836 Shares 7716 views

Ciekawe pytanie: gryzie muchę czy nie?

Prawdopodobnie wiele osób zauważyło, że latem latają denerwujące stada much. Szczególnie irytujące są te, które penetrują ludzkie mieszkanie. Błyskawicznie siadają na ciele i pożywieniu. I muchy gryzie! A może nie? Ale z tym warto zbadać.

Czy muchy gryźć?

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre muchy, jak horseflies i orzeł jesienią, mogą sting osoby, i to jest bardzo bolesne. Miejsce ugryzienia nie tylko powoduje swędzenie, ale czasami się wzmaga, a temperatura wzrasta, zwłaszcza jeśli owady-krewcownicy, którzy zdecydowali się spożyć ludzką krew, to byli liczne. Zastanawiam się, czy mucha gryzie, czy nie, powinieneś odpowiedzieć: "To zależy od tego, co".

Specjalne miejsce na liście gryzących much jest zajęte przez gadfie. Te złe owady nie tylko opuszczają ranę zapalną, ale czasami mają czas na układanie w niej jaj. Wtedy pupa, dojrzewająca wewnątrz ciała ssaka, może przynieść wiele kłopotów. W najlepszym wypadku, dorosły wydech wyląduje w ciele i wyleci.

Są jednak przypadki, gdy źrenica rozwija się w gałki ocznej lub na głowie. Podróżując w żywą istotę, robak może przenieść się do mózgu. Nawet śmiertelne skutki są znane, których sprawcami były larwy gadów.

Nadal istnieją muchy tsetse. Te owady żyją w Afryce Środkowej. Z ich ukąszeniach mają śpiączkę, która czasami kończy się śmiercią.

Wspólna mucha

Jak znudzone te owady, uderzające w ludzki dom, są znane wszystkim. Ale nie każdy wie o tych muchach gryzących, czy nie. Większość ludzi wierzy, że owady te w czerwcu-lipcu są całkowicie życzliwe. Ale w sierpniu stają się najpotężniejszymi potworami! Ale tak nie jest.

Wewnętrzne muchy są wspólne dla owadów Dipterous i są zawarte w rodzinie prawdziwego muchy. W naturze niemal nigdy się nie zdarzają. W większości muchy domowe prowadzą codzienne życie.

Muchy mają cztery skrzydła, ale tylko przednie są używane do lotu, a tylne są zredukowane, są potrzebne do utrzymania równowagi.

Muchy mogą pochłaniać płynne potrawy. Aby zjeść ciało stałe, trzeba je rozpuszczać w ślinie. Żeby kobieta leżała na jajkach, potrzebowała żywności białkowej. Czas ich życia zależy od temperatury otoczenia, w którym się znajdują. Optymalne dla much wynosi 25 stopni.

Ale te owady nie mogą ugryźć istot żywych. Dlatego główną krzywdę od nich jest to, że houseflies mają różne infekcje na ich łapach. Przecież latem mieszkają nie tylko w domach, ale także w miejscach ustronnych, w pojemnikach na śmieci, szukając dla nich jedzenia.

Mucha jest szara

Te Diptera mogą mieć długość do 25 milimetrów. Ale takie są bardzo rzadkie, dziesięć milimetrów szarych much jest bardziej powszechne. Są szare z czarnymi plamkami i czerwonymi oczami. Są często mylone zwykłymi muchami. Ale ten owad jest znacznie większy.

Ponadto, te liczne larwy są natychmiast zdeponowane. Miejsce murze jest zepsute owoce, padlina, odchody, obornik – materia organiczna. W tym celu szare muchy nazywane są muchami mięsnymi. Nikt by nie pomyślał, że szara mucha jest nawet użyteczna. Te skrzydlaty kupcy działają jak naturalne porządki, niszcząc padlinę.

Jesienią Flasher

Wiele osób zauważyło, że pod koniec lata muchy wydają się bardziej skandaliczne. Teraz nie tylko znudzają się tchnieniem i pełzają po ciele i produktach – są bolesnie pukle. A wielu jest zainteresowanych tym, dlaczego gryzienie much w sierpniu.

Ludzie mówili wcześniej: muchy zemścić się na ludziach, bo zobaczą następną wiosnę, a insekty umrą. Ale to wszystko, oczywiście, jest mitem. Pochodził z prostej ignorancji. W końcu ludzie winią przekąski zwykłych domowych domów, wierząc, że z jakiegoś powodu nagle zmienili swoje nawyki żywieniowe.

Ale w rzeczywistości źle odpowiedzą na pytanie, dlaczego gryzienie much w sierpniu. Po prostu w tym okresie rozpoczyna się cykl życia specjalnego rodzaju much zwanych "zhigalkami".

Te Diptera są bardzo płodne. Opuszczają swoje jaja wszędzie, odkładając je wielokrotnie w sezonie. Dlatego też, w sierpniu, ich liczne muchy latają. To boli tych owadów piersi, ponieważ karmią się wyłącznie krwią, przebijając górną warstwę skóry ostrym bólem.

Te ukąszenia są nie tylko bolesne. Muchy-jastrządy są nosicielami niebezpiecznych wirusów i infekcji. Dlatego też, jeśli jest to możliwe, chronić siebie samych i dzieci przed nimi: włóż osłony ochronne, podczas chodzenia używaj środków odstraszających.