339 Shares 2396 views

Koszulka polo – Kochaj całym świecie.

Koszulka polo – rodzaj bluzy z kołnierzem, dwa lub trzy guziki, krótkie rękawy, mankiety i rozszerzonym. Dziś polo to model sportowy, a nawet codziennego użytku biurowego.

Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia tego popularny i kochany przez wielu koszul. Na jednym z nich, stworzył pierwszy polo byli Brytyjczycy, którzy do prostego dolnego sweter męski z przyciskami zszytych kołnierzykach turn-down i rękawy cięte do łokcia. Używany do szycia bielizny cienkiej dzianiny jersey. Raz jeden z zawodników poszedł do turnieju polo w tej koszuli. Taka odzież była bardziej wygodna i wkrótce stał się powszechnie uznawane. Stąd nazwa modelu „Koszulka polo”.

Kolejna wersja modelu pochodzenia łączy go z nazwiska słynnego francuskiego tenisisty Rene Lacoste, który w 1933 roku założył własną firmę do produkcji koszulek polo z bawełny pique.

Koszulka polo posiada trzy z najbardziej znanych marek: Lacoste, Ralph Lauren Polo Fred Perry.

Francuska firma Lacoste, założona przez Rene Lacoste, od 1933 roku produkuje koszulki polo z logo „krokodyla” (tzw ping-mody amerykańskiej prasie). Przez prawo pierwszej rakiety świata Rene Lakost stał się rewolucjonistą w produkcji odzieży sportowej dla tenisistów. Koszule wykonane są z lekkiej bawełnianej dzianiny wykonane w Anglii, gdzie to było wygodne i wygodne w upale. Nie trzeba udaru, miał tylko suchy, bez zginania. Ta koszula natychmiast stał się znakiem rozpoznawczym stylu dużo szacunku nie tylko tenis, ale golfistów i marynarze, a ostatecznie koszulka polo Lacoste ceniona firma Rene wyższe kręgi nie tylko w Europie, ale również na kontynencie amerykańskim. Obecnie firma Lacoste ma przedstawicielstwo w Moskwie i wiele markowych sklepów w Rosji. Ona sprawia, że ubrania, okulary, zegarki, perfumy.

Kolejną firmą, która dokonała nazwę dla siebie model „Koszulka polo”, opiera się także tenisista. Ten angielski sportmen Fred Perry, powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku koszuli Edition z jasnym obramowaniem na kołnierzu i mankietach, która stała się znakiem rozpoznawczym koszulki polo Fred Perry. Pierwsze koszulki były rozprowadzane w międzynarodowych turniejach tenisowych, co pozwoliło w krótkim czasie zavovevat kochają angielskiego młodzież. Obecnie firma Fred Perry nadal utrzymać wiodącą pozycję w produkcji koszulek polo.

Wygodne i koszula polo w stylu amerykańskim pojawił się w 1972 roku od założyciela firmy Ralph Lauren Polo – Pochodzący z Białorusi Ralfa Lorena (Lifshitz). Wprowadził koszulki polo 24 kolorach, które są nadal u szczytu popularności. Logo Koszulka polo Ralph Lauren stał się symbolem jeździec galopujący. Ralf Loren opracowała linię polo mody zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

W Rosji, koszulka polo stało się popularne od połowy lat siedemdziesiątych, z masą krajowej produkcji tego modelu jeszcze nie było. Te koszulki z jakiegoś powodu nazywa się zabawną nazwę „Bobochko”.

Dziś polo słusznie ma wysokie oceny. Ona świetnie wygląda zarówno w biznesie i w nieformalnej atmosferze. Zrobiło się sprawności i stać się jednym modelu korporacyjnego. Polityków i biznesmenów, sportowców i TV, młodzi i przystojni mężczyźni nie może obyć się bez w jej szafa stylowe koszulki polo.

Obecnie rosyjskie firmy mają ich pracownicy ubierają się w koszulki polo z logo firmy. Te koszulki są idealne jako pamiątki.

Zakres rozszerza koszulę. Oprócz klasycznych modeli pojawiają koszulkę polo z decyzji projektowych: koszulę z zamkiem błyskawicznym, koszula z ozdobnymi szwami lub kolorowymi wstawkami modelu z długimi rękawami lub sylwetkę żeńskiej.