540 Shares 2488 views

Cebula Chalcedony: opis, uprawa i opinie

Cebula – nieodzownym warzyw w kuchni każda gospodyni. To nie tylko dodaje się do różnych potraw, jeść tylko chleb, ale również stosowane w leczeniu niemal wszystkich przeziębień. Cebula zostały wykorzystane przez ludzi, ponad 5000 lat temu. Domu do warzyw rozważyć Azji Środkowej. Dzisiaj żaden z kuchni świata nie jest kompletna bez tego produktu bogatego w witaminy. A dzięki rolników pojawiają się coraz więcej nowych odmian nadaje się do uprawy w różnych warunkach.

Półwysep i wytrzymałe cebule Chalcedony

Wartość dziobie rodzaju jest w kilku właściwości. Ma doskonałą vyzrevaemostyu – jeśli chodzi o czas zbiorów dobre wyniki stanowią co najmniej 92% całkowitych wyładunków. Chalcedon jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także może być przechowywany przez dłuższy czas. W każdym razie, po zbiorach wystarczająco bogaty, aby nowa, to jest używany przez wszystkich, którzy tej odmiany uprawne. Żarówki rosnąć w przybliżeniu taka sama, lekko podłużny, większy niż średniej wielkości. Przede wszystkim konieczne jest, aby upewnić się, posadzone cebule – to dobry drenaż gleby. Inną niezwykłą jakość tego rodzaju – jego wczesny rozwój. Okres wegetacji dojrzewania w chalcedon jest tylko 90 dni. Cebula Chalcedony mróz – jej nasiona mogą kiełkować nawet w temperaturze 3 stopni, byłoby po prostu katastrofalne dla tradycyjnych odmian.

uprawa

Tradycyjna metoda uprawy cebuli jest: kiełkujących nasion, małe cebule, pełny plon. Na wszystko zajęło dwa lata. Chalcedon cebuli Nasiona kiełkują od razu w pełnym owoców – to roślina jednoroczna.

Eksperci zalecają najpierw kiełkujących sadzonek, jak również z ogórków i pomidorów, a dopiero potem posadzono go w otwartym terenie. Podczas przesadzania należy uważać, aby nie zerwać pędy, jak mocno, aby nie uszkodzić system korzeniowy. Najlepiej jest, aby zasiać ziarno początkowo w plastikowych pojemnikach, na przykład, z surówką. Konieczne jest, aby siać gęsto, a następnie – należy pokryć folię i oglądać kiedy pierwszy pędy pętle. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o podlewanie – obfite niż jest, tym bardziej soczyste ugnie (ale też nie warto wlać – może to doprowadzić do gnicia nasion).

przygotowanie terenu do sadzenia

Wielu ogrodników uwierzyć, że to nie ma znaczenia, kiedy przygotowanie gleby do sadzenia – jesienią lub wiosną, tuż przed wysiewu. Jednak niektóre szkolenia wymaga cebule chalcedon. Rośnie, a wyniki pracy w tym przypadku zależy od gleby bezpośrednio. Dlatego, jej leczenie jest zrobić na jesieni. Ziemia powinna być starannie wykopane, dokładnie usuwając go z napotykając chwastów. Można pozostawić duże kawałki ziemi, ich nie upaść – wtedy ziemia będzie płynąć więcej powietrza. Ale wiosną kopanie ziemi z wielokrotnym konieczności uelastycznienia „kłaczków” stan. Najważniejszą rzeczą w leczeniu – zachowaj kapilarną i strukturę gleby. Siać nasiona powinny być jak najwcześniej.

sianie

Neat upraw – to co kocha cebule chalcedon. Uprawa z nasion – to tylko pierwszy etap, a następnie nie mniej ważne: przesadzania w otwartym terenie. Nawiasem mówiąc, w celu szybkiego kiełki, ich wcześniej namoczone w ciepłej wodzie i pozostawić na jeden dzień. Po tym następuje obowiązkowego dezynfekcji – roztwór nadmanganianu potasu średniej intensywności. Nasiona przemywa się ponownie z czystą wodą. Należy pamiętać, że na początku jest możliwe odmrożenia siewu kiełki ostatni mróz. Dlatego sadzonki ukrywa film. Należy zarezerwować z wyprzedzeniem nizinnych torfu, który ma bardzo ważną funkcję. Oni posypane łóżka, że nie są one tworzą skorupę, a także torf jest doskonałym izolatorem. Jeśli przeszczep się powiedzie, wówczas można zaobserwować po 7-10 dni sadzonki stał silny.

