97 Shares 3621 views

Miasto Delfy, Grecja: atrakcje, zdjęcia

Impregnowane starożytnych mitach tajemniczy kraj ma niezwykle żywe kultury, a na nim podróżować, poznawać główne atrakcje – przyjemność. Odwiedzić kolebkę ludzkości marzeniem wielu turystów, którzy cenią sobie wyjątkową okazję, aby połączyć wypoczynek na plaży i ekscytujące wycieczki w Grecji.

Delphi – jest symbolem kraju, owiana legendami i mistycznego obszaru o silnej mocy, który jednoczy bogów i zwykłych ludzi. Święte miejsce, chroniony przez UNESCO, wiele rozpoznać słynny obraz świątyni Apollo Pythian.

Legenda o wygląd miasta

Co czytać jako duchowego i religijnego centrum mitów starożytnej Grecji?

Delphi – jest to obszar, w którym dwa orły, który wydał Zeus Gromowładca z różnych krańców ziemi spotkał, że znaleźli jej środku. Dowiedzieć się, gdzie odbyło się spotkanie z ptakami, groźny bóg nieba rzucił kamieniem w tym miejscu – monolityczny ryczałtowej, co znakowanie centrum świata. obiekt starożytny kult zwany „pępek Ziemi”.

Według legendy, była pierwotnie sanktuarium tutaj, strzeżone przez Python węża. Mecenas sztuki Apollo zabił potwora, i w tym momencie nowy kościół, który został wzniesiony tutaj kreteńskie żeglarze przybyli w towarzystwie delfinów zamienił się w boga.

To mit, który mówi o zwycięstwie syna Zeusa nad Python, często grał na stałych przedstawicielstw starożytnego miasta, pojawiły się wokół sanktuarium.

Nowoczesne spa i muzeum archeologiczne

Muszę powiedzieć, że Delphi (Grecja), składa się z dwóch części: nowoczesnego ośrodka miejskiego i rezerwatu archeologicznego na stokach Góry Parnasu. Popularne wśród turystów, odbieranie tysiące turystów, została założona w 1892 roku, i święte miejsca, według oficjalnych danych, plemiona osiedlili się w XIV wieku pne.

Rise and Decline sanktuarium

Wiadomym jest, że dopiero po kulcie akcesyjnym Apollo wzniesiono pierwszą świątynię. Stopniowo rośnie wpływy polityczne i religijne miasta, rozszerzając swoje granice. Nie przeprowadzono drugi na znaczeniu po olimpijskim greckiego konkursu – Gry pytyjski, rozmieszczone co cztery lata.

Między VI i IV wpne tam jest największy rozkwit sanktuarium. W Delphi (Grecja) przyciąga setki osób, aby uzyskać wyrocznie proroctwa i bogowie poprosić o poradę. Bogate oferty obywateli wdzięcznych nawet w cieniu luksus wspaniałej świątyni. Na przykład, taki hojny dar został wylany złota rzeźba Apollina. Liczne prezenty pozwoliły miasto na budowę stadionu i teatru.

Jednak w okresie panowania rzymskiego, stosunek cesarzy do centrum religijne były mieszane: niektórzy władcy traktowane przychylnie do miasta, a jego drugi bezlitośnie splądrowane.

Z rozprzestrzenianiem się racjonalizm chwały wyroczni zaczyna zanikać. W 394, cesarz wydał dekret, aby położyć kres sanktuarium aktywności, wpływać na bieg historii świata, a po panowania chrześcijaństwa, Delphi (Grecja) wynosi biskupstwa. Z biegiem czasu, ruiny, który zwrócił się do sanktuarium, przejdź pod ziemią, aw średniowieczu o tym, nikt nie pamiętał. W tym momencie nie jest rozstrzyganie Castries, którego zaczęli przybywać i znawcy starożytnych artefaktów.

Główną świątynią starożytnej Grecji

rogi historyczne, które są dobrze utrzymane ruiny, które zatrudniają specjalistów, którzy są przekształcony w muzeum i nazywa się Park Archeologiczny (strony). To właśnie w tym miejscu badanym sanktuarium Apollina – prawdziwy skarb państwa. W Delphi (Grecja), zabytki , które są znane wielu ze szkoły, przyciąga turystów do poznania ważny zabytek religijny.

Prophecies pythonesses

W dawnych czasach w świątyni, nie było kapłana, który miał stosunek do kultu boga światła, a proroctwo procedury jest niezbędna. Tutaj był wyrocznią szef starożytnej Grecji, a tysiące pielgrzymów, szukających odpowiedzi na swoje pytania, przyjdź do miasta. Wszyscy mieszkańcy Grecji chce znać przyszłość, a wkrótce miasto zamienia się w najbardziej czczonego sanktuarium.

Turyści zauważyć, że świątynia znajduje się na głęboką szczelinę, z której przed wiekami płynęły dziwne parowanie. Fakt, że miasto Delphi (Grecja) usiany wad geologicznych. Gazy opuszczające lekki narkotyk powierzchnia wywoływanego podawaną prorokinie w trans.

