887 Shares 3789 views

Najlepiej mówią liczby. Przypowieści o numerach

kultura naszego narodu zawiera szereg elementów, które różnią się od siebie pod względem struktury i konstrukcji. Są to pieśni, opowieści, zagadki i przysłowia. Te ostatnie są krótkie i zwięzłe wypowiedzi słowne, które nie powinny być brane dosłownie, ale symbolicznie.

Typy przysłów

Przez wiele wieków tworzą wiele przysłów i powiedzeń związanych z różnymi tematami. Niektóre odnoszą się do środowiska naturalnego, podczas gdy inni opisują charakter sytuacji, i inne związane ze zwierzętami, sposób życia ludzi. Są przysłowia odnoszące się do definicji pogody w różnych dniach. Przysłowie z liczbą Jest to jedna z najczęstszych wyrażeń i mogą odnosić się do różnych kategorii. Jednocześnie możliwe jest, aby przeznaczyć oddzielną kategorię.

Używaj liczb w powiedzeń i przysłów odzwierciedlać rozwój kont cyfrowych u ludzi od czasów starożytnych. Często przysłowia o numerach Są one szczególnie ważne, ponieważ każda cyfra wskazuje uprzednio jakąś świętą pojęcie, na przykład, jedność Boga, dwa przeciwległe pierwsze, „magia” Siedem, i tak dalej .. W przysłów może spełnić szereg liczb, ale pojawiają się częściej niż cyfry od 0 do 9, np przysĹ,owia z numerem 7.

Przypowieści o jedności

Dość częste wypowiedzi, zawierające szereg 1. Ich wartość może być bardzo różny i scharakteryzować konfliktu. Typowym przykładem jest powiedzenie: „Jednym z nich jest bezpieczeństwo” To pokazuje, że bez względu na umiejętne i silny człowiek z problemem może poradzić sobie tylko z pomocą kogoś innego. Następny przysłowie z „jedną nogą tu numer 1 :. a drugi – nie" Wyrażenie to obrazowo pokazuje, że dana osoba porusza się bardzo szybko, nie miał czasu, aby opuścić to miejsce – jak już wrócił. Najczęściej to przysłowie napomina, jeśli to konieczne, brak czasu był minimalny.

Innym wyrażeniem, które zawiera jednostkę – „złamany dwa niepokonany lepiej.” Oznacza to zdobywanie doświadczenia, które pomogą w przyszłości radzić sobie z trudnościami, a nie dostają doświadczenia – „nie jest uszkodzony” nie radzi sobie z sytuacją. I powiedzenie jak „ptaki pióro”, powiedział, że podobieństwo między dwoma osobami lub taka osoba jest dobre dla czegoś.

Przysłowie numerem 2

Deuce przychodzi w krótkich słowach nie rzadziej niż jeden. Jednym ze znanych wyrażeń można nazwać „chase dwa zające – nie złapie.” Wartość ta jest interpretowana w taki sposób, że nie powinna zajmować się dwie rzeczy – każdy z nich może okazać się złe w końcu. Dlatego też koszt zrobić jedną rzecz, a następnie przenieść do innego.

„Dwa w swoim rodzaju” – może to oznaczać, że dwie osoby są dobre do siebie, mają podobną opinię i działają podobnie. „Jak dwie krople wody” – mówi o czymś, co ma silne podobieństwa. Może być tak martwego przedmiotu lub żywej istoty lub osoby.

Przysłowie z liczbą 3

Liczba 3 nie jest gorsza popularność stosowania w krótkich słowach. Jeden z nich – „zgubić się w biały dzień”. Oznacza to – zgubić się w prostej sytuacji, nie ma sposobu, gdzie to jest rzeczywiście proste. „Obiecał trzy lata czekać” – numer 3 wskazuje, że coś będzie oczekiwać bardzo długo, lub nie dostać się do czekać.

„Z trzech skrzynek” – oznacza to dużo, głównie dlatego, że mówią o kłamstwie. Numer 3 często stanowią dużą ilość czegoś, jak wtedy, gdy rachunek na początku było tylko jeden i dwa, trzy pojawiły się znacznie później.

