744 Shares 6141 views

Dziki yam Kaukaz: Opis i właściwości

Dziki yam Kaukaz – to zielnych bylina winorośli. Ma rosnącej poziomo i lekko rozgałęzione kłącza. Z pędu głównego, który stanowi główną oś pozostałych pędów rosną (w naturze tylko 1-2 za cały rok). Uśpione pąki łodyg i podstawy znajdują się w górnej części kłączy. Liczba grup, aby określić wiek Dioscorea. Lokalizacja łodygach liści kształt jajka zróżnicowany: na dole – verticillate, a na górze – następnego. Kwiaty – zarówno męskie i żeńskie – żółto-zielony kolor, ułożone w kolce pachowych. Owoc wygląda gołej pudełku z trzech skrzydeł, i dojrzewa we wrześniu. Kwitnie od maja do lipca.

Dziki yam rasy: siedlisko

Zakład zajmuje bardzo małą powierzchnię. Dioscorea ograniczony obszar zachodniej Zakaukazia z basenem Mzymty biegnie do rzeki Kodori w południowo-wschodniej. W północnej granicy obszaru są na ostrogi Gór Kaukazu. Nie Dziki yam znajduje się na wysokości półtora kilometrów nad poziomem morza. Po powierzchni roślin przedłużony do Morza Czarnego. Ale teraz nie są znane tylko niektóre z jego lokalizacji. Tak więc, nowoczesny obszar Dioscorea był bardzo wydłużone. O szerokości 20 km. o długości 200 km.

Dziki yam rasy: ekologia

Najwyższy punkt, w którym roślina została odkryta – 1,6 km nad poziomem morza. Dla Dioscorea charakteryzuje stowarzyszenia południowych stokach. Na wschodzie i zachodzie stronach rośnie tylko w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Na północnym stoku Dziki yam i jeśli stwierdzono, że nigdy nie da owoców. Pomimo faktu, że niewielka roślina toleruje cieniowania normalne, wiecznie zielone lasy nadal nie znaleźć. In vivo Dziki yam zaczyna wyrzucać pędy w kwietniu, maju lub na początku czerwca, już w rozkwicie, a we wrześniu, to daje owoce.

Dziki yam rasy: blank

Produkowane zbioru wiosną lub jesienią, kiedy owoce są dojrzałe. Mamy wykopane kłącza Dioscorea oddzielić zgniłe części i te, które górowały nad ziemią, otrząsnąć się z ziemi. Zostały one następnie cięty na małe kawałki i suszy na poddasze. Nie można kopać wszystko kłącza, jak w dziki yam odnawia się bardzo powoli. Do jej zarośnięte po zbiorach w pełni sprawny, trwa 15 lub nawet 20 lat.

Korzeń Dioscorea kaukaskich: Redakcyjne

W praktyce medycznej, o diosponin lek. zawiera nie mniej niż 30% saponin z Dioscorea rasy, rozpuszczalnych w wodzie. Wstęp diosponina pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, obniża ciśnienie krwi. Jest wskazany w profilaktyce i leczeniu miażdżycy tętnic (zwłaszcza jeśli jest to w połączeniu z nadciśnieniem), Cardiosclerosis. W przypadku kamicy żółciowej, z nawracającymi żółtaczki powołać holelitin, który obejmuje zastrzyk świeżych korzeni roślin. Istnieją dowody na to, że leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka jest również skuteczne prowadzenie Dioscorea rasy. Opinie pacjentów stosowanych w diosponin leczenia wskazują na jej zdolność do szybkiego obniżenia poziomu cholesterolu, bez tworzenia efektów ubocznych. Jest uważane za ważne i nie ma przeciwwskazań do stosowania leków opartych na Dioscorea.