216 Shares 6286 views

Lymphangioma u dzieci: objawy, przyczyny, leczenie i profilaktyka funkcje

W większości przypadków, główne przyczyny nowotworów u dzieci są zaburzenia rozwojowe tkanek lub narządów wewnętrznych podczas rozwoju embrionalnego.

Co do zasady, takiej edukacji, takich jak lymphangioma stwierdzonych u dzieci zaraz po urodzeniu lub w pierwszych latach życia. Najczęstsze nowotwory tkanki łącznej zawierać naczyniakiem natury i lymphangioma. Wzrost guzów łagodnych u dzieci występuje znacznie szybciej niż u dorosłych, wymaga szybkiej diagnozy i wybór dalszej obróbki.

Jakie są łagodne nowotwory?

Łagodne nowotwory tkanki naczyń krwionośnych dzieli się na:

 • nowotwory naczyniowe (naczyniaka krwionośnego);
 • zaburzenia układu sercowo-naczyniowego (styczne, teleangioektizii).

Naczyniaki (naczyniak) wynikają z zaburzeń angiogenezy. Obchodził ich szybki wzrost głównie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po urodzeniu. W procesie proliferacji naczyniak uszkodzenia otaczających tkanek, tworząc stabilne kosmetycznych i funkcjonalnych defektów.

Najczęstszym naczyniaka kapilarnej, zawierający wiele losowo rozproszonych kapilar. Mają lokalizację powierzchniową i nie uszkodzić głębsze warstwy skóry właściwej. W badaniu, są prezentowane jako płaska lub nieznacznie podwyższone powyżej wycieku ze skórą ściśle określonych granicach jasnoczerwony (czasami niebieskiego) kolorów. Skłonność do spontanicznej inwolucji aż do 7-8 lat. Ulubiony lokalizacja: głowy, twarzy, górnej części pleców i klatki piersiowej.

Naczyniak jamiste przestrzenie tworzą rozdzielone mostki tkanki łącznej. Zwykle kiełkują w głębi, uderzył podskórnej tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Oni nie mają wyraźnych granic. Po umieszczeniu w szyję i twarz prowadzić do ich deformacji i asymetrii. Charakterystyczną cechą jest wzmocniony naczyniaków wypełnienia krwią krzyczeć i płacz.

Rozgałęziony naczyniaka utworzone gromadzenia naczyń nietypowe, które znajdują się na ogół na powierzchniach bocznych szyjki i twarzy. pulsuje nowotworowe, gorące w dotyku. Powolnego wzrostu, w porównaniu do innych naczyniaków.

Naczyniak mieszane składające się z naczyń i innych tkanek, jak również w połączeniu, mające cechy wyżej opisanych nowotworów są rzadkie.

Leczenie nowotworów naczyniowych

Bezwzględnym wskazaniem do leczenia naczyniaków uwierzyć ultraszybki progresji nowotworu, rozwój priorytet nad dzieckiem, a także niebezpieczną Lokalizacja (ślinianki, region orbitalny i czasowy) oraz obecność rozgałęzienia naczyniaka, nie ulega inwolucji.

Szczególnie silnie tendencja naczyniaka do szybkiego wzrostu w pierwszych miesiącach życia. Małe, powierzchowne wykształcenie w ciągu kilku tygodni mogą dorastać do 3-4 razy.

Kiedy małe ilości naczyń włosowatych i jamistych naczyniaków stosowania terapii konserwatywne „Propranolol”. skuteczny także:

 • podawanie do guza w etanolu, rozcieńcza Novocaine;
 • skleroterapia hormon;
 • kriochirurgii;
 • wycięcie;
 • elektorokoagulyatsiya;
 • podczas gdy rozgałęzione naczyniak Handtied karmienia naczynia z dalszym wycięciu nowotworu.

Różnicowe chłonne diagnoza i naczyniaki

Jaka jest różnica i lymphangioma naczyniaka u dzieci? Naczyniak jest tworzenie lub niebieskawy odcień czerwony, z którym nakłuwania krwi zwolniony. Charakterystycznie wzrosła krew napełniania naczyniaków krwionośnych gdy płacz i krzyk dziecka spada łatwo po naciśnięciu bledsza po naciśnięciu szkła.

Lymphangioma dzieci charakteryzuje bladym odcieniu guza uwalnianie klarownej cieczy w kropkowanych, brak rozkładu po naciśnięciu.

Łagodne nowotwory naczyń limfatycznych

Jak lymphangioma u dzieci, przyczyny i zalecenia dotyczące leczenia omówiono poniżej.

Lymphangioma są guzy dizembriogeneticheskim i naruszają układu limfatycznego. W praktyce klinicznej, są mniej naczyniak.

