86 Shares 9162 views

Księżyc: Studia

Chronometry na początku XVIII wieku, kilkadziesiąt lat po ich wynalezieniu przez Huygens, nie były bardzo precyzyjne, a więc nie można było używać tylko ich wskazań przy określaniu położenia statku; Dopiero w XIX wieku pełniły w pełni swój cel.

Tak więc, przez pół wieku, Księżyc zapewnia taką samą pomoc, jak to miało miejsce dzięki obliczeniom Regiomontan Amerigo Vespucci ; W tych przypadkach nadal będzie świadczyć tę usługę, gdy chronometr odmówi realizacji jej celu lub gdy będzie musiał kontrolować jego zeznania. Księżyc: badania …

Ta księżycowa pomoc polega na tym, że na podstawie teorii ruchu księżycowego, która osiąga całą wspaniałość, oblicza się kilka lat wcześniej w odstępach czasowych następnych co najmniej trzy godziny później, miejsce zajmowane przez środek tarczy Księżyca w stosunku do jasnych gwiazd i stosunkowo Słońce; Obliczenia te są publikowane w tabelach, tak zwanych almanachach lub rocznikach.

Kiedy ta pozycja księżyca jest znana w czasie obserwacji z dokładnością kilku sekund łuku, licząc nie czas Greenwich, a następnie zmierzając odległość Księżyca od Słońca lub innej Gwiazdy z odpowiednim instrumentem, którego pozycja jest obecnie znana, możemy znaleźć Greenwich Czas, to znaczy równikowa długość geograficzna zenitu lub południka Greenwich.

(Lokalny południk to nic innego jak duży okrąg przechodzący przez biegun rotacji dobowej i punkt zenitu w tym miejscu). Ta definicja umożliwia znalezienie geograficznej długości geograficznej miejsca obserwacji, podobnie jak można to osiągnąć za pomocą chronometru, o czym mówiliśmy powyżej.

Podstawy dokładniejszego obliczania pozycji księżyca na niebie zostały określone przez dzieła Newtona; Zadaniem obserwatorów, teoretyków i kalkulatorów, którzy żyli po nim, była jedynie poprawa teorii i praktyki tych obliczeń. Przez cały czas Księżyc miał wielki wpływ na ziemię. Bardzo często dziwne rzeczy zdarzyły się na Ziemi, kiedy księżyc wszedł w tę lub ten znak zodiaku (Księżyc w Strzelcu, Księżyc w Taurusie).

Księżyc: badania