277 Shares 1877 views

Historia "Alpine Ballad": streszczenie i analiza pracy

Dziś w tym artykule porozmawiamy o jednej sławnej historii o miłości dwóch jeńców wojennych io krótkiej treści. "Alpejska ballada" Bykova to słynne dzieło autora, opowiadające o obecnym, głębokim uczuciu, które nie wybiera czasu i warunków jego wyglądu.

Akcja odbywa się w połowie II wojny światowej, w Austrii, w obozie jeńców wojennych w pobliżu Alp Lahtali.

W nocy była kolejna bombardowanie, po czym w ranny pięciu więźniów znalazł się w zniszczonym sklepie fabryki, niewypałej bomby. Wymieniając uszkodzony bezpiecznik, zaczęli decydować, kto będzie pokonał napastnika. Rzucając partię, spadł na śmierć konsumenckiego więźnia (dudnienie), ale nie miał dokładnego ciosu siły, a potem wziął młotek Ivan Tereshka (główny bohater). Nagle niemiecki policjant zbliżył się do tej grupy (głównie Niemców z więźniów, którzy zneutralizowali niewybuchany płomień, pozostali). Zadzwonił do Tereshki i kazał mu wyczyścić brudne buty.

Ucieczka

W pobliżu więźniów pracowały kobiety. Nagle Ivan przyłapał się na pogardliwego spojrzenia jednego z nich, na którym opowiada się historia "Alpine Ballad". Podsumowanie nie może być dokładnie przekazane, ponieważ z tego punktu widzenia Tereshka odczuwała w tej chwili. Ten wzrok w jego duszy rozprysnął wrzącą wodę z przekłuwającym bólem wyrzutu. W tej chwili ostatnia rzecz, która pozwoliła na kontrolę, nagle zerwała się. Skoczył nagle z jego kolan, po czym Niemiec uderzył jego szczękę. Chwycił pistolet, ale nagle wybuchła, a sklep stał się niewidzialny w chmurze pyłu. Iwan wyrwał broń z rąk oficera i pobiegł szybko. Cudem nie uderzając w lejek, wskoczył przez ogrodzenie, wycelował w żelazne szczyty i znalazł się na polu ziemniaków.

Trochę dalej był tam prawdziwy gęsty las, tylko, że sięgnął po niego, Tereshka nie miał czasu, bo wyprzedził psy. Ale zastrzelił jednego z nich. Pistolet zaciął się na drugim zdjęciu. Pies podskoczył, ale mężczyzna zdołał złapać go za kołnierzyk i złamał grzbiet. Wszystko, droga do lasu była wolna.

Znajomość z Julią

Raz w lesie Tereshka nagle odkrył, że ktoś go śledzi. Była to młoda, bardzo malutka czarnowłosa dziewczyna, włoska Julia. Oprócz niej Iwan w oddali zobaczył, jak się zdaje. Ale Tereshka nie potrzebowała eskorty, o wiele łatwiej było mu uciec, tylko on nie mógł opuścić dziewczyny, bo była zbyt beztroska i naiwna, o czym była mowa w dalszej części opowieści "Alpine Ballad". Jego krótka treść poinformuje Cię o tym więcej.

Mimo że słaba dziewczyna poszła za nim, Iwan nie spowolnił. Dopiero teraz, wspinając się po stromym zboczu przez upadłe drzewa i kamienie, zauważył, że został ugryziony przez psa. A także, że po eksplozji stracił klumpes (drewniane klockowce), które służyły jako buty w niewoli, a teraz przez dzikie sięgnął boso. Gwałt nagle zniknął, a Tereshka usłyszała za jego plecami tylko stuknięcie klocków jego stałego towarzysz.

Sen Iwana

Ponadto, "alpejska ballada" (krótkie podsumowanie, które rozważamy w tej publikacji) mówi nam, że deszczowa i zimna noc uciekinierów została złapana w kamienistym kanionie zarośniętym ukośną sosną. Bardzo trudno było przejść przez Alpy Lahtals, chociaż góry stanowiły doskonałą przeszkodę między niemieckimi motocyklistami a uciekinierami. Iwan, który zasnął pod zawaloną skałą, marzył o powtarzającym się śnie. W nim został wychwycony w kółko. Stało się to w wiosce położonej niedaleko Charkowa, kiedy jego otoczenie zostało otoczone. Wtedy Tereshku został zraniony bagnetem i obudził się tylko w niewoli.

Rano w lesie

Rankiem Julia obudziła Iwana, jak opisano później w "Alpine Ballad" (krótkie podsumowanie książki zostało przedstawione w tym artykule). Mogli wyjaśnić siebie w mieszaninie niemieckiej i rosyjskiej. Kilka niemieckich słów, które człowiek nauczył się w Niemczech, dziewczynka, aby mówić trochę rosyjskiem, nauczył swojego przyjaciela, także więźnia. Tereshka miała plan: przekroczyć Alpy i dotrzeć do Triestu. Tam, według plotek, były oddziały oporu. Tutaj główną sprawą nie było wpaść w ręce faszystów, nie pozwalając, aby na bębenkach wisieli na jedwabnym, czarnym boa zwężce.

