657 Shares 9572 views

Herb hyzop lekarski

W medycynie ludowej od wielu lat jest szeroko stosowany leczniczy ziele hyzopu. Wzmianki o tym wiele razy w Biblii. Ojczyzna jest uważana za kraj na Morzu Śródziemnym. Inna nazwa – niebieski dziurawiec.

Roślina ta jest karłem i krzewów należący do rodziny wargowych. Pędy osiągnąć pół metra wysokości i silnie rozgałęzione. Liście są również prawie siedzące i ułożone przeciwnie. Kwitnienie jest obserwowany od czerwca do końca września. Kwiatostany mogą być biały, różowy, fioletowy lub ciemny niebieski, w zależności od tożsamości odmianowej.

Jak przygotować

Przede wszystkim warto zauważyć, że trawa rośnie hyzop na terytorium Rosji, Morza Śródziemnego i Azji Środkowej, preferując dobrze oświetlone pomieszczenia ogólnodostępne z wystarczającą drenaż gleby. Obecnie zakład jest coraz bardziej powszechne wśród ziołowych farmaceutycznych ogorodik doświadczonych ogrodników i używał ich jako przyprawa. Ma przyjemny zapach przypominający mieszaniny szałwi i imbiru i ma lekko gorzki smak.

W celach terapeutycznych, jest on również używany herb hyzop. Zawiera on około 1% olejków eterycznych i taninami, kwasów organicznych (takich jak oleanolowy i ursolowy), flawonoidów i garbników.

Zbieraj niebieskie dziurawiec jest przeprowadzane w okresie kwitnienia, odciąć tylko wierzchołki pędów. Zostały one następnie suszone w rozszerzaniu obszarów cieniowania na zewnątrz lub w pomieszczeniach o dobrej cyrkulacji powietrza. Po tworzącą kępki i przechowywane w pozycji wiszącej. Gotowy trawę można kupić w aptece.

formy dawkowania

Zioło hyzop lek stosuje się do przygotowania wlewów. Aby zastosować wlew wewnątrz łyżki wysuszonego materiału jest napełniony gorącą wodę (200-250 ml) i nalegają na łaźni wodnej w ciągu godziny. Następnie napar jest filtrowany i ciecz doprowadza się do objętości początkowej.

Zewnętrzna hyzop zioło nadaje się do wytwarzania opakowań, oraz przemywania i płukania. Następnie napar jeden kubek wody ma dwie łyżeczki wysuszonych pędów.

Alkoholanu do płukania wytworzono z 20 g wysuszonej hyzop. Jego wódka do (100-120 ml) i pozostawiono przez jeden tydzień, bez dostępu światła. Filtrowane gazą.

Stosowane w medycynie

fitoterapevta trawy hyzop zaleca się w takich chorób układu oddechowego, jak astma, zapalenie oskrzeli, nieżytowe lub kaszlu. Infusion jako środek wykrztuśny pić 3 razy dziennie, pół kubka. W różnych zaburzeń układu pokarmowego (wzdęcia, zaparcia) i procesów zapalnych, w tym (na przykład, przewlekłe zapalenie okrężnicy) ma infuzji w dawce 100 ml przed posiłkiem trzy razy dziennie. Ma właściwości przeciwzapalne i łagodzi skurcze żołądka herb hyzop. Jego zastosowanie jako środek przeciwko robakom funduszy jest dość powszechne w medycynie ludowej.

Wielu lekarzy uważa, roślina ta jest niezbędna w leczeniu zapalenia spojówek, zapalenia jamy ustnej, siniaki i rany, egzemy, pamiętając o antyseptyczne i antybakteryjne właściwości ziół. Hyzop w postaci nalewki rozcieńczono do płukania gorącą wodą w ilości łyżeczki na szkle.

Od niebieski Hypericum może zwiększyć ciśnienie krwi, jest on stosowany w leczeniu dusznicy bolesnej. I stosowane w nerwic, niedokrwistość, infekcje grzybicze i reumatyzm.

Napar z hyzopu z odbijanie

W różnych błędów w pracy przewodu pokarmowego może przejawiać objawy zwykłej odbijanie. Jest to nic innego niż gazy wydechowe z żołądka przez przełyku oraz jamy ustnej. Jest to dość prosty sposób, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego procesu.

Do infuzji hyzop trawy (100 g), wlano Cahors (2 L) i umieszcza się w cieniu, przez 10-14 dni. Ilość zawartości w tym czasie miesza się okresowo lub wstrząśnięty. Następnie mieszaninę umieszcza się w łaźni wodnej i gotowana przez 10-15 minut.

Po infuzji ochłodzeniu sączy. Pobrać 50 ml trzy razy dziennie przez około pół godziny przed posiłkiem. Gardła zrobić dobrze, trzyma się płynu w jamie ustnej.

Przeciwwskazania do stosowania hyzop

Przy stosowaniu roślin należy pamiętać, że dotyczy slaboyadovitym. Jeśli przekraczać dawki zalecanej przez lekarza, mogą wystąpić skurcze, jest prawdopodobne, gwałtowny spadek ciśnienia krwi i, w konsekwencji, zwiększona częstość akcji serca.

Absolutnie nie można używać Błękitnego dziurawiec o zwiększonej pobudliwości nerwowej (np padaczki), a także kobiet w ciąży i karmiących, dzieci w wieku poniżej dwóch lat. Starszych lekarz zmniejszył dawkę.

Inne sposoby wykorzystania roślin

Dzięki olejku eterycznego zawartego w pędach, hyzop jest często spotykane w perfumach i gotowania. Wraz z nim zupy, sałatki, warzywa, wędliny, kiełbaski i napoje owocowe. Jako przyprawa jest doskonały do marynat w kiszenia ogórków i pomidorów. Używane roślin i produkcji likieru i absyntu.

Hyzop jest dość skromny i szybko rośnie, więc doskonale uzupełnia kwietniki w nieformalnym stylu naturalnym. Hodowcy doświadczeni zarządza wygenerowania z nich zabezpieczeń dla stref część krajobrazu.

Między innymi, hyzop officinalis – jest jednym z najlepszych zakładów miodu i jest zobowiązany do przyciągać pszczoły zbierają nektar i roślin zapylających w ogrodzie. Długi okres kwitnienia pozwoli powietrze wypełnić przyjemny korzenny aromat niemal cały sezon letni.

Właściwości lecznicze hyzop zawsze przyciąga uwagę ludzi do tej rośliny. Jego stosowanie jest naprawdę bardzo szeroka, a minimalne wymogi dotyczące uprawy pozwala zająć godne miejsce na liście najlepszych ziół.