864 Shares 6944 views

Rak prostaty – leczenie nowotworu gruczołu krokowego w Izraelu

Rak prostaty może mieć niszczący wpływ na mężczyzn. Niemniej jednak najskuteczniejsze leczenie, jeśli zostało wykryte wcześnie. Prawie 86 procent wszystkich przypadków raka gruczołu krokowego jest wykrywanych w czasie, gdy nowotwór znajduje się w gruczołu krokowego. Wczesny rak gruczołu krokowego nie wykazuje żadnych objawów i może być znaleziony tylko przez regularne badania lekarskie prowadzone przez lekarza. Te testy często wykrywają lub pomagają wykluczać raka gruczołu krokowego. Lekarz może zalecić dodatkowe badania lub zaproponować powtórzenie analizy PSA.

Gruczoł prostaty, który wydzielany jest płyn nasienny, który wyprowadza plemnik z organizmu przez cewkę moczową podczas wytrysku. Gruczoł prostaty znajduje się przed odbytem pod pęcherzem. Rak prostaty występuje, gdy komórki rozwijają się nienormalnie i tworzą guz. Nowotwory gruczołu krokowego mogą rozwijać się pod wpływem męskiego hormonu płciowego, testosteronu. Ponad 70% wszystkich przypadków raka gruczołu krokowego rozpoznano u mężczyzn w wieku powyżej 65 lat.

Diagnoza raka prostaty.

Podczas diagnozowania raka gruczołu krokowego w Izraelu, 86% wszystkich przypadków raka gruczołu krokowego jest wykrywanych, podczas gdy są nadal zlokalizowane. Tak więc leczenie raka prostaty w Izraelu zapewnia pięcioletnie przeżycie w wysokości prawie 100%. Kilka narzędzi diagnostycznych: antygen specyficzny (PSA) i cyfrowe badanie odbytnicy (DRE) są niezbędne w diagnostyce wczesnej diagnostyki, nienormalnie wysokim poziomie PSA i nietypowych wzrostach, konieczne jest przeprowadzenie kilku innych testów w celu potwierdzenia rozpoznania gruczołu krokowego. Centrum raka w Izraelu prawdopodobnie zaoferuje biopsję i użyje innych technologii obrazowania, takich jak MRI i PET CT w celu potwierdzenia diagnozy i określenia najbardziej odpowiedniego leczenia raka prostaty.

Leczenie złośliwego raka prostaty

Departament Onkologii Urologicznej oferuje najbardziej zaawansowane leczenie raka prostaty w Izraelu. Onkolodzy, urolodzy i radiologowie współpracują w celu zapewnienia wysokiej jakości opieki medycznej. Klinika za granicą oferuje szereg innowacyjnych terapii, często niedostępnych w innych krajach, takich jak techniki stereoterapii stereotaktycznej, oszczędność sąsiednich zdrowych tkanek lub prostatektomia za pomocą systemu robotic da-Vinci

Laparoskopowa robota prostatyktomia zapewnia więcej korzyści niż standardowe leczenie chirurgiczne raka gruczołu krokowego: minimalna utrata krwi, szybki powrót do zdrowia i minimalne stosowanie cewnika. Nowa technologia wykorzystuje przyrządy pomiarowe i dwie kamery do lepszej wizualizacji, co pozwala na ustawienie trójwymiarowego obrazu z dużym powiększeniem, zapewniającym chirurgom pełną swobodę ruchów i związaną z znacznie mniejszą utratą krwi.

Działanie jest idealnym przykładem bezkrwicznego zabiegu gruczołu krokowego. Ponadto zmniejsza się ryzyko dysfunkcji seksualnych i nietrzymania moczu, ponieważ chirurg ma jasne zrozumienie anatomii i może bardziej precyzyjnie kierować nerwami i strukturami odpowiedzialnymi za te problemy. Niektórzy chirurdzy uważają, że powinni używać ich poczucia dotyku i uczucia, aby skutecznie usunąć raka, ale oczywiste jest, że jest to mit. Podejście laparoskopowe zapewnia dodatkowe korzyści w leczeniu raka gruczołu krokowego za granicą.

Terapia promieniowaniem jest formą leczenia raka prostaty. Obejmuje ona zewnętrzną radioterapię (DLT) i brachyterapię. Zdecydowana radioterapia jest wykonywana po zabiegu, w przypadkach o wysokim ryzyku nawrotu. Zapewnia długotrwałą kontrolę chorób i wysokie przeżycie. Terapia promieniowaniem może powodować wiele efektów ubocznych. Niektóre z nich są nieistotne i maleją po zakończeniu terapii. Działania niepożądane obejmują zmęczenie, zapalenie skóry na leczonych obszarach, częste oddawanie moczu lub krwawienie z odbytnicy lub podrażnienie. Niektóre działania niepożądane są jednak trwałe. Funkcje jelita nie mogą stać się normalne nawet po zaprzestaniu leczenia. Impotencja może wystąpić w ciągu 2 lat po leczeniu u niektórych pacjentów.

Kriochirurgię, terapię hormonalną, chemioterapię i inne metody leczenia raka prostaty w Izraelu można oferować dodatkowo. Jeśli to konieczne, pacjent może wejść w program badań klinicznych dotyczących eksperymentalnych metod leczenia raka – świetny sposób na walkę z rakiem prostaty.