265 Shares 1830 views

Fiński nóż. Fiński nóż z rąk

Doskonała broń, która przyszła do nas ze Skandynawii – Fiński nóż. Dzięki prostej, ale jednocześnie funkcjonalny design, może on być stosowany w potrzeby gospodarstw domowych i myśliwskich.

Historia wystąpienia

Jak to słowo, które oznacza fiński nóż? „Pukko” – tak Fiński to tytuł pistoletów „Puu” z kolei oznacza „drzewo”.

Pierwotnie fiński nóż w roli narzędzi ekonomicznych, ale zajęło to trochę czasu, a on zmieniony. Noże zaczął robić tak, że są one wykorzystywane jako broń. Zostały one wykorzystane w czasie walki.

Na pochwy wytłoczony wzór, barwione to czerwony i dołączone do nich wygrawerowanym płyta mosiądz. Nóż zawieszony na łańcuchu, a podczas spaceru on kołysał, a tym samym zwracając uwagę na otoczenie i jego właściciela. W tym czasie było bardzo stylowe. Uchwyt fiński nóż wykonany z tektury lub karelskiej brzoza, to znaczy z twardego drewna.

Cecha nóż

Na podmiejskiej jest zwykle prosta lub z lekkim kolbą skośnych, kąt ostrza spotkania i kolbą ostrza wysokiej. Uderzającą cechą fińskiego noża – bez ogranicznika. Vsadnoy metodę mocowania uchwytów stosowane. Charakterystycznym zjawiskiem noża jest mniejsza obróbka szeroki, czasami obejmujące część pięty. Do góry końcówki uchwytu zgęstnieje. Przy inwestowaniu w pochwie na zewnątrz jest tylko niewielka część z uchwytami. Technologia tworzenia fińskiego ostrze noża, charakteryzujący się idealny stosunek i długość ramienia, a stosunek szerokości do długości ostrza.

Praktycznie każdy nowoczesny nóż ma markę przez producenta. Finn ostrze musi mieć jakąś formę ponieważ małżeństwo natychmiast przyciąga wzrok. Jeśli przyjąć formę wsi, ostrze o długości nie przekracza 10 cm.

W dawnych czasach, osłona pasa zwisały z dwóch końców, i powiesił się równolegle do podłoża. Po pewnym czasie zaczęli tworzyć tylko jeden pasek na fińskim nożem. Obraz, który przedstawia nowoczesny nóż, pokazuje, że pochwa ma tylko jedną pętlę, która jest przymocowana do pasa, a nóż wiszący prostopadle do ziemi.

Fink nie jest zwykły nóż, kontynuacją kończyna

Główną zaletą tego noża jest jego uniwersalność. Nóż nie może pochwalić się dużym rozmiarze, to jest bardzo proste, ale pomimo tego, że jest to możliwe, aby wyciąć gałęzie drzew, cięcia chleba, kiełbasy, wyrzeźbić grę, można nawet otworzyć puszki i butelki. Jeśli Finn jest prawdziwa, jej grubości Obukhov można bezpiecznie młotkiem. Fińskie noże myśliwskie są bardzo silne z ich pomocą Finów wykonywać żadnej pracy. Mogli usunąć drzazgę, kruszą lód, golenie, napraw elementów, urządzeń i innych narzędzi. Nóż jest tak wygodny, że nawet nie chce puścić – uchwyt do ręki spada naturalnie, jakby to było kontynuacją kończyny. Nawet kontemplacja ostrze jest w stanie obudzić instynkt myśliwego. Prymitywny człowiek nie przetrwałby bez tego noża. Jeśli chodzi o bardziej wyrafinowanych modeli (ozdobione nacięciami, trawienie), są one idealnymi kolektory.

Stworzenie Skandynawów

Fiński nóż – nóż dla prawdziwych mężczyzn, dla budowniczych i górników. Ale to nie znaczy, że jest bezkształtna i brzydkie, w rzeczywistości – to jest piękne. Jej niezwykła uroda, specjalne i użytkowym. To tworzenie tych Skandynawów z ich znakomity charakter. Stale walczą o przetrwanie, ale mogą one pochodzić z takiej urody, użytecznego i uzasadnione.