Zazwyczaj diagnoza nie jest ustanowiony natychmiast po urodzeniu, a po kilku miesiącach ze względu na fakt, że początkowo lymphangioma u dzieci jest w stanie snu, jej szybki rozwój i wzrost są wynikiem traumatycznego urazu, proces zapalny, fizjologicznego wzrostu dziecka.

Ulubione lokalizacje to: powierzchnia boczna szyi, dno jamy ustnej, języka, warg.

Rzadko lymphangioma narządów jamy brzusznej i nowotwory wtórne wynikające z naruszenia drenaż limfatyczny (powikłań pooperacyjnych, zapalenia naczyń chłonnych).

Proste lymphangioma (kapilary)

Najczęściej lymphangioma u dzieci objawia się w postaci makroheylii (zwiększenie wargi) i makroglosii (powiększony języka). Charakteryzuje się występowaniem wielu, gęsto rozmieszczonych pęcherzyków pochmurny z zawartością światła. Guz ma testovidnuyu konsystencję, bezbolesne podczas badania palpacyjnego. Nieleczona język uszkodzenie prowadzi do powstawania wad zgryzu, zaburzenia uzębienia.

nieprzenikniony lymphangioma

Przy obserwacji uwidoczniono łączenia wielu wnęk oraz guzków z niejasnych zawartości. Guz jest zlokalizowany w obrębie tkanek miękkich, co prowadzi do znacznego odkształcenia szyjki i twarzy.

limfatyczną

Charakteryzuje wyraźnych granic i wielokomorowe migracji chłonnych z jednego wgłębienia do drugiego ściskając guza. szyjka Lymphangioma dzieci jest jednym z najczęściej występujących nowotworów łagodnych i najczęściej przejawia się w bok szyi. Mniej torbielowate lymphangioma miejscowe w jamie ustnej.

zakażenie lymphangioma

Na łączenie się proces zapalny pokazać szybki wzrost guza, jego tkliwość, zaczerwienienie, obrzęk i pojawienie się objawów obscheintoksikatsionnyh skóry (gorączka, osłabienie i tak dalej. D.).

Jeżeli istnieje skóry lymphangioma u dziecka niż rozmaz guza można otrzymać przez fachowca. Zazwyczaj w takich przypadkach zastosowanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne maści ( „” „linkomycyny klindamycyna” „levomikol” maść erytromycyna), antybiotyki i leki przeciwhistaminowe systemowych.

leczenie:

 • Dekompresja przebicie.
 • Skleroterapia chinina uretanu.
 • leczenie chirurgiczne i usuwanie tkanek patologicznych.
 • Leczenie skojarzone.
 • Degradacja ultradźwiękowy z późniejszego pobierania zawartości.

Lymphangioma brzucha

lymphangioma brzucha u dzieci objawia się następujących objawów. Zazwyczaj pacjenci przyjęci do kliniki z diagnozą „ostre brzucha” (ostre, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie przydatków, zapalenie mezodenit Meckel uchyłka). Główne skarg na ból w jamie brzusznej, z dużymi guzami może znieść asymetrię. Zaburzenia wymioty i stolec nie są typowe. Na badania palpacyjnego ujawnia gęsty, wolno poruszającego edukacji, bezbolesne malosmeschaemoe.

W przypadku diagnostyki różnicowej użytku informacyjny USG, tomografii komputerowej. Ogólna analiza krwi nie ma Zmiany zapalne charakterystyczne „ostre” brzucha.

leczenie chirurgiczne. Wykonano laparotomię w wycięciu nowotworu i dalszej analizy histologicznej.

profilaktyka

Dzieci z guzami łagodnymi podlegają obowiązkowi ambulatorium. Po zabiegu zaleca się regularnych badań kontrolnych chirurga szczękowo:

 • w pierwszym roku – jeden raz na trzy miesiące;
 • w drugim roku – dwa razy w roku;
 • trzeci rok – po zabiegu raz w roku przed osiągnięciem pełnoletności.

Leczenie stomatologiczne przeprowadzane w celu skorygowania wady zgryzu i wymowy terapię dla korekcji mowy.

Dlaczego rozwijać lymphangioma u dzieci? Przyczyny tej choroby może być wcześniejszej infekcji podczas rozwoju embrionalnego. Specyficzna profilaktyka i naczyniaki Lifang nie istnieje, gdyż te guzy rozwijają należytej dizembriogeneza i są wrodzone.

Przy planowaniu ciąży zalecany przesiewowe zakażeń TORCH (wirusy powodujące wrodzonej patologii płodu: różyczki, ospy wietrznej, toksoplazmozy, cytomegalii, syfilis, typy wirusa opryszczki 1 i 2), odrzucenie złych nawyków, przyjmując specjalne kompleksy witaminowe, obserwację w przedporodowej klinice i regularne wizyty u ginekologa.