706 Shares 1398 views

Pracować w ogrodzie, jak zasadzić drzewo jabłoni na wiosnę

Właściciele domów prywatnych, bramkowe, umeblowane, należy podzielić ogród, próbując posadzić wiele drzew owocowych. Naturalnie, jabłko zajmie honorowe miejsce w nim.


Główne zasady lądowania

Przed ogrodzie posadzić drzewo, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego klasie, ale również o rasie. Na przykład, jeśli ilość wolnego miejsca na podwórku lub na miejscu nie wystarczy, najlepszym rozwiązaniem byłoby skarłowaciałe i semidwarf rasy. Są one, niestety, żyć kilka mniej typowych drzew, ale jest to o wiele łatwiejsze w pielęgnacji i zbiorów. Nie wspominając już o zwartość i korzyści z nim związane. Nie wiem, co jest dla ciebie jabłonią – zdjęcia i szczegółowe opisy można znaleźć w specjalistycznych publikacji z zakresu ogrodnictwa, nawigacja, zrozumieć.

Co jeszcze, oprócz wielkości drzewa i jego cech owocowych, aby pamiętać, gdy ogród złamane, więc jest to do spełnienia rasy do lokalnego klimatu i stopnia odporności na choroby i szkodniki jabłoni. Pożądane jest, aby wybrać takie odmiany, które są odporne na parcha. No i chronić je przed gąsienicami i robakami – zadanie sami ogrodnicy.

Planując gdzie i jak zasadzić drzewo jabłoni na wiosnę, z jednej strony, starają się zapewnić dobry drenaż młodych drzew, z drugiej strony – umieść „nowych osadników” na słonecznej stronie, ale nie z południa. Faktem jest, że na południowej stronie, oczywiście, cieplej, dlatego zanim drzewo może zacząć kwitnąć. I to jest możliwe w naszym niestabilnym klimacie, późne przymrozki zrujnować i kolor, a następnego żniwa.

Inna ważna zasada jak zasadzić drzewo jabłoni na wiosnę: sadzonki muszą być w stanie spoczynku, a jednocześnie przepływ procesów SAP nie rozpoczęła się w drzewie. Zazwyczaj jest to w średnim koniec marca. W zimnym klimacie lub w dłuższym okresie mrozu jest nieco wydłużony. I to jest, gdy wiosna sadzenie drzew owocowych zakorzenić lepiej.

działania przygotowawcze

Przed sadzenia jabłoni wiosną, sadzonki powinny być dobrze przygotowane: przycinanie martwe, zgniłe korzenie, złamany, dotkniętych chorobami. Byłoby miło dzień przez dwa lub trzy przed posadzeniem drzewa umieścić w pojemniku z wodą – tak, że korzenie były całkowicie zanurzone.

Pit jest wykopane do sadzenia co najmniej na tydzień przed otrzymaniem sadzonki. Idealne sam okres – 21 dni. Głębokość niego – 60-70 centymetrów. Szerokość – 80 cm do 1 metra. Urodzajna warstwa jest przechowywany w wiadrze, a na dnie otworu pasuje odpływu: kamienie, inne dostępne materiały. Ważne jest, aby przed zrobić, jak zasadzić drzewo jabłoni. Wiosenne deszcze często, a więc należy starać się unikać stojącej wody i gleb podmokłych. Drenaż położył na specjalnej mieszanki żywieniowej czarnej gleby, nawozów, miał czas perepret odchodów, dobrze wymieszać (ziemia powinna być wiadro, nie mniej). Jako nawóz zresztą może popiół drewna (około 1 kg).

sadzenie drzew

W przygotowanego wykopu powinien najpierw jechać wsparcia numer dla sadzonek. Następnie związać na drzewo do niego, kładąc go tak, że system korzeniowy jest w środku studni i był dobrze wyprostowane. Następnie jama ostrożnie wylano na wysokości 30 cm nad poziomem korzeni. Wokół pnia to niewielki pagórek, zagęszczony dokładnie podlać. dodano więcej ziemi i wody. Jak sprawdzić, czy drzewo jest zajęte? Jeśli nerki będzie żył, kwitną liści – to wszystko jest w porządku, Twój ogród jest zasadny.