402 Shares 6660 views

Słowianie wschodni w starożytności

Według źródeł historycznych, z około 6 wieku Common słowiańskiej jedności zaczyna podzielony na trzy części. Tak utworzony południowej, zachodniej i wschodniej słowiańskich. W dawnych czasach, ostatni udał się do ogromnego obszaru. Potomkowie tych plemion były rosyjski, białoruski, ukraiński.

Wschodni Słowianie w czasach starożytnych, które miało miejsce rozliczenie pomiędzy White, Bałtyku i Morza Czarnego, przez prawie pięćset lat zaangażowany w rozwój tych ziem. Pierwsze informacje na temat powstawania szczepów uzyskanych z kroniki „Opowieści minionych lat.” Informacje te potwierdziły, i któremu archeologicznych.

Słowianie wschodni w starożytności udał się do różnych dziedzin „siedzi na Dunaju”.

Migracji do środkowego biegu Dniepru koło Kijowa plemion były nazywane „łąki”. Przez „Północy” żyjących na północ od swoich osiedli. W północno-zachodniej części plemion polu „Drevlyane” powstaje. Oni swoją nazwę od terytorium, które rozliczone – głębokie lasy. Centrum Drevlyane stał miasto Iskorosten.

Między Dźwiny i Prypeć osiadłych plemion, które były nazywane „Dregovichi”. Osiedlił się w Dunaju, u zbiegu rzeki to Polota Słowian były nazywane „Połock”. Górnym biegu Zachodniej Dźwiny, Dniepru i Wołgi rozliczane „krivichi”. Oni stał się centrum Smoleńska.

Zgodnie z informacjami z kronik biegunów ( „bieguny”) wystąpiła „wiatycze” i „radzimichy”. Na Sozh (dopływ Dniepru) rozliczane „radzimichy”, „wiatycze” zajęte terytorium na Oka.

Duleby lub bużanie zaludniony obszar Bugu. Zajęli terytorium z Ilmen osady stał się znany jako Słowenia Nowogrodzie (Ilmen). Ich centrum było miasto Nowogród.

Wschodni Słowianie w czasach starożytnych, tworzą nie tylko plemiona. Przeniesiony i zajmując niektórych obszarach, utworzyli oni wojskowe i polityczne sojusze, które zawierały w swojej przynależności około stu małych miasteczek. Pod nazwą najliczniejsze i potężny wsi nazywano i cała Unia.

W każdej takiej formacja księciem. Nie ma dokładnej informacji o wybranej władzy w tym czasie lub dziedziczone. Według historyków, wschodni Słowianie w czasach starożytnych, stworzył warunki dla tworzenia się państwowości w konsekwencji, jak sojusze utworzone przez nich jest „embrionalne” formą rządów.

Przez długi czas ludzie żyli zgodnie ze swoimi tradycjami wojskowymi. Zatem klasa wschodniej Słowian polegała nie tylko w dziedzinie pokoju, ale także w produkcji wojskowej. Jednak to było głównym zajęciem ludzi rolniczej.

Znajduje się głównie na brzegach jezior i rzek, w miejscach odpowiednich dla rolnictwa, ludzie uprawiany pszenicy, żyta, fasolę, proso, jęczmień, owies, groch. Na ziemi, uprawianej konopi i lnu, warzywa (czosnek, rzepa, rzodkiewka, kapusta). W Northern Territory rolnictwa została przeprowadzona przez ukośnik i spalić systemu. Mamy wyciąć las w pierwszym roku i pozostawia do wyschnięcia. W drugim roku, wyrywania i pieczenie kikuty. usiadł w popiele produkowane. Czasami zaorany ziemia z góry, czasami wysiewane terytorium odłogiem. Żniwa Słowianie z takich stron otrzymała ponad trzech do czterech lat. W rezultacie, Słowianie mieli obsługiwać ogromne ilości terytorium i zostali zmuszeni do tworzenia stosunkowo małych osiedli.

Na południu, rolnictwo zostało opracowane bardziej. To przyczyniło się głównie do warunków pogodowych i bardziej żyznej glebie, niż na północy.

Wraz z rolnictwa we wschodnich Słowian szeroko rozwinięte hodowli zwierząt. Słowianie hodowli krów, kóz, drobiu, świń, owiec. Uprawiane i konie dla rolnictwa i jazda.

To było dość powszechne łowiectwo i wędkarstwo wśród ludności. Więcej aktywności gospodarczej, aby wykonać drugorzędną rolę, Słowianie uważane zbierania miodu (pszczelarstwo).