740 Shares 1646 views

Żel antyseptyczny dopochwowy "Salvagin": instrukcje użycia

Lekarstwo "Salvagin" odnosi się do grupy środków antyseptycznych i dezynfekujących. Zastosowanie tego środka sprzyja szybkiemu odtworzeniu uszkodzonej błony śluzowej, prawidłowej mikroflory i poziomu kwasowości pochwy w skąpozie różnej etiologii. Również lek "Salvagin", którego wskazanie potwierdza, jest stymulującym naturalną odporność organizmu na infekcje i skutecznie zapobiega rozwojowi kandydozy przez hamowanie wzrostu patogennych drobnoustrojów gatunków Candida. Ponadto, ten środek przeciwbakteryjny wykazuje działanie przeciwko takim bakteriom jak mykoplazma, chlamydia, gardnerella, grzyby drożdży, trichomonas, wirus opryszczki i ureaplazmoza. Zwłaszcza należy zauważyć, że preparat prebiotyczny jest pochodzenia roślinnego i nie powoduje przyzwyczajenia, nawet przy długotrwałym użyciu.

Opracowywany jest preparat antyseptyczny "Salvagin", którego instrukcja jest dołączona przymusowo, w postaci żelu przeznaczonego do podawania dopochwowego. Skład leku jako składnik aktywny obejmuje kwas mlekowy, inulinę i tzitrobiotę. Ponadto niewielka ilość zawiera żel Aloe vera. Jako składniki pomocnicze stosuje się takie substancje, jak glikol kaprylowy, gliceryna i dejonizowana woda.

Użyj żelu antybakteryjnego "Salvagin" polecamy głównie do leczenia bakteryjnego wchłaniania lub dysbakteriozy pochwy. Ponadto cel tego środka dezynfekującego jest wskazany w gardnerelleznom, zapaleniu naczyń mikoplazmatycznych, atroficznych, chlamydowych i trichomonadalnych. Pacjenci z rozpoznaniem "ureaplazmatycznego zapalenia pochwy" zalecają także rozpoczęcie stosowania leku "Salvagin" (cena wynosi średnio 800-1000 rubli). Ten antyseptyczny żel powinien być również stosowany w celu zapobiegania rozwojowi dysbiozy pochwy przed i po różnych manipulacjach ginekologicznych i operacjach chirurgicznych (w tym po aborcji, histeroskopii, montażu lub usunięcia spirali antykoncepcyjnej).

Użyj leku "Salvagin" powinien być ściśle raz dziennie. W celu dłuższego pozostania w pochwie i osiągnięcia największego efektu terapeutycznego po jego użyciu żel powinien być podawany bezpośrednio przed snem. Użycie tego środka antyseptycznego jest konieczne przez pięć dni, chociaż spadek wydzielin i zanik nieprzyjemnego zapachu u większości pacjentów już w pierwszym dniu po użyciu.

Użyj żelu dezynfekującego "Salvagin" nie jest zalecane w przypadku indywidualnej nietolerancji jakiegokolwiek jego składnika. Ponadto niepożądane jest stosowanie go w czasie ciąży. W takim przypadku przed użyciem leku należy zawsze skonsultować się z lekarzem.