500 Shares 9470 views

Jak niebezpieczne macicy mały rozmiar?

Tak mała wielkość mięśniaków macicy – łagodny guz, który jest na mięsień macicy. Często obecność guza odgadnąć – żadnych objawów, nie ma bólu. W efekcie, kobieta dowiaduje się o jej obecności tylko na recepcji przy ginekologa. Należy zauważyć, że wiele rodzajów mięśniaków i mogą być bardzo różne.

możliwe przyczyny

Co do zasady, z powodu tej choroby najczęściej dotyczy kobiet w wieku rozrodczym (ponieważ jest w tym okresie aktywności jajników jest najwyższa). Ponadto ważną rolę odgrywają predyspozycje. Ryzyko zachorowania na raka jest wyższa, kobieta cierpiała ponad operacjach ginekologicznych. Aborcja, łyżeczkowanie, przyżegania laserowego, wcześniejsze zakażenia – wszystkie te czynniki znacznie zwiększają prawdopodobieństwo, że pacjent macicy mały rozmiar jest uformowany w przyszłości.

Kto jest na ryzyko rozwoju nowotworu?

Zwykle występuje macicy mały rozmiar kobiet w okresie rozrodczym – ponieważ jest to czas, jajnika aktywności hormonalnej jest najwyższa. Innym powodem do myślenia – o dziedzicznej predyspozycji. Jeżeli co najmniej jedna kobieta w rodzinie znalazł się w guzie, istnieje możliwość, że zostanie on przekazany dalej przez linii żeńskiej. Ponadto mięśniaki mogą rozwijać po zabiegu wszelkiego rodzaju „dla kobiet” (aborcja, łyżeczkowanie, wypalanie), natomiast ZPP.

Sposoby leczenia

Przed wyborem najlepszego sposobu leczenia, należy zapoznać się ze wszystkimi okolicznościami danej sprawy. czy guz jest duży? Czy cierpisz z powodu bólu w brzuchu? czy miesiączka nie powiodło? Zauważyłeś nieprawidłowości pęcherza i jelit? Wszystkie te pytania trzeba odpowiedzieć ginekologa; Dopiero po dokładnym zbadaniu, lekarz będzie w stanie wskazać, jakie działania będą prowadzić do pełnego wyzdrowienia.

Czy to możliwe, aby leczyć mięśniaki bez operacji?

Nie jest konieczne, aby być przestraszony zaliczki i dostroić się do zabiegu. Leczenie mięśniaków macicy bez operacji, w zasadzie możliwe. Udane będzie w przypadku, gdy guz jeszcze nie udało się osiągnąć duży wielkości i została odkryta w ciągu 12 tygodni od momentu jej powstania. Dobrym znakiem jest brak poważnego krwawienia. Wszystko to wskazuje, że nowotwór podatnym na leczenie zachowawcze.

terapia hormonalna

Lekarze byli w stanie wykazać, że mała wielkość mięśniaków macicy często w bezpośrednim połączeniu z hormonów płciowych – estrogenu i progesteronu. Jest rzeczą naturalną, dlatego, że dla pełnego leczenia niezbędnego, aby dostosować poziom hormonów. Najprawdopodobniej, specjalista może przepisać leki, które w każdej chwili zawiesić uwalnianie hormonów w jajnikach: Tak, guz nigdzie być zasilany, a jego wzrost zostanie zatrzymany. Ponieważ zmniejsza przepływ krwi do macicy, w krótkim okresie, znacząco zmniejszone.

Hormonalne leki są często przepisywane kobietom podczas przygotowań do operacji. Ich podstawowym obowiązkiem – opóźnić operację i przygotować spokój pacjenta. Ponadto, po obróbce w celu usunięcia składników staje się znacznie łatwiejsze (jest to szczególnie ważne dla kobiet, które mają predyspozycje do powstawania zrostów).

Nie zapominaj, że nawet jeśli nie są zaniepokojeni objawów, konieczne jest co sześć miesięcy, aby odwiedzić ginekologa i przejść wszystkie testy. Należy również unikać aborcji i moxibustion – one spowodować poważne szkody dla organizmu.