305 Shares 7118 views

Regional Art Museum Kovalenko Krasnodar

Kuban znana jest nie tylko naturalną różnorodność, ale także bogactwo wartości kulturowych instytucji, wśród których ważne miejsce zajmują muzea regionalne i lokalne o różnej orientacji. Wśród najbardziej znany – Muzeum Sztuki Kovalenko, noszone podczas sowieckiej nazwy era A. V. Lunacharskogo.

teren Muzeum Historii Kovalenko

Założycielem muzeum jest uważany za kupcem Fiodor Akimovich Kovalenko. Poza handlem, był zaangażowany w zbieranie obrazów i działalności filantropijnej.

W 1904 roku podarował miastu swoją kolekcję dzieł sztuki, które w przeważającej części składały się z obrazami znanych artystów rosyjskich. To było podstawą stałej ekspozycji nowego muzeum, które otwarto w domu Batyrbek Shardanova znanego Ekaterinodar inżynier.

W czasach sowieckich muzeum zostały przekazane obrazy wielu znanych artystów rosyjskich. Akcja wzięło udział takich muzeów jak Ermitaż, Muzeum Rosyjskiej i Galeria Trzeciakowska i innych. Kompletny odbudowa zabytkowego budynku odbyło się 100-lecia muzeum.

Głównym wystawa

Kovalenko muzeum ekspozycja składa się obecnie z kilku grup produktów, które można podzielić ze względu na rodzaj sztuki: malarstwa, sztuki i rzemiosła, ikonografii. W kolekcji znajdują się dzieła nie tylko rosyjskich, ale także dobrze znanych zachodnich artystów.

W salach muzeum nazwane Kovalenko istnieją formalne portrety XVIII wieku, malarstwo renesansu, obrazy, pisane w duchu realizmu artystycznego i postmodernizmu, dzieła Wędrowców i początku XX wieku. I starożytnych rosyjski ikona obraz jest reprezentowany przez dzieła Nowogrodzie, Moskwie i północnych artystów. Są przedstawiciele obrazów awangardowych i sztuki religijnej.

Teraz w kolekcji muzeum zawiera ponad 12.000 artefakty. Ale sama instytucja jest zawarte w liście dziesięciu najlepszych rosyjskich muzeów sztuki.

Współczesne życie Kovalenko Muzeum

Nowoczesne muzea żywo reagować na nowe trendy kulturowe w społeczeństwie. Większość z nich jest aktywnie zaangażowany w działania interaktywne i edukacyjne. Tak więc, nie tylko muzeum posiada stałą ekspozycję oraz organizuje wystawy czasowe. Kovalenko „Biblionoch” odbywa się corocznie w kwietniu w muzeum.

W bieżącym roku „Biblionoch” odbywa się w dniu 24 kwietnia od 20.00 do 00.00. Impreza odbyła się wystawa prywatnej kolekcji artysty Alexander Novichenko „rosyjskiego szkicu”, wystawa rysunku dziecięcego „Nature I oddychać i żyć”, kursy mistrzowskie na tradycyjnych zabawek „W każdej chaty ich grzechotki” i „powtórzenia Art”, a także interaktywny medialektsiya „Kuban Artyści matki natury”. Wszystkie zdarzenia „Biblionochi” poświęcone były Roku Ekologii, która rozpoczęła się w Rosji i 80 th anniversary posadowienia Terytorium Krasnodar. Odwiedź działań zaproponowanych przez organizatorów każdy mógł bezpłatnie.

Ponadto, na drugim piętrze muzeum rozliczane laboratorium komputerowego i multimedialnego teatru, w którym odbywają się zajęcia dla dzieci i dorosłych według najnowszych technik opracowanych w Centrum rosyjskiej pedagogiki muzealnej i kreatywności dzieci. Goście są wprowadzone do Państwowego Muzeum Rosji: jej historii, ekspozycji i wystawy odbywają się w jego murach, i mury jego oddziałów.

Muzeum Sztuki nazwany Kovalenko jest w Krasnodarze w Red Street, 13-15.

dom inżyniera – główny budynek muzeum

inżynier kolejowy Ekaterinodar Batyrbek Shardane zbudowany na ulicy Red rezydencji dla siebie, stał się cennym zabytkiem lokalnej architektury XIX wieku. autor projektu sam stał Shardane jak położył je na budowę sumę 60 tysięcy rubli, po raz dostępny tylko dla bogatych arystokratów, pod warunkiem nie tylko budowę stanu, ale także jego komfort dla mieszkańców, z których jeden był sam Batyrbek. Jego preferencji, wiedział więcej niż ktokolwiek inny.

Dom został zbudowany z najlepszych w cegle kupiony specjalnie obszar, w miejscu wyburzonych starych budynków. Identyczne obiekty mieszkaniowe symetrycznie zaprojektowany występ w elewacji, bogato zdobione sztukaterią, wykuszami, szczytami i na strychach, a także elementami gotyckimi sterczynami, balustrady – maswerku, kask w kształcie kopuły i wiatrowskaz. Wśród motywów dekoracją stiukową można zauważyć, skrzydlate lwy, obraz gwiazdy i półksiężyca, wykonane w formie medalionów, wazony. Dach budynku posiada powłokę, która przypomina rybie łuski.

Konstrukcja wykonana jest w stylu eklektycznym i wygląda bardzo elegancko na tle otaczającego krajobrazu miasta.

Ekaterinodar biurowiec bank – zabytek architektoniczny

Lokalizacja przy głównej ulicy miasta o tej agencji została określona przez przypadek. Ulica została zbudowana specjalnie na to może być opierać się na tej stronie w przyzwoitej ramy. Autor projektu, realizowanego w 1902-1903 gg., był IK Malgerb. Zbudowany w neoklasycznym stylu dwupiętrowym budynku sprawia, jako krok wstecz z czerwoną linią.

Jasnoniebieski fasada ozdobiona jest skromnym śnieżnobiałej wystrój w postaci boniowania parteru, poddasza i portal wejściowy z trójkątnym przyczółkiem. Proste ramki prostokątne okna na górze jest zwieńczony zworniki. Ośrodkiem drugiego i trzeciego piętra jednoczącej elementu w postaci starożytnych zleceń, ale zamiast kolumn wspierać pilastry belkowanie. Dolny rząd okien przypominający ażurowe arkady. Budowa prostokątnego górze wieńczy attyka. Elewacje końca na poziomie trzecim piętrze urządzone są ślepe okna oraz centralne wąską risalite, drugim i trzecim piętrze, które przecina wąskim łukowate okna.