774 Shares 8485 views

Mogę wziąć „Suprastin” w czasie ciąży?

Do leczenia alergicznego zapalenia spojówek, zapalenie skóry i nieżyt nosa, katar sienny, pokrzywka, naczynioruchowy nieżyt nosa, alergiczne leku i reakcje anafilaktyczne, naczynioruchowy Odema, choroba surowicy, wyprysk, przez reakcję z Przepisu transfuzji krwi zastosowanie działania przeciwhistaminowego „Chloropyramine”. Ale on jest znany w sieci aptek więcej pod inną nazwą – „Suprastin”. Lek ten jest wyposażony w VED (lista ważnych i podstawowych leków). receptory histaminowe, powodując większość alergii w organizmie skutecznie blokowane preparat „Suprastin” Wskazania leków – wszystkie choroby wymienione wyżej. Za pomocą tego narzędzia jest dopuszczalne wyłącznie na receptę.

Ale może „Suprastin” ciąży stosować? Na to i inne pytania na temat przeciwwskazań leku należy odpowiedzieć przed wybraniem go na leczenie. Farmakologiczne działanie leku jest jego działanie blokujące receptorów histaminowych H1. Ponadto Chloropyramine stymuluje i ma działanie uspokajające działanie na ośrodkowy układ nerwowy i na receptory obwodowe – m-cholinergicznego. Ale pomimo pomyślnego zastosowania w leczeniu chorób, leków „Suprastin” w czasie ciąży nie jest zalecane. Dlaczego?

Do tej pory badania dotyczące stosowania podczas ciąży leków przeciwhistaminowych nie przeprowadzono. W związku z tym, stosowanie „Suprastin” lek w czasie ciąży nie wolno, zwłaszcza w pierwszym trymestrze i ostatnim miesiącu jego wystąpieniu.

Lek „Suprastin” mogą być wykorzystane wyłącznie na receptę: potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Pielęgniarstwo matki w czasie karmienia piersią nie powinny stosować Chloropyramine, ale jeśli jest to wymagane przez stan jej zdrowia, karmienie piersią jest zawieszony. Jest to również niedopuszczalne leczenie tym lekiem, czy wcześniaki (poniżej 1 miesiąc) dzieci.

Dla pacjentów w każdym wieku, nie jest przewidziany do nadwrażliwość na składniki środków. Lek jest przeciwwskazany u chorych z wrzodami trawiennymi, jaskry, zaburzeń dróg oddechowych, przerostu prostaty, a także objawy chorób obturacyjnych.

„Suprastin” – to nazwa handlowa leku, który jest produkowany przez fabryki farmaceutycznej „EGIS” (Budapeszt, Węgry). Jego międzynarodowa nazwa niezastrzeżona – Chloropyramine. Nazwa chemiczna racjonalnego Nazewnictwo – N- (p-chlorobenzylo) -N”chlorowodorek, N'-dimetylo-N-2-piridiletilendiamina.

Produkt leczniczy wytwarza się w roztworze (przez receptę) lub tabletki (bez recepty). Wtrysk przezroczysta, ale może być lekko zielonkawe, posiada charakterystyczną słabym zapachu, jest wytwarzana w ampułkach. Tabletki są bezwonne, czy on naprawdę słaby, ich kolor jest szaro-biały lub biały, w postaci przypominają one napęd ze skosu. Na każdej tabletce z jednej strony zastosowano grawerowanie «SUPRASTIN», z drugiej – ryzyko. „Suprastin” podczas ciąży oraz w postaci tabletek, i w postaci roztworu do wstrzykiwań jest przeciwwskazane.

Wtryskowego dostępny w fiolkach ze szkła bezbarwnego, każdy pojemnik jest równe 1 ml. W 1 (ampułki lub 1 ml) zawiera 20 mg substancji czynnej – chlorowodorek Chloropyramine rozpuszczone w destylowanej wodzie do iniekcji. 5 sztuk ampułki są pakowane w blistry i razem z instrukcją ułożone w kartony. Podręcznik zawiera ostrzeżenie, że „Suprastin” w czasie ciąży jest przeciwwskazane. „Suprastin” w postaci tabletek obrotu 2 blistry (10 tabletek w opakowaniu typu blister), w opakowaniu z instrukcjami tektury osadzonymi w nim lub w ciemnym butelek szklanych (fiolka 20 tabletek). Każda tabletka zawiera 25 mg chlorowodorku Chloropyramine i zarobki, takie jak skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodu (typ A), żelatyna, talk, kwas stearynowy. Przechowywać lek w miejscu niedostępnym dla dzieci i chronione przed słońcem, w temperaturze pokojowej.