146 Shares 5184 views

„Dla zdobyciu Królewca”: medal za bohaterów

Prusy Wschodnie była trampolina, na której się skoncentrować siły do ataku na ludów Wschodu. Zatem zdobycie Królewca był ważnym rozwój strategiczny w kategoriach militarnych i politycznych.

Wzmocnienie i obrony twierdzy

Konigsberg jest dobrze przygotowany do długiej obrony twierdzy otoczonej trzech linii obrony. Jeden z nich znajduje się w pewnej odległości od miejskich reprezentowane zamki 15 umieszczone na niej z bronią artylerii, pługi palność i karabinów maszynowych. Każdy fort był rodzaj małej twierdzy z własnej załogi. Obszar pomiędzy fortów zostało zajęte przez bunkrów i umocnień, tak że cała linia obrony wroga został podłączony ciągłej linii ognia.

Druga linia obrony Królewcu odbyło się na obrzeżach miasta. Składał się on z kamiennych i betonowych, specjalnie przekształcone do użytku wojskowego. W centrum Królewca posiada trzecią najbardziej ufortyfikowaną linię obrony. Twierdza została wyposażona uzbrojenia podziemnego, fortów. sztuczne przeszkody wodne powstały. Zamek był 4 tysięcy różnych broni, kilkaset czołgów, dział szturmowych. Garnizon twierdzy znajdowało się około 130 tysięcy osób. Ponadto, Kenigsberg pokryte z powietrza około dwustu samolotów wroga.

Szturm i Wychwytywanie Królewcu

Szturm fortecy wroga zaczęła się w 1945 roku, 6 kwietnia. Sterowanie ręczne przeprowadzono dowódca trzeciej Białoruś przednią marszałka Związku Radzieckiego Vasilevskim Aleksandrom Mihaylovichem, które w czasie zabiegu dołączonego 1st dowódca Baltic Przedni który był Ivan Hristoforovich Bagramyan. Ze wsparcia lotniczego został dostarczony przez samoloty pod dowództwem marszałka Aleksandra Aleksandrowicza Nowikow. Wszystkich 2400 różni samolotów, ponad 500 czołgów i dział samobieżnych były zaangażowane w operacji.

Mimo zaciętej obrony wroga, 09 kwietnia 1945 Königsberg miasto twierdza skapitulowała. W niewoli 92.000 osób zostało podjęte, zginęło 42.000 niemieckich żołnierzy. Praktycznie cały sprzęt wojskowy został zniszczony przez hitlerowców. Podczas wojny, nasze oddziały nie spełniają tych fortyfikacji, które zostały zbudowane w Królewcu. To był jeden z największych obszarów przez dłuższy opór, nawet jeśli kompletnej izolacji.

Historia nagrody

Dowódca tyłu Soviet Army General A. V. Hrulev w kwietniu 1945 roku, ustaw zadania komitetu technicznego – Przygotuj medal za zdobycie miast, które są poza ZSRR. „Dla zdobyciu Królewca” – medal jest wyjątkowy, jest jedynym, które nie zostały przyznane do wychwytywania stolicach państw, a po zdobyciu twierdzy. Ten pozornie prosty kawałek metalu, ale kryje w sobie kawałek historii, a nie tylko konkretnego wydarzenia, ale również życie tysięcy ludzi.

Nagroda „Za Zdobycie Królewca” powstała 9 czerwca 1945 roku na cześć zwycięstwa naszych żołnierzy w tej walce. Medal wykonany jest w konstrukcji AI Kuznetsova. Awers nagród wymienionych zwięźle, „do wychwytywania Königsberg” TOP – pięcioramiennej gwiazdy, Laurel oddział u dołu. Na odwrotnej stronie medalu jest wpisane „10 kwietnia 1945”, a data jest na pięcioramiennej gwiazdy.

Sam medal wykonany z mosiądzu, miała okrągły kształt o średnicy 32 mm. Z sudecka i na karcie jest podłączony do nagrody bloku. Blok moneta ma kształt pięciokąta, pokrytą paski wstążki czarnych i zielonych kolorach. Istnieje kilka opcji nagrody „do wychwytywania Koenigsberg”, medal jest dostępny z dwoma rodzajami ucha opieczętowane i lutowanych.

Z pozycji monety

Ludzie, którzy z jakiegoś powodu nie odebrać nagrodę, ale kto miał prawo dostać medal „Za braniu Königsberg”, otrzymał certyfikat, opieczętowane i podpisane przez dowódcę. Prezentacja medali produkowanych w obecności dokumentu potwierdzającego bezpośredni udział w zdobyciu i szturm Królewca. Niniejszy dokument został wydany dowódców i szefów wojskowych instytucji medycznych.

Prezentacja medali posiadanych przez dowódców jednostek wojskowych. Dla osób, które wypadły z Armii Czerwonej i marynarce wojennej, wielokrotnie miało miejsce w regionalnych, powiatowych i miejskich komisariatów w społeczności.

Dekret Rady Najwyższej

W sumie około 760 milionów naszych żołnierzy otrzymał nagrodę „do wychwytywania Królewca”. Medal był noszony na lewej stronie klatki piersiowej. W obecności innych Nagradzany utrwalonego po medal za „do wychwytywania Budapeszcie”.

Zgodnie z decyzją Rady Najwyższej ZSRR, w lutym 1951 roku, stwierdzono, że medal „Za braniu Königsberg” i świadka do niej po śmierci przyznawania pozostaną w jego rodzinie. Przed ten dekret medal i certyfikat wydany powrócił do stanu po śmierci.

Po Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, część Prus Wschodnich przeszedł do Związku Radzieckiego, w tym twierdza miasta Królewca. W 1946 roku miasto Königsberg został przemianowany na Kaliningrad na cześć zmarłego lidera partii Mihaila Ivanovicha Kalinina.

Odznaczony medalem na zdobyciu Królewca

Krew i pot pola nawadniane Prusy Wschodnie naszych żołnierzy. Bezcenne i wielki wyczyn osiągnięte przez naszych żołnierzy. Medal „Za braniu Königsberg” – tylko niewielką nagrodę, która jest godna naszych wojen. Dotarły do nas jakieś imiona bohaterów, wśród nich Aleksiej Solomonovich Gershgorn, Nikołaj Nikołajewicz Naprimerov, Siemion Samuilovich Levin, Jefim Evseevich Duchowe Gyulmamed Gyulmamedov, Naplyueva Valentina Fiodorowna, Iwanow Dmitriy Semenovich. Cena życia i zdrowia dano im do ataku i zdobyciu twierdzy. I to nie sporządził listę nazwisk. Medal „Za braniu Königsberg” otrzymał wiele naszej wojnie, ale niektóre nagrody, niestety, nie znalazłem ich bohaterów.

Przeprowadzanie KrĂłlewcu jest przykładem bohaterskiej atut naszych żołnierzy. Pamiętny i drogi znak stał się dla nas medal „Za braniu Königsberg”. wyróżnienia zdjęcia, niestety, często spotyka się w Internecie oznaczone otwarte przestrzenie „sprzedaż”. Czasami zapominamy, jak wielki wyczyn wykonany naszych żołnierzy. Biorąc Królewca było decydującym krokiem w całej wojny: pomyślne zakończenie walk w Prusach Wschodnich otworzył nam drogę do Berlina. Oprócz tego, że mogą zawierać miasto Königsberg i okolic do Związku Radzieckiego. Teraz miasto Kaliningrad jest częścią Federacji Rosyjskiej. Cześć, chwała i wieczna pamięć o naszych żołnierzy, aby wygrać tę wojnę.