Mów z figury 4, 5,6

Do najbardziej znanych powiedzeń z czterema to: „siedzieć w 4 ścianach.” Oznacza to, aby być w izolacji od innych ludzi, aby zobaczyć nikogo, zawsze jeden. „Wszystkie cztery boki” – tak, gdziekolwiek jesteś, kiedy ktoś jest prowadzony, lub, wręcz przeciwnie, puścić i nie chcą wiedzieć, gdzie wysłać ludzi.

Mówiąc z numerem 5, najbardziej znany z nich – „Inside Out”. Oznacza to, aby wiedzieć coś dobrze, dokładnie. „Jako pies piąta noga” – niepotrzebnym elementem, bez którego nie jest możliwe do zrobienia. Liczby te wyrażenia nie są tak częste jak przysłowie z numerem 7.

Rysunek 6 jest znacznie rzadsze, i są one mniej znane w różnych powiedzeń ludowych. Przykładem może być „stracone sandały, od domu do domu, szuka, to było 5, 6 było”. Wartość tego przysłowia można mówić o nieprawidłowościach w prowadzeniu jakiejkolwiek działalności.

Popularność Figury 7

Przysłowia i powiedzenia z numerem 7 mają szczególne miejsce wśród innych. Liczba 7 zawsze przywiązywał wielką świętą znaczenia, nawet w tekst biblijny można znaleźć liczne odniesienia do tego rysunku. Nic dziwnego, że przysłowia z siódemką tak liczne.

Znamiennym przykładem – „patrzeć przed skokiem. – cut raz” Jest to chyba jeden z najlepszych mów do liczby. Znaczenie to wymaga starannego myśli przed podjęciem ostatecznej decyzji. „Siedem mil galaretka SLURP” – bardzo daleko, długi dystans, który można pokonać na marne. „Jeden pług, a siedem macha rękami” – zespół tylko jedna osoba (lub mniejszości) działają skutecznie, reszta nie robi nic dobrego.

„Siedem jeden nie oczekuje” – oznacza, że jedna osoba musi polegać na innych, aby ich nie zatrzymują i nie każ mi ze względu na jego plany. Przysłowia z numerem 7, tam, gdzie jest dużo, aby odzwierciedlić stosunek danej osoby do tego numeru, który został wcześniej za święte, zagadkowy i tajemniczy.

Przysłowia z innymi postaciami

Co do innych numerów w słowach, że są one mniej niż jedność, dwójka lub siedmiu. Tak więc, najbardziej znany ekspresyjny zawierający numer 8, można nazwać „wiosną i jesienią – na dzień Pogoda osiem.” To odnosi się do zmienności pogody w porach przejściowych, gdy ciepło i słońce może dramatycznie zastąpiona zimno i pochmurno.


Numer 9 jeszcze rzadsze. Przykładem jest „dziewięć osób – tym samym, że kilkanaście.” To samo wyrażenie może służyć jako przykład przysłów zawierających liczne oznaczenia.

Inne przysłowia o numerach – to jest, z odniesieniami do liczby 10, 25, 40, 100, 1000. Wartości te mogą być znalezione w słowach. „Jeden inteligentne dziesięć szalonych prowadzi”, „Czterdzieści lat – wiek kobiety”, „będzie konkurować z jednej strony, a wiedza – tysiące”, i im podobne. Ponadto, istnieje przysĹ,owia zawierające kilka liczb, jak proverbs z liczbą 0, 33, 12. Z drugiej liczby przysłowiami i mów są bardzo rzadkie.

powiedzeń akcji

Wszyscy mówią dane – to mądrość ludowa. Liczba Rosjan oznacza działanie, ruch. Oznacza to, że trzeba myśleć, iść do przodu, nie siedzieć nieruchomo. Przezwyciężenie lenistwa – ludzkie przeżycia w dowolnym momencie. Dlatego mądrość naszych przodków współczesnego dzisiaj. Jest przysłowie, które urodziły się w erze internetu. Oni są nie mniej ciekawe, każdy z nich ma swoją własną historię. Ale najważniejsze jest działanie.