558 Shares 2522 views

O czym świadczy zwiększone płytek krwi u dzieci

Wiele rzeczy można powiedzieć CBC. Płytek krwi, białych komórek krwi, krwinki czerwone znajdujące się w krwi, reagują z obecnością w organizmie wszelkich stanów patologicznych, ale ponieważ zwiększają lub odwrotnie, pozwala na obniżenie w czasie wczesnego stadium do identyfikacji różnych chorób.


Płytki – najmniejsze wolne jądrowego kształcie dysku krwinek, a raczej, nawet komórki i fragmenty. Są one produkowane przez megakariocytów w szpiku kostnym i są odpowiedzialne za krzepnięcie krwi. Liczba płytek w wewnętrznym środowisku ciała dziecka nie jest jednakowa w różnym wieku. Aby określić poziom ich wykonywania ogrodzenia kilka mililitrów krwi z palca.

objawy trombocytoza

Uważni rodzice mogą mieć ich dziecko podejrzewa podwyższone płytki krwi. U dzieci i dorosłych, stan zwany nadpłytkowości. Jeśli fragmenty krwinek obecnych w nadmiernych ilościach mogą nie trzeba wykonywać blokuje naczynia krwionośne i skrzepy formie, jest bardzo niebezpieczne. Przejawia się to z reguły zwiększone krwawienie (w szczególności często niewyjaśnione krwawienia z nosa), okresowe drętwienie rąk, stóp, zawroty głowy, ogólne osłabienie. Kiedy objawy te występują w kompleksie, można założyć, że płytek krwi dziecka, ale jest konieczne, aby badanie krwi w celu potwierdzenia ewentualnej diagnozy.

przyczyny

Podwyższone płytki krwi u dzieci we krwi może wskazywać na wiele. Niemożliwe jest niezależnie ustalić, dlaczego one zwiększone. To może pomóc pediatra, a jeśli to samo i nie będzie można ustalić przyczynę, on skieruje Cię do specjalisty – hematolog we krwi. Podwyższone płytki krwi u dzieci może być charakter pierwotny lub wtórny. Tak więc, pierwotnej trombocytozy – w wyniku dziedzicznych lub nabytych zaburzeń krwi, takie jak erythremia białaczki szpikowej. Przyczyną jest często wtórna infekcja trombocytoza (na przykład, zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc, zapalenie wątroby), w którym dla stłumienia procesów zapalnych w organizmie zaczyna wytwarzać twarde promocyjny hormonu dojrzewania płytek. Ponadto, zwiększona liczba płytek krwi u dzieci może wystąpić po każdym zabiegu lub silnego stresu.

leczenie

Wysoki poziom trombocytów we krwi powoduje, że krew staje się gęstsza niż normalna musi być. Aby stopić go za pomocą specjalnego lekarstwa, ale można to osiągnąć, a poprzez spożywanie niektórych pokarmów. Niższy poziom płytek krwi można osiągnąć poprzez zmniejszenie białka i zwierzęcych pokarmów w diecie wyjątki, tłuste, pikantne, pieczone, włączonych do menu owoców jagodowych, zwłaszcza kwasu (rokitnika, kaliny, żurawina, róża, czarna porzeczka), cytryna, seler, imbir, granat, etc. Oczywiście, jedzenia tych produktów powinno być z umiarem. Czasami niewłaściwa dieta prowadzi do tego, że w trakcie badania krwi ujawniły małą liczbą płytek. Dziecko, zjawisko to może być również spowodowane przez infekcje, alergie, nowotwory, niedokrwistość, gruźlicy.