346 Shares 6738 views

Maliny, odmiany na Kaukazie Północnym

Maliny w Północnym Kaukazie jest uprawiana w ilościach handlowych, i daje doskonałe plony.

Ale w tym samym czasie, w uprawy malin na południu ma swoje osobliwości:

Malina nie toleruje suszę, gdyż ma płytki system korzeniowy. A w południowym regionie suchych każdy drugi – trzeci latem. Tym samym nie jest odpowiednia do uprawy maliny strefy step, w którym zmniejsza się wydajność i jagody maleje. Ale to jest w zasadzie uprawa handlowa, aw ogrodzie wystarczy wyregulować pojenia i owoców malin będzie dobrze. Najlepszym sposobem na podlewanie maliny w południe – deszczowania. Takie podlewanie nawilża nie tylko gleby, ale również obniżenie temperatury powietrza, co ma korzystny wpływ na malin. Kolejna dobra technika, aby zapisać wilgoć – mulczowania. Ściółka całkowicie zatrzymuje wilgoć i znacznie zwiększa płodność gleby, wzbogacając go azotem. Zgodnie z Północy – Kaukaski Instytut Ogrodnictwa i uprawy winorośli najlepsze rezultaty uzyskuje się przez rozdrabniania słomy, warstwa co najmniej 10-15 cm mulczowania prowadzi około połowy kwietnia, upadek ściółka jest zaorany w ziemię .. Według tej samej instytucji, najlepszym miejscem do rosną – zboczach i terenach górskich, rośnie tam jest maliny zbiorów (klas, oczywiście, również mają wartość).

Malina nie tolerują zalaniem (nawet krótkie) i nie rośnie, gdzie poziom wód gruntowych jest płytsza niż dwa metry. krzewy malin nie tolerują standardowe warunki atmosferyczne (wiatr z niewystarczającej pokrywy śnieżnej). Dlatego dla sadzenia malin trzeba podnieść chronione przed wiatrem. Najlepszy czas sadzenia malin na Kaukazie Północnym – upadek, o październiku. Dzięki tej Sadzenie przyszłym roku trzeba będzie owocujących malin. Należy wybrać odmian zalecanych dla regionu i zanotuj plantacji malin (mogą rosnąć bez zmniejszenia plonów) przez długi czas – 50 lat lub więcej. Raspberry – samoplodnye roślin, ale mimo to lepiej jeśli owoce blisko siebie posadzone kilka różnych odmian. Różne odmiany malin nie można sadzić blisko, jak będą one następnie wzrost korzeni i wymieszać.

Najlepsze odmiany malin na Kaukazie Północnym:

Turner – stara odmiana amerykańskiej hodowli, okazała się być doskonały w Terytorium Krasnodarskim. Odporne na zimno, stosunkowo odporne na choroby i szkodniki, stosunkowo odpornym na suszę. Odmiany malin Turner – wydajność i owocowania roku. Wcześnie dojrzałe, przejrzałe owoce kruszyć. Krzewy silne, dobrze liściastych i rozwalony, pstrych liściach. Ten niezawodny odmiany nie jest wadą – nie duże jagody.

Crimson MAMMUT – to samo amerykańska marka. zima hardy, odporne na choroby, stosunkowo odporne na suszę, kwiaty są odporne na przymrozki wiosenne, późno dojrzewających, produktywny. Krzewy średnich zielony arkusz. Ma piękne owoce są średniej wielkości i przyjemny smak. Nie jest zalecany dla obszarów podnóża.

Rzadsze odmiany polecane do uprawy na Kaukazie Północnym:

KALININGRAD (może być określane innymi pruski) – otrzymując różne dużych owoców.

SHUNTUKSKAYA, macrocarpa i odmiany odporne na zimno.

Odmiany malinowy Latham – wydajność i duże owocach, ale nie całkiem odporne na zimno. NEWS Kuzmina – kolejna wielka, otrzymując różne atrakcyjne owoce.

Warto zauważyć z hybryd letni III-48-I, z jagód żółte owoców i z wysoką wydajnością. Roślina ma wysoki pędów do 2,5 m obiecujących hybrydy oraz :. Krasnodarka, Kuban, przestrzeni, Mir.

Odmiany malin powtarzające :

English – angielski hodowla, otrzymując szereg bardzo dużych owocach. To nie toleruje suszenia zimowy wiatr w zimami z niewielkim śniegu. W strefie stepowej musiał schylać się do zimy pędy lepiej rosną u podnóża i na obszarach górskich.

Progress – Wybór Michurina klasy ma wysokie walory smakowe oraz doskonałą wydajność. Jest odporna na choroby i szkodniki, ale mogą być uszkodzone przez mrozy sprężyn i suszy gorsze niż w innych transportu.