Mieszkańcy wierzą, że to sprawia, że jego sposób poprzez kamienia węgielnego cuchnący oddech wgłębnego Apollo węża. Pythia tchnął dymy i wpadł w trans, a kiedy wypowiada proroctwo, wierzono, że jej usta przemawia Apollo. Kapłani świątyni – zyski – złożyli oświadczenia chaotyczną formę poetycką, interpretując na swój sposób przekazu Bożego.

Delficka prorokini, która staje i bardzo młodych dziewcząt i kobiet w wieku przewidział wojny trojańskiej i Argonauci.

Historia świątyni Apollina

Według mitologii, pierwszy budynek poświęcony Apolla, została zbudowana z gałęzi laurowych, a później pojawił altany wykonane z wosku pszczelego i miedzi, a drugi składał się z tufu – rock popiołu wulkanicznego.

W 548 pne, miasto szalał ogień, a struktura została utracona w ogniu, po czym ateński rodzina alkmeonidzi myśleć o budowie wspaniałej świątyni na cześć bóstwa. Zbudowany na składek mieszkańców prostokątnego budynku otoczonym kolumnami, zaskoczony zdobionymi szczytami, którego bohaterem był Apollo. Niestety, Delphi starożytnej Grecji uderzony przez trzęsienia ziemi, a świątynia została całkowicie zniszczona. Dopiero w 330 roku pne, nowy kościół urodził.

To był jego ruiny, a turyści widzą teraz, a fragmenty frontony są eksponowane w muzeum archeologicznym w mieście. Wewnętrzna dekoracja świętym miejscu bardzo niewiele wiadomo. Jak mówią naukowcy zostały utracone Altar of Poseidon, monumentalny posąg boga, obraz Homera miedzi.

Center for Peace Symbol

Świątynia słynęła omphalos – „pępek ziemi” stożkowy kształt kamienia z niezwykłymi wzorami, który jest znany jako

Obecnie znajduje się w Muzeum i na terenie rezerwatu archeologicznego, turyści mogą zobaczyć kopię artefaktu, który jest słusznie dumny z Delphi (Grecja). Photo wystawa niezwykła miłość do zrobienia entuzjastyczni turystów poszukujących coraz dotknąć kamienia. Uważa się, że przyniesie szczęście na całe życie.

skansen

Około czterdziestu lat, aż do 1901 roku, były archeologiczne ruin świątyni. Po oczyszczeniu są one dostępne dla wszystkich odwiedzających do Delphi (Grecja). Atrakcje, zdjęcia które sprawiają, że serce staje zatkane z zachwytu, odbędzie odwiedzających do wielu wieków temu. Otwarte dla wszystkich gości muzeum będzie zapoznać się z unikatowymi eksponatami z początku ery chrześcijańskiej.

W ruinach zawsze zatłoczone. Jest dużo chcąc zobaczyć na własne oczy największą świątynię, a to zainteresowanie jest ze względu na różnorodność kompleksu architektonicznego.

Skarbnica zabytków sakralnych

Najistotniejszą budowa budynków religijnych jest skarbnicą Ateńczyków, wykonane z marmuru. W małym pokoju, który ukazał się na przełomie VI – V wpne, było trzymane nie tylko obiekty poświęcone Apollo, ale również uzyskać łupy wojenne, które zostały wniesione do Delphi (Grecja).

Przez długi czas istnienia świątyni tutaj zgromadził najwybitniejszych dzieł sztuki. To ciekawe, że skarb – jest to jedyny dobrze zachowany zabytek starożytnego miasta, które francuscy eksperci powrócił do pierwotnego wyglądu w 1906 roku pod ścisłym nadzorem burmistrza Aten. Teraz można go zobaczyć w drodze do sanktuarium.

Delphi teatr

Świątynia Apollo był amfiteatr dla pięciu tysięcy widzów, co współcześni naukowcy wiedzą prawie wszystko. Przestronny budynek były święta religijne i gry sportowe. Dzisiejszy widok orientacyjny, przeszedł kilka uzupełnień, nabytych w czasach rzymskich. Niestety, przez wiele wieków zabytek architektoniczny został poważnie uszkodzony przez czas.

Co innego patrzeć na Delphi?

  • Ruiny akweduktu, przechodzące obok autostrady. Utworzony w okresie przed naszą erą, ukryte pod ziemią budowa prostokątnym kształcie zaskakuje energetyka turyści z dawnych mistrzów.
  • Starożytny stadion. Struktura znajduje się nad sanktuarium Apollina, jest ściśle związana z historią pytyjski gier.
  • Sacred Road – głównej arterii świątyni, która ułatwia przemieszczanie się pielgrzymów.
  • źródło Castalian, czczone jako święte miejsce. Dostawy wody do starożytnego miasta, był wielokrotnie przebudowywany. Klify widać wytłoczone nisze na ofiarę nimf.
  • Muzeum Miejskie. Bogate zbiory zostaną wprowadzone do historii kraju i podzieli się interesujących faktów związanych z eksponatów.

Złóż pouczające wycieczka w przeszłość jest bardzo proste – wystarczy odwiedzić Delphi posiada specjalną atmosferę greckiej wielkości. To arcydzieło prezentując całą ludzkość starożytnych cywilizacji, wpłynie delikatne struny duszy i dać turystom niezapomnianych wrażeń.