320 Shares 9699 views

„Edukacja”, ikona Bogarodzicy: historia, znaczenie. Co sprawia, że ikony?

W Rosji jest zawsze z podziwem i dbać o młodszego pokolenia – a mianowicie do jego duchowego oświecenia. To nie przypadek, „Edukacja”, ikona Matki Bożej, zajmuje ważne miejsce wśród prawosławnych obrazów. Bardzo wielu świętych i sam Iisus Hristos o potrzebie modlitwy rodzicielskich, a także życia w przykazaniach Bożych, bo dzieci przejmują przykładzie zarówno dobre i złe.

Pojawienie się ikony w Rosji

Jest to bardzo istotne i ceniony w Rosji Theotokos „Edukacji”. Jego historia jest jednak dość niejasne. Uważa się, że przyszła do nas z Bizancjum, ale jak to się stało, nie jest znana. Ponieważ jest z Bizancjum przyszedł do nas pierwsza ikona i kanony ich pisania, można założyć, że stało się to dawno temu.

Ikona ma wspaniałe właściwości i aż do rewolucji w Rosji w Kazaniu katedrze w Moskwie. Jednak po obraz został stracony i teraz nie jest dokładna lista, która ma również właściwości cudowne. Ponadto wykaz najważniejszych, są inni, którzy są w wielu kościołach.

ikonografia obrazu

Ikona Matki Bożej „Edukacja” (zdjęcie poniżej) jest typu odnosi się do Odigitria (tj. E. Putevoditelnitse, która wskazuje drogę). Przedstawia Dziewicę, która posiada dziecko na lewym ramieniu. W tym samym dziecko wyciąga rękę do twarzy NMP (w jakiś sposób – dwie ręce).

Twarz Matki Bożej jest przeniknięte miłością i uczuciem nie tylko do syna, ale do całej ludzkości. I choć pierwsze bizantyjskie ikony są bardzo surowe i ascetyczne w formie pisemnej obrazów, to jest obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem jest bardzo przestronny i uroczyste. Wynika to z faktu, że ikonografia jest bardzo lekka, paleta kolorów – rafinowany.

Matka sama jak jego prawej ręki do Dzieciątka Jezus Boga. Na Dziewicze ciemnoczerwonych szatach (mafory), oni przedstawiają trzy gwiazdki (jedna z nich jest ukryty syna). Wzdłuż krawędzi płaszcza jest granica złota. W tym samym dziecko ubrane w plaschevidnuyu tkaninie (uważa się, że jest to prototyp z Całunu), co pozostawia nagi jedną część piersi (w jakiś sposób to wszystko jest nagi, jako znak światowego zaprzeczenia).

„Edukacja”, ikona Matki Bożej, pokazując całą młodszą generację znaczenie dla ludzkości. To zostało powiedziane nawet samego Chrystusa. Powiedział, że Królestwo Boże wejdzie ten, który jest jak dziecko. Oczywiście, nie przypadek, że obraz został asystentem w trudnym zadaniem – kształcenie w duchowości dzieci.

Co sprawia, że ikony?

Cudowna moc ma ikony Matki Bożej „Edukacji”. Co pomaga to? Jest bardzo ważne, aby wiedzieć, rodziców, co do sposobu życia stania swoje potomstwo spotka i pokusy i złe towarzystwo i niechęci i przemocy z rozczarowaniem, a także wielu innych negatywnych aspektów. To wszystko jest niestety częścią naszego życia.

Najlepszym sposobem, aby chronić dziecko przed tym wszystkim i doprowadzić do właściwej ścieżce zostanie wezwany z pomocy obrońców. Modlitwa do Matki Boskiej, która jest symbolem macierzyństwa i opiekuna rodziny, będzie wierny asystent w tej trudnej podróży. To, co więcej, jest również doskonałym przykładem dobroci samych rodziców, co niewątpliwie będzie miało korzystny wpływ na dziecko.

Modlitwa przed ikoną i Akatyst

Jeśli masz problem ze swoim dzieckiem, wtedy będzie w pomocy „Edukacja” – Ikona Matki Bożej. Co modląc się do niej? Jest tam krótki starożytna modlitwa, która osiągnęła nasze dni. Są to następujące słowa: „Powierzam moje dziecko całkowicie do Pana mego Jezusa Chrystusa i Thy najbardziej czysta, rajskie ochrona”.

Istnieje także specjalna modlitwa, która powinna zrobić przed ikoną „Edukacja”. Poprosić o wstawiennictwo Matki Bożej dla wszystkich swoich dzieci w każdym wieku, nawet nienarodzonych. zwraca się również do wskazówek i ich wstawiennictwo przed Bogiem, aby mieć możliwość być zapisany duchowo.

Akatyst do Bogurodzicy ikona „Edukacja” – piosenka z Maryi Dziewicy, jej wysoką macierzyństwa i wstawiennictwo od zła. Jest przeczytać na święto ikony, jak i każdego tygodnia w niektórych świątyniach, gdzie znajduje się ten obraz. Również Akatyst może czytać i rodziców, prosząc o wstawiennictwo Matki Bożej w jej dzieci. Ważne jest, aby zrozumieć serce każdego słowa, które odwołać się do Matki Boskiej. Tylko gorąca modlitwa rodzic może skorzystać i być słyszanym.