Zbyt gruba, aby pojedynkować zalecanych miejscach na raz – za roślina ta nie tylko wyrwać z ziemi i łopata na bok i usunięte razem z korzeniami – w chalcedon jest bardzo silny i wytrwały system korzeniowy. Pomiędzy roślin należy stosować w odległości 6-8 cm.

pielęgnacja

Po przerzedzenie łóżka (i robią to lepiej, gdy cebula wyrośnie trochę, a może on być stosowany do sałatek), do żarówek będzie musiał opiekować. Po pierwszych deszczach, na ciepłych łóżek słonecznych szybko pokryty chwastami. dając im kiełkować i rosnąć, nie należy. Dlatego, aby być leniwy w tej sprawie zupełnie nieodpowiednie. Różnorodność cebuli Chalcedony kocha podlewanie w okresie suszy i lepiej rośnie, jeśli jest okresowo karmione.

Dressing można przeprowadzić z podlewania. Zacząć karmić roślina powinna być od momentu, gdy zacznie się faza 3-5 liści tego, w tym czasie, kiedy zaczyna się tworzyć owocom. Top opatrunek wykonuje się pełny nawóz mineralny z pierwiastkami śladowymi w postaci ciekłej. Na wyczerpanym próchnicę gleby mogą być wykonane w obliczeniach 7 kilogramów na metr kwadratowy. Po sprężyny uprawy obowiązkowo wprowadzone składniki mineralne – potas i fosfor, które są niezbędne w celu dystrybucji 20 gramów na metr kwadratowy.

Co odróżnia cebulę, uprawiane z nasion?

Chalcedon cebule, wyrosłe z nasion, różne od cebulek wyhodowanych z Seva. Początkowo różnica, że nie trzeba tracić czasu na kiełkowanie w Seva, a do jego ochrony przed sadzeniem sezonie. Cebula, które rosną bezpośrednio z rozsady nie wychodzi ze strzałką i zachowuje swoją jakość przed nowym sezonem zbiorów.

Dla porównania: wiele odmian cebuli w pamięci zacznie się pogarszać od połowy zimy do wiosny szczątki sezonie, w najlepszym razie, połowa uzyskanego plonu. Preet reszta cebuli i gnicie. wzrosła również z sadzonek Chalcedony staje się prawdziwym gigantem – żarówki średnio ważą do 120 gramów, a jedna norma łóżka mogą być montowane do 5 kilogramów złotej zdziwieniem, nawiasem mówiąc, jest pochodzące mołdawskich producentów warzyw.

cechy rolnictwo

Mimo to, istnieje kilka czynników, które trzeba zwrócić uwagę. Od tego będzie zależeć bezpośrednio od ilości zbiorów, ale także, oczywiście, jakość.

Teren, na którym zostaną posadzone cebule chalcedon, należy umieścić w słonecznym miejscu – żarówki wkrótce będzie wylany sok, szczególnie z dobrym podlewania. Również w ogrodzie muszą koniecznie występować glina lekka lub glina piaszczysta żyzność gleby zwiększona. Jeśli zdefiniujemy kwasowość gleby, powinno być lekko zasadowy. Staraj się regularnie nawozić glebę tak popularne, sprawdzone metody, takie jak jesion, proszek dolomitu i wapna hydratyzowanego. Na jesieni pożądane jest hojnie porozrzucane ziemia humus nawóz – w jakości jest to najlepszy opatrunek. A jednak – gleba, które zostaną posadzone chalcedon, powinny być cztery lata przerwy od ostatniego sadzenia cebuli. Idealny do przygotowania gleby zostaną posadzone pod dziobem w przeddzień groch i dyni.

Co trzeba wiedzieć więcej?

Jest to lista niektórych chorób, które dotykają cebule chalcedon. Ich opis znajduje się poniżej. Lista jest w następujący sposób: mole i cebuli latać, nicień macierzystych, szyi rot, peronosporosis. Motyl mól nie jest tak niebezpieczne, jak larwy – pożerają roślinę. Zniszczyć kret powinny być śledzone w wieku, a po nie umieścić w miejscu łuk co najmniej rok. Fly infekuje roślinę tak, że więdnie i umiera. Pozbyć się go za pomocą roztworu mydła i tytoniu. Nicienie zabija całą uprawę naraz. W celu zapobiegania grunt traktowano solanką – 2 łyżek na 10 litrów wody. Rot infekuje roślinę, tworząc szare plamy.

Z będzie kredy lub proszek węglowy. Peronosporosis zabija zbiorów aż do końca. Po zainfekowaniu rośliny sadzić cebule w tym miejscu nie powinno być minimum 4 lata. Nawożenie i podlewanie zatrzymaniu 20 dni przed zbiorami (do żarówki to nie gniją). Zmontowane cebuli lewej bruzdy, a następnie przeniesiono do pomieszczenia całkowicie suche.

Więc, co jest dobrym łuk Chalcedony? Liczba plantatorów są zredukowane do jednego: to jest smaczne, jest przechowywany przez dłuższy czas, nekaprizny, odporne na zimno i płodny.