Oczywiście nie potrafi przekazać emocji i uczuć, które powstają podczas czytania książki, jej krótkiej treści. "Alpejska ballada" Bykova wypełnia rozpacz, nadzieję, wiarę i niesamowitą siłę ducha.

Wychodząc z wąwozu wpadli do gęstego lasu sosnowego, w którym spotkali się z austriackim, miejscowym rezydentem. Zastraszając go pistoletem, Tereshka zabrała mu bochenek chleba i skórzaną kurtkę. Mężczyzna był źle ubrany i starszy. Ivan absolutnie nie chciał zostać zbójarzem, ale nie miał innego wyjścia, bo żeby przekroczyć góry, potrzebuje ubrań i jedzenia. Daleko, Tereshka zobaczyła dwór, w którym żył ten austriacki.

Spotkanie z głupotą

W dalszej części opowiadania "Alpine Ballad", którego treści rozważamy, mówi się, że więźniowie uciekli z miejsca spotkania z austriackim i weszli do szczeliny porośniętej różanecznikami, aby przekąsić. Nagle usłyszeli dźwięk strzałów. Iwan, wyjrzawszy z szczeliny, odkrył, jak idzie Julia. Ten jeden z posiadłości biegnął w ich kierunku, Niemcy bili go karabinami maszynowymi. Po tym, jak więzień zniknął za skałą, strzały też się zatrzymały. Iwan z tego miejsca pośpiesznie opuścił miejsce, w miarę możliwości.

W tym momencie historia "Alpine Ballad" prowadzi nas do przeszłości, gdzie mówi się, że Ivan uciekł z niewoli po raz pierwszy. W ostatnim okresie ich firma udało się dotrzeć na Ukrainę. Złowieszczy w pobliżu wioski, uciekinierzy wysłali Tereshkę na rezerwy. Ale Niemcy go widzieli. Pomimo faktu, że Ivan po schodku chował się w chacie, ukrywając się pod piecem, policjant "wyprowadził" go z schronu. Postanowił postawić ten dom na ogień, z powodu którego uciekinier został zdradzony przez współmałżonka kapitana. W tej kobiecie nie miał gniewu, ale chciał strzelać do zdrajcy – policjanta.

Wyszedłszy na skraju z szczelin, Ivan niespodziewanie dowiedział się, że гефтлинг, które włoska szalona, nadal żyje. Poszedł za nimi, żądając jedzenia. Musiał podzielić się cennym chlebem, bo Tereshka obawiała się, że zostaną odrzuceni tym strasznym gniewem. Iwan, oczywiście, rozumiał, że musi zostać zabity, ale tylko szalony był zupełnie bezbronny, więc mężczyzna nie podniósł ręki. O tym wtedy bardzo gorzko żałował.

Bykov, "Alpine Ballad" (krótkie streszczenie): Julia

Na zboczu znaleźli ścieżkę i poszli wzdłuż niej. Było bardzo zimno, ubrania obozowe w ogóle ich nie ogrzały. Julia powiedziała Ivanowi o sobie w drodze. Jak się okazało, wychowała się w bardzo bogatej rodzinie. Rzuciła się w komunistę, rzuciła mu wszystko. Dziewczyna uznała ZSRR za fantastyczny kraj, w którym każdy jest szczęśliwy i równy. Iwan postanowił nie przekonywać jej, nie mówiąc, jak życie jest tam naprawdę ciężkie.

Wieczorem zaczęło się śnieg. Tereshka upiernie podeszła do przodu, chciał jak najszybciej przejść przez pasmo górskie, tylko Julia wyczerpała się. I znowu nie mógł opuścić tej bezbronnej dziewczyny. Włożył ją na ramiona i poszedł śliską, wąską ścieżką. Dopiero rano przekroczyli przepustkę i znaleźli się na terenie łąki.

Iwan jeszcze nie miał jeszcze ukochanej dziewczyny. Po tym, jak jego ojciec umarł z głodu, musiał podnieść rodzinę. Oczywiście, to dopiero wtedy, kiedy miłość. Jedynym przykładem takiego stosunku był miłość młodej pielęgniarki i starszego porucznika (miał porządek w Iwanowie). Odczucia tej pary były poważne i silne, ale gdy młodzieniec umarł, szybko przystąpiła do innego. Potem Iwan zdawał się, że dziewczyna jest zdradziecka i niestabilna. Postanowił sobie, że miłość nie jest dla niego. Zostało to stwierdzone w opowieści "Alpine Ballad". Analiza pracy daje nam zrozumienie, jak bardzo bał się głębokiego uczucia i jak namiętnie żałowała.