Cuda wykonywane za pomocą ikony

Ze względu na fakt, że informacje na temat tej ikony są bardzo małe, trudno jest przytoczyć wiele przykładów cudów. Jednakże, w nowo wybudowanej świątyni w Nekrasovka w jednym przypadku pomógł Theotokos „Edukacja”. Modlitwa przed nią był tak gorliwy i szczery, że problem został rozwiązany bardzo szybko. Istotą było to, że trzeba było przeznaczyć grunty do nowego kościoła. Wiara i modlitwa do Matki Bożej uczynił swoją pracę, witryna została uzyskana bez jakiejkolwiek miałem żadnych problemów.

Ikona, który znajdował się w katedrze w Kazaniu, ma również historię cudów. Rodzice, którzy modlili się tej ikony dla swoich dzieci, otrzymują pomoc od niego. Ich dzieci żałował, że już zrobić i stać się bardziej spokojny i wrócić na właściwą drogę (zarówno duchowej i świeckiej). Te same chłopaki za kogo się modlić od urodzenia, były sposobem na życie z większą godnością.

Znaczenie ikon dla prawosławnych

Każdy rodzic powinien być ikoną Matki Bożej „Edukacji”. Wartość tego dla dzieci jest nie do przecenienia, ponieważ tak wiele cech dziecka układa się w dzieciństwie. Uważa się, że charakter dziecka powstaje głównie od trzech lat, a jeśli otaczają go z pobożnością i umieścić w domu odpowiednich ikon, jest to pozytywny wpływ na niego.

Miłości, współczucia, pokory i inne drobne cechy, które są tak brakuje w tym świecie – to wszystko mogą być układane tylko z odpowiednim wykształceniem i za wstawiennictwem świętych i Pana. Wszystko to jest rozumiane w dawnych czasach, tak to zostało docenione i ta ikona. A teraz bardzo wiele się pokłonić przed kolana i modlić się.

Dzień na cześć ikony „Edukacja”

„Edukacja” – ikona Matki Bożej – a także ma dzień świętowania. On zdarza się raz w roku, a mianowicie osiemnastego marca (lub piątego marca, stary styl). Ten dzień powinien modlić się przed nią, szczerze prosić o wstawiennictwo dla dzieci w Bogurodzicy. Bardzo często w tym dniu jest śpiewana Akatyst ikonę.

święte słowa o edukacji i miłości

Ikona Matki Bożej „Edukacji” to również szczególne znaczenie dla starszych i świętych. Wszyscy zrozumieli potrzebę właściwego wychowania młodego pokolenia, a także uczyć ich miłości bliźniego, w chwilach rygoryzmu moralnego i innych. Dlatego z wielką surowością i drżeniem podejście do edukacji.

Na przykład, St. Feofan Zatvornik mówi o swojej matce i miłości ojca dla swojego dziecka, a każdy wykazuje swój własny sposób. Kobiety są z natury bardziej miękki – a miłość to grzeje, protekcjonalny. Człowiek jest trudniejsze, więc jego miłość jest bardziej surowe. Obie są niezbędne do prawidłowego dawkuje, a następnie edukacja będzie dobry.

Jest to również bardzo znaczące słowa Amvrosiya Optinskogo. Mówi, że dzieci powinny być wychowywane w bojaźni Bożej, aby uczyć ortodoksyjnych pojęć, a także uczyć i chronić to, co nie jest akceptowane przez Kościół. Ma to zapewnić, że w przyszłości, jako dorośli, szukali dla życia duchowego i królestwa Bożego.

Konieczne jest również, aby przeczytać i modlitwy dla dziecka i jego ochrony. Wiele osób uważa, że jest również bardzo ważne, aby otoczyć dziecko stoi prawosławnych, która pokaże inspiracji i dążenie do Boskości.

Ikona Matki Bożej „Edukacji”, który jest w Nekrasovka

Na cześć tej ikony jest również tam, i cerkiew. Znajduje się w pobliżu Moskwy, w miejscowości Nekrasovka. Początkowo nie było tymczasowe imię św Sergiusza z Radoneża, budowę którego mieszkańcy otrzymanej z radości, ponieważ wcześniej nie było nic w ogóle. Po pewnym czasie, ze względu na wzrost w parafii potrzebny nowy kompleks świątynny.

Nazwa nowego kościoła miał być taki sam jak stary, ale powstał problem. W związku z tym, że jest to sposób słowa zostały odwołane patriarchę o potrzebie edukowania młodych ludzi zgodnie z prawem Bożym. Więc nie było świątynią Matki Bożej, „Edukacja” i umieszcza ikonę, który uczynił cud (bo jest napisane powyżej).

Architektura świątyni

Projekt miał mieć świątynię konsekrował ołtarz ku czci Matki Bożej ikona „Edukacji”. Nie będzie dwóch innych tron – na cześć STYLIANOS itp, a także perspektywa Sergiusza … Świątynia, która będzie zlokalizowana w piwnicy, będzie poświęcić na Boże Narodzenie. Jest ona ograniczona do faktu, że pierwszy liturgia w Nekrasovka odbyła się podczas festiwalu.

