, pokazując bardziej fantazyjne, szybsze i bardziej aktywny wychwyt w przyszłości.