175 Shares 5673 views

Ile stóp mrówek?

Ile stóp mrówek? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista: podobnie jak w przypadku wszystkich przedstawicieli klasy owadów, sześć. Co więcej, liczba nóg jest jednym z charakterystycznych cech tego taksonomicznych jednostek, takich jak stawonogi w królestwie zwierząt.

Mrówka – owad jest bardzo powszechne. Według szacunków ekspertów, całkowita masa mrówki ziemskiej wynosi od dziesięciu do dwudziestu procent całkowitej biomasy (masy wszystkich istot żywych, w tym roślin i mikroorganizmów) planety. Prawdą jest, zastanawiam się: jak dokładne obliczenia biolodzy? A w ogóle, jeśli nie jest techniką, która pozwala obliczyć masę konkretnego typu, rodzaju, jednostki lub grupy zwierząt? Najprawdopodobniej błąd w obliczeniach jest dość duży.

Mrówki wyróżniał się od owadów do niezależnego rodziny przez długi czas. Pierwsze próbki nagrane przez paleontologów na wysokości panowania dinozaurów – około sto siedemdziesiąt milionów lat temu. Pierwsze mrówki były prymitywne w strukturze (w porównaniu z nowoczesnymi mrówek). Dzisiaj przetrwały dwa gatunki mrówek, niewiele się zmieniło od tego czasu. To tak zwane „żywe skamieliny”. Pierwszy z nich został znaleziony w Australii w 1931 roku (dinozaur mrówki), a drugi otwarty w Brazylii pięć lat temu. Ile nóg mrówkami kiedy dinozaury chodził planetę? Naukowcy są zgodni: sześć! Od tego czasu, to jest – zasadnicza różnica od owadów stawonogów innych klas.

Stawonogi, w tym szeregu zarówno lądowych i morskich zwierząt, podzielony na dużą liczbę urodzeń. Dokładna liczba nie jest znana jako występują regularnie odkrycia. Dlatego też, nawet eksperci nie mógł odpowiedzieć – ile. Stopy unasekomyh zawsze sześć, więc łatwo się domyślić, że, na przykład, pająki wśród nich nie należą. Jeśli nadal nie interesuje, a następnie ponownie w przypadku ich stopy. Nie będzie osiem. Pająki jak owady, są stawonogi typu, wyróżnia się w nim do oddzielnej rodziny pajęczaków. Do tej samej rodziny i są dobrze znane klasę roztoczy. Tak, oni też mają osiem nóg. W tym i kleszczowe zapalenie mózgu, którego należy się obawiać podczas wizyty północne i syberyjskie lasy.

Wydaje się, że wszystko jest łatwe, ale ponieważ dobrze pamiętał. Często jednak badanie biologii w szkole przed pytaniem, jak wiele nóg mrówek, nie jest zbyt uprzejmy uczniowie wpadają w osłupienie. Wydaje się, że te owady zobaczyć prawie codziennie, ale liczyć nogi jakoś nie przeszkadzało.

Ant stopy, składające się z trzech stawów są niezwykle silne. Według szacunków biologów, nasz zwykły czerwony drewna mrówka jest w stanie udźwignąć ciężar, dwadzieścia razy większej niż jego własna. Jeżeli stosunek siły nóg i masy ciała u ludzi byłaby taka sama, jak mrówki, musiałby biec z prędkością rasowy koń wyścigowy. Każda mrówka noga ma trzy stawy. Górna część – udo, niższy – trzonek, w miejscu ich połączenia jest bodziec. Najniższa część nogi jest nazwą mrówkowego stopy. Pod koniec stóp jest tzw pazur.

Czasami badacze wątpią, która klasa lub oderwanie obejmować jeden lub innego przedstawiciela stawonogów. Mimo, że taksonomia flory i fauny – coś bardziej lub mniej uregulowane, debata wśród biologów nie przestają tego dnia. Co dziwne, otwarcie nowych typów bezkręgowców, chociaż wydaje się każdego roku, planeta jest badany na wskroś! I choć na pytanie, jak wiele nóg mrówek, nie polega na prąd rozładowania, możliwe jest, że opinia biologów dotyczących miejsca i roli tych przedstawicieli owadów społecznych w ewolucji życia na Ziemi będą aktualizowane i udoskonalane, aby zwiększyć naszą wiedzę o naszej planecie.