128 Shares 3454 views

Switching Power Supply – niezawodny obrońca urządzeń elektronicznych

Prawie każdy sprzęt elektroniczny wymaga stosowania zasilaczy. Fakt, że napięcie zasilania jest bardzo często nie to samo, co jest wymagane dla większości urządzeń, tym bardziej konieczne jest zapewnienie ciągłego i nieprzerwanego zasilania. Zbyt niskie lub wysokie napięcie wyjściowe szybko skacze do sieci z dowolnego awarii sprzętu. Rozwiązaniem tego problemu zostało znalezione w długim czasie – jest użycie zasilacza, który reguluje napięcie i chroni urządzenie.

Dziś Zastosowanie liniowych i zasilacz. Najpierw otrzymał rozprzestrzeniania ze względu na ich prostotę, szybkiej odpowiedzi na wszelkie zmiany obciążenia i stabilności. Jednak istnieją wady: niską efektywność puszystość transformatora czułość napięcia wejściowego i rozpraszania ciepła. Z tych powodów, liniowe zasilacze powoli zastępowane przez impuls, które mają stosunkowo lepszą wydajność.

W naszych czasach, jest miniaturyzacja urządzenia, więc układ zasilania transformatora mogą być już nieaktualne. Zasilacz posiada ogromną liczbę zalet, wśród których wyróżnia się krętymi oszczędności materiałowe, a to zmniejszenie kosztów samego urządzenia, schludne wymiary, niezawodność, szerokim zakresie działania. Te cechy nie mogą być pomijane przez radioamatorów i profesjonalistów. Nie ma jednak wadę: nawet proste impulsowy zasilacz ma skomplikowany schemat montażu i ustawienia, ale fakt ten nie powstrzymuje prawdziwych mistrzów.

UPS choć droższe niż konwencjonalne bloki, ale są one nie tylko uzyskać i napięcie zasilające nadajnik, ale jest ona stabilizowana przez ochronę siebie i poszczególne etapy kłopoty. Obecnie jest szeroko stosowany zasilacz do wzmacniacza audio częstotliwości, urządzeń mikroprocesorową i automatyzacja oznacza dla innych różnych urządzeń. Początkowo były one używane w odbiornikach telewizyjnych oraz różnych urządzeń wideo.

Zasilacz ma już swoją pozycję jako ekonomiczne, niezawodne i łatwe w obsłudze urządzenia. Teraz producenci są zaangażowani w modyfikacji istniejących modeli w zakresie miniaturyzacji elementów bazy i poprawić niezawodność urządzenia.

Istnieje wiele systemów UPS, ale działają one prawie na tej samej zasadzie. Pojedynczy strzał generator kanałów już wyprostowane napięcie zasilania, transformator impulsowy z obciążeniem wtórnym jest prostownik, a stamtąd są karmione przez konsumentów. W zależności od modelu, generator może być zewnętrzne lub self-wyjścia. Generator tranzystor działa w trybie przełączania. Gdy jest zamknięta, cała energia idzie do obciążenia, a po otwarciu – transformator impulsowy zmagazynowanej energii.

Zasilacz stabilizuje i zamienia energię elektryczną z sieci prądu przemiennego do energii potrzebnej do zasilania różnych urządzeń. Napięcie zasilania AC, który nie nadaje się do wielu urządzeń i zmniejszyć ich wykorzystanie czasu. Zasilacz chroni sprzęt, przekazując jedynie akceptowalny napięcia bez wychodzenia poza granice.