Finn zrobić z rękami

Oryginalny finca jest wart bardzo drogie, ale nie denerwuj się: w każdej sytuacji istnieje rozwiązanie, i, oczywiście, w tym jeden. Fiński nóż z rąk – jest to najlepsze rozwiązanie. Fink może być improwizowana. Tak więc, najważniejszą rzeczą na nóż – dobra stal. Można to uzyskać na rynku lub w sklepie z elektronarzędziami. Byłoby to najlepsze narzędzie do szybkiego nierdzewnej. Cóż, kiedy nie ma dostępu do zakładu metalurgicznego, ale można kupić brzeszczot że tnie gruby metal. To cały materiał na ostrze, aby włączyć – uchwyt. Co nadaje się do rączki? Można wziąć brzoza, klon, buk. Z materiału obsłużyć problemy powinny powstać, ponieważ drewno jest dostępny dla każdej osoby.

Szycie pochwa – jeden z głównych etapów tworzenia Finca

Fińskie produkcji noży – procesem długotrwałym i jest bardzo skomplikowane. Niektórzy eksperci uważają, że najbardziej odpowiedzialny rzeczą jest precyzyjnie dostosowując pochwy. Aby zrobić dobrą osłonę, trzeba poświęcić dużo czasu, w przeciwieństwie do produkcji większości podmiejskiej. Cały sekret tkwi w specjalnej technologii, które muszą być przestrzegane bez przerwy. Jeśli nie spełniają co najmniej jeden warunek, opracowany przez Finów – sprawa będzie zepsute, a to może być utylizowane. Pochwa wykonana w całości z mokrą skórę, to dobrze pasuje i włóż szyte. Finowie są bardziej odpowiedzialne podejście do produkcji pochwy niż do samego noża.
Szczególnie popularne są osłona ciemnoczerwonego skóry z zakrzywioną końcówką. pochwa te nazywane są „czapka biskupa” (na cześć jednego z dostojników Kościoła katolickiego, który został zabity przez prosty chłop, bo zniszczony przez całe gospodarstwo domowe).

Fink – narzędziem pracy i jednocześnie broń

Musimy jasno zdać sobie sprawę, że fiński nóż – narzędzie, a nie broń. Żywy dowód – Łatwa konstrukcja ostrza, która powstała w średniowieczu: pochwa, ostrze i uchwyt. Wymiary i proporcje Finca zależy od jego celu, czy to sprawy wewnętrzne lub polowanie. Ostrze i uchwyt ma długość, która jest porównywana z szerokości dłoni, oczywiście, w pewnym ostrza noża jest znacznie krótszy. Fiński Ostrze noża jedną ręką szlifowane, druga strona zagęszczony – dla łatwego użycia podczas ciężkiej pracy.

Jeśli to konieczne, fiński nóż może być użyty jako broń. Tradycyjnie Finca rękojeść jest wykonana z drewna, ale można użyć innych materiałów. Na przykład, w rękojeści wykonane z poroża Laponia. Pochwa szycia skóry, ale nie zawsze, inne materiały są również mile widziane.

Fiński nóż w folklorze

Fink, podobnie jak wszelkie inne przedmioty gospodarstwa domowego, znalazła swoje miejsce w zwyczaje i folklor ludzi. W Karelii, wszystkie dziewczęta w okresie czasu noszonego pasa pustej osłony noża. Facet, który chce poślubić dziewczynę, wkłada do pochwy nóż. Jeśli następnym razem spotkali się w pochwie pozostał jego fiński nóż, co oznaczało, że – powitalnego konkurenta. Jest to szczególny znak, po którym człowiek mógł wysłać matchmakers do dziewczyny. Jeśli dziewczyna wyjął nóż z pochwy, co oznaczało, że nie chciała wyjść za tego faceta.

Na dalekiej północy, mężczyźni mieli również swoje własne zwyczaje. Jeśli człowiek przez długi czas pracował w lesie i musieli spędzić tam noc, on zatrzymany na ścianie nad nożem, tym samym chroniąc się przed złymi duchami. Takie przypadki oraz w domach ludzi wbił nóż nad drzwiami, jakby blokując drogę do złych duchów. Ponadto, nie było innego zwyczaj: jeśli dziecko zaczęło płakać w domu, nad drzwiami, trzymając nóż.

Wynalazek noża może być traktowane na równi z osiągnięciami człowieka prymitywnego: making ognia i udomowienia zwierząt, jak wraz z pojawieniem się życia ostrza ludzi o wiele łatwiej, produkcja żywności stała się prosta sprawa, a ludzie byli w stanie bronić się przed dzikimi zwierzętami i plemiona najeźdźców.