Opowieść Iwana o sobie

Na zdumiewającej łące alpejskiej, w której byli uciekinierami, rosła ogromna ilość truskawek. W opowieści "The Alpine Ballad" autor opowiada, że po raz pierwszy od dłuższego czasu Julia i Iwan mogli jeść. Człowiek starał się powiedzieć dziewczynie prawdę o życiu w ZSRR, ale wzbudziła w nim złość, zamknęła się w sobie. Należy zauważyć, że nie chciała stracić złudzeń, to wszystko, co odeszła. Uważała, że Tereshka jest bohaterem, ale sam Ivan miał inną opinię. Pomyślał, że zamiast samobójstwa Niemcy muszą popełnić samobójstwo. Jego kraj, również uważał sprawiedliwe, to i starał się wyjaśnić dziewczynie. W białoruskich wioskach głód był dla niego zjawiskiem przejściowym, a depresja była zupełnie przypadkowym błędem.

Miłość Iwana i Julii

Potem możesz przeczytać o nagłym odruchu w historii "Alpine Ballad". Analiza miłości między Julią i Iwanem mówi, że powstało niespodziewanie i zdobyło je bez jakiegokolwiek pozostałości. W tych strasznych warunkach, w ubóstwie, pozostawionych tylko z nadzieją, młodzi ludzie mogli obudzić w ich sercach prawdziwe głębokie uczucie, czego nigdy wcześniej nie doświadczyli. Coś wtórnego, niezrozumiałego, trzymającego ich na dystansie, niespodziewanie szczęśliwie doświadczało, pokonywało. Wśród pierwotnego charakteru otaczających go gór, w kroku od straszliwej śmierci, narodził się potężny, tajemniczy i niewidoczny, pożądany, żyjący, powołany i przestraszony. Kochankowie na łące spędzili dzień, wszystko to mierzono w tym życiu.

"Alpejska ballada", bohaterowie: gptling

Są one znowu wyprzedzane przez szaleństwo. Musiał dać więcej chleba. Iwan znowu zaczął krwawić ranę, nie uzdrowił obgryzionego ukąszenia psa. Przez chwilę zniknęła, ale dzień później pojawił się ponownie, już nie sam. Z sobą poprowadził Niemców, mówiąc, że dadzą Rosjanom dużo chleba. Faszyści rozłożyli wąski łańcuch na łące, a młodzi ludzie znowu musieli uciekać.

Zakażenie krwi

Dała jej poznać siebie, a Tereshka nie mogła już uciec, poruszał się tylko skokowo, ciągnąc za sobą jego spuchniętej i ciężkiej nogę, jak mówi później w swojej książce The Alpine Ballad of the Bykovs. Analiza pracy pozwala zrozumieć, jak bardzo cenna, bezinteresowna i rzadka jest prawdziwą miłością. Iwan wiedział, że zaczął pobierać krew z rany. Uciekinierzy starali się jak najwyżej, gdzie niemieckie kule nie mogły ich dotrzeć. Julia wskoczyła do krawędzi pokrytego ścierniskiem talii i pociągnęła za sobą Iwan. Potem musiałem przejść przez zarastające zarośla. Musieli dotrzeć do siodła. Faszyści przejęli się, a Tereshka zaczęła strzelać. Julia poprosiła wszystkie kasety, aby nie wydały, zostawić co najmniej 2: dla niego i dla siebie.

Przebijając stilt, kochankowie sięgnęli do siodła. Tu zobaczyli, że pościg był za sobą, jakby Niemcy postanowili wypuścić je. Iwan nie spieszył się z radości. Niemcy upadli tylko dlatego, że młodzi ludzie uciekli w pułapkę. Wąwóz, gdzie skończyli, zakończył się w otchłani. Uciekinierzy byli już na skraju, gdy hitlerowcy posłali swoje psy. Tutaj Iwan zobaczył na zboczu daleko pod śniegiem. Złapał dziewczynę w zbrojownię i rzucił na śnieg z całej siły. Ja sam nie mogłem skoczyć, boli mnie boli. Psy zaatakowały go.

Zamiast epilogu

Wiele lat później krewni Iwana otrzymali list od Julii Novelli, włoskiego komunisty. Został wtedy odebrany przez partyzantów, ocalony i rozgrzewany. W czasie wojny dziewczyna przystąpiła do nich, po czym zaczęła służyć w Unii na rzecz Pokoju. Podniosła syna o imieniu Giovanni, który miał już 18 lat. Kobieta podkreśliła, że chłopiec uczy się języka rosyjskiego, języka ojca. Ona sama nie zapomniała na moment swojej ukochanej.