498 Shares 9520 views

Ludzki kręgosłup, konstrukcja i funkcjonalność

Kręgosłup Ludzki, struktura, która spełnia podstawowe zadania życia jest fundamentem całego ciała, wsparcie szkieletu, czaszki, liczne narządy wewnętrzne, masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej. Obciążenie kręgosłupa jest znaczna, ale waga ciała jest równomiernie obciążenie spoczywa na krawędzi klatki piersiowej i miednicy. Zatem warunkowego równowagę masy ciała obserwowanego.

Główne działy

Głównym kręgosłup człowieka: lędźwiowy i krzyżowy, piersiowego i szyjnego. Górną oddziela się, szyjki macicy, składa się z 7 kręgów innej konfiguracji i rozmiaru. Poniżej 12 kawałki piersi, są one znacznie większe niż na szyi i połączone z klatką piersiową. Część żebro przechodzi do kręgów lędźwiowych z pięciu, które stanowią główny ładunek. Potem przychodzi sacrum pięciu nieaktywnego kręgów.

Struktura kręgosłupa człowieka jest dość skomplikowana, wieloskładnikowy. On ma zakrzywiony kształt, który pozwala na utrzymanie równowagi, jak również nadaje całości właściwości amortyzujące ciało wymagane dla szybkich i ostrych ruchów. Ludzki kręgosłup, którego struktura uważamy za jeden z najbardziej wielo strukturze ciał. Wszystko zaczyna się od pierwszego i drugiego kręgu szyjnego karcie. Pierwszy, zwany „atlas” składa się z łuków kostnych i realizowaną bezpośrednio do podstawy czaszki. Po nim „epifora” częściowo zawarte w „Atlas”. Z tej pary ludzkiej głowy można obracać w różnych kierunkach i przechylił.

wrażliwość

Reszta kręgów identycznych, kształt i różnią się tylko pod względem wielkości. Wszystkie z nich są otoczone przez mięśnie klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy i pleców.

Ludzki kręgosłup, struktura które jest spowodowane przez wiele różnych funkcji, które ma do czynienia, jest narażone części ciała ludzkiego. Nawet są ekranowane przez układ odpornościowy przed atakami wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe, jest on narażony na natury mechanicznej. Nawet lekki, czasami zrobić drobne urazy zadane z zewnątrz może zakłócić jego funkcjonalność. Nie wspominając już o poważne urazy z uszkodzeniem stawów międzykręgowych, które nieuchronnie kończą się niepełnosprawności.

rdzeń kręgowy

Kręgi są zaokrąglone z kilku procesów, dzięki którym korpus kręgu przegubowo z sąsiednimi. zasadę łączenia pozwala im poruszać się w pewnej amplitudzie. Elastyczna uszczelka pomiędzy kręgami płytach chrząstki, kości powierzchnie zapewniające rozdział. Wewnątrz kręgosłupa na całej długości prowadzi specjalny hole-kanał rdzenia kręgowego – podstawę układu krwiotwórczego ciała. Każda zmiana może kompresować mózgu lub nawet zniszczyć. Ludzki kręgosłup, którego struktura jest doskonale pod względem funkcjonalności, ale jest bezpieczny przed uszkodzeniem. Dlatego należy unikać ruchów przeciążenia i traumatyczne.