Interesującym punktem jest to, że wewnętrzne ściany świątyni zamiar urządzić w dawnej techniki – enkaustyczny. Jej istota polega na tym, że mieszaninę barwników dodawanych do wosku, aby je połączyć, aby uzyskać niepowtarzalny wizerunek. Z kopuły i sklepienia jest wyłożona kolorowym mozaiki.

Także teraz w świątyni znajduje się kamień z Athos klasztoru Pantelejmona. I to jest bardzo symboliczne, od samego projektu katedry – w stylu późnego Bizancjum. Również w świątyni jest ikona św STYLIANOS, który także przyniósł z Góry Athos.

Ikonostas katedry przyszłego planu do dekoracji ikony, które wręczy koralikami. Już w pracy tej kobiety. A w czasie świątynia jest cudowna ikona itp Serafima Sarovskogo, który jest już ozdobionego mieszkańców wsi (kolczyki, wisiorek i pierścień). Jest wdzięczność za pomoc w modlitwie.

Również niektóre ikony przedstawia parafian. Jeden z nich – „Katedra Matki Boskiej.” Jest to największa ikona obok to czasy Marian, pięknie ozdobione koralikami.

Do tej pory budowa kościoła dobiega końca. Jest już zainstalowany na kopule krzyża, który w swojej produkcji – kopia krzyża znajduje się na górze Athos. Na słynnej górze został zainstalowany Rosyjska Cerkiew w 1882 roku. Podobnie jak w oryginale, znajduje się w środku kuli szafirowego podświetlane w ciemności.

Edukacja w świątyni

Najważniejszym miejscem w katedrze trwa „edukacja” – Ikona Matki Boga, więc nie szansę duchowego edukacji młodych ludzi na pierwszym miejscu. Już nie ma szkółki niedzielnej dla dzieci. Ponadto, nie jest rozwój i kreatywność dzieci – małe zgromadzenie pozwalają fantazjować na temat ich przyszłego kościoła i opanować mały model.

Jest też szkoła dla dorosłych, który w niedzielę odbywa studentów nie po raz pierwszy. Jest przeszkolony, aby zwolnić trzy lata. Jest to szkoła dla dorosłych jest bardzo popularny, ponieważ chcąc zyskać rocznie.

Budowę świątyni jest bardzo dotknięte mieszkańcy obu szkół zaczęła uczyć się podstaw kultury prawosławnej. To nie znaczy, że pojawiła się część Sunday School, a to nie jest uważane za nauczanie prawa Bożego. To jest raczej bardziej naukowe podejście, które jednak wpływają na ortodoksję, zmuszając go postrzegać jako ich dziedziczenia (bo nasi przodkowie, zanim wszyscy zostali ochrzczeni i uczestniczyć świątynię, obawiali się kary Bożej).

Ikona, która znajduje się w katedrze w Kazaniu

Pierwszy cudowna ikona została utracona, jak wyjaśniono powyżej, po rewolucji w Rosji. dokładny wykaz został napisany z nią. Jest dziś ikoną Matki Bożej „Edukacja” w Moskwie, w tym samym miejscu – w katedrze w Kazaniu. Ponieważ jego odzyskanie uciekają do wielu prawosławnych, aby modlić się przed obrazem, prosić Dziewicę dla ochrony swoich dzieci.

Oprócz niej w katedrze istnieją inne sanktuaria. Ten czczona ikona Kazańskiej Matki Bożej, jej relikwiarzem. Po renowacji katedry jest kult, liturgia, a w piątki do zapoznania się z Akatyst do głównego ikonę katedry i odbyło się nabożeństwo.

wniosek

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że powinniśmy dbać o wychowanie dziecka, wzbudzając w nim wartości, które są niezbędne do uprawy przyzwoitego człowieka, który będzie w stanie wejść do królestwa Bożego. Można to zrobić tylko poprzez osobisty przykład, i prosząc o wstawiennictwo i pomoc świętych. Konieczne jest, aby modlić się żarliwie i prosić o siłę i cierpliwość w tym trudnym, zwłaszcza w naszych czasach, rzeczywiście.

Bardzo często rodzice zwracają się do Maryi Dziewicy, i to nie przypadek, ponieważ jest uważany za patrona rodzin i dzieci. Istnieje więc wiele jej obrazów, które pomagają w różnych przypadkach, ale jak wynika z powyższego materiału, najskuteczniejszą pomoc w edukacji może pochodzić z ikoną o tej samej nazwie. Módlcie się dla dobra przyszłych pokoleń, aby podnieść to był strach przed Bogiem, do praw Bożych. Tylko wtedy będzie spokój i porządek w kraju. Każdy będzie mógł myśleć o swoim bliźnim z miłości, a nie nienawiści, w każdej rodzinie będzie szanować bliźniego, wiązanie małżeństwo będzie silniejszy. Wszystko to można osiągnąć tylko wtedy, gdy przyszedł do Boga i przywracając ich dzieci.