260 Shares 1652 views

Kto Wiktor Coj według narodowości? Biografia Rodzice artysty

Pomimo faktu, że od śmierci lidera legendarnej grupy „Kino” zostało prawie trzydzieści lat swojego życia i pracy jest nadal zainteresowany młodszego pokolenia fanów już. Egzotyczny wygląd piosenkarka często pojawia się pytanie: kim jest Wiktor Coj według narodowości? A kim są rodzice człowieka, który zmienił świadomość milionów ludzi wymagających „zmiany”? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Ponadto badamy biografię artysty i ciekawych faktów o życiu artystycznym i osobistym.

Wiktor Coj: narodowość, Biografia

Przyszły legenda w obliczu zwykłego faceta, urodził się w 1962 roku w Leningradzie w rodzinie mieszanej: etnicznych Koreańczyków i radykalne z Leningradu. Ojciec był inżynierem, a matka uczy wychowania fizycznego w szkole. W biografii rodziców wiele ciekawych faktów, które uważamy za bardziej szczegółowo poniżej.

Art School, gdzie Victor studiował przez trzy lata, był pierwszym krokiem w twórczym życiu muzyka. To tutaj, że brał udział w grupie „Chamber №6», kierowany przez Maxim Pashkov. Następnie Choi z „hudozhku” flunk, i stało się to szkoła zawodowa №61 rozwijać specjalne rzeźbiarz. W młodości, Victor „chory” Włodzimierz Wysocki i Mihailom Boyarskim, a następnie stał się jego idolem Bryus Li, on nawet zainteresował się sztukami walki, i naśladować obraz „Bitwa” aktor. Żaden inny niż wezwanie wschodniej krwi zrezygnował Wiktor Coj.

narodowość

Rodzice piosenkarka spotkała się w 1961 roku na spotkaniu w Nowym Roku w kręgu przyjaciół wspólnego. Robert Tsoy – Koreański z Kazachstanu z bardzo starej historii nazwisk, która jest jednym z najbardziej znanych w Korei. Dziadek Wiktor Choi Yong Nam, urodzony w 1893 roku, mieszkał w koreańskiej miejscowości Sondzhine, obecnie terytorium Korei Północnej.

W poszukiwaniu lepszego życia, przeniósł się do Władywostoku i związane losy Anna Vasilyevna Yugay. W 1937 roku, w wyniku deportacji Stalina rodziny Choi rozliczane w Kyzył-Orda (Kazachstan), gdzie po generacja urodził i ojciec przyszłej legendy rocka. Robert Maksimovic jako inżynier w Leningradzkim Instytucie Mechanicznej.

muzyk mama, Valentina Vasilevna Guseva (z domu) – radykalny z Leningradu, jego przodkowie – dziedzicznej chłopi dzielnicy Gorodok (prowincja Witebsk).

Robert i Valentina pobrali się w lutym 1961, a osiemnaście miesięcy później para miała syna, Wiktora.

Wspomnienia z dzieciństwa

Azjatycki wygląd przyciąga niewiele uwagi Vite dlaczego był zakłopotany, często grając z dala od innych dzieci i coraz bardziej wycofany. Podczas pierwszego znanego dziennikarza często pyta: Kto Wiktor Coj według narodowości? Potem przypomniał sobie, że jako dziecko był nazywany „Japończycy” i przyznał, że jest obrażony.

W szkole, stało się jasne, że Choi nie zaprzyjaźnić się z nauk ścisłych i humanistycznych. Rysunek, sztukę i literaturę – to były jego ulubione przedmioty. Gitara Victor pierwszy podniósł w piątej klasie, a jego ojciec nauczył go początkowe akordy. A trzy lata później, facet gra w swoim zespole „Izby №6» bas.

Początek długiej podróży

W późnych latach siedemdziesiątych bliski kontakt z Coj Alexander Rybin doprowadził do powstania grupy „Garin i hiperboloidy”, który później stał się „Cinema”. Ale w 1983 roku, ze względu na konflikt Rybin opuszcza grupę w poszukiwaniu legalnej pracy twórczej, przynosząc stały dochód. Victor pozostał wierny do muzyki rockowej, choć pół-legalne działania doprowadziły go do prawie biedy.

Podobnie jak wielu muzyków rockowych w tym czasie, z powodu pacyfistycznych poglądów Choi ukrywa się przed poborem w szpitalu psychiatrycznym, gdzie odprowadzane z certyfikatem. Ale wszystko to nie ma znaczenia, w jaki sposób i co narodowość Wiktor Coj. Zaledwie kilka lat czekał na sukces i Breakout.

Debiutancki album

Pierwszy krążek „Kino” pojawiły się z pomocą Boris Borisovich Grebenshchikov (Choi go przypadkowo spotkał w pociągu). Album został nagrany w studiu A. Tropillo (Dom Młodych Techników) z muzykami „Akwarium”. Nazwano to „45” (jest to długość piosenek było) i został wydany w czerwcu 1982 roku. Następnie, „Cinema” działał z pierwszego pełnego koncertu. Wraz z wydaniem albumu grupy przemówił pierwszy appartment zorganizowanej w stolicy i Leningradzie. Patrząc na kolejnym zdjęciu, to nie jest trudno odgadnąć, kto Wiktor Coj według narodowości.

W zimie 1983 „Kino” działa we wspólnym koncercie z „Akwarium”. Następnie grupa przyjść Kasparian Gustav i idzie Rybín. Jesienią Wiktor Coj z Yuriem Kasparyanom nagrał płytę „46”, który szybko sprzedawane na zasadzie „z ręki do ręki.” Na wiosnę 1984 roku „Film” otworzył drugi klub festiwal rockowy utwór „Oświadczam Twój dom strefy wolnej od broni jądrowej”. Grupa otrzymała zwycięzców tytuł i składu – status najlepszego antywojennego prezentacji tego roku.

aktywna praca

Victor udziałem BG w 1984 Sergeya Kurehina rekordu „szefa Kamczatki.” Zima 1985 Choi poślubić Mariana Rodovanskoy i pół roku Mają syna Sasha.

Wiosna 1985 odnotowano w grupie otrzymującej kolejne szeregi laureata, a następnie „Kino” Utwórz album „To nie jest miłość”, a kolejne sześć miesięcy – „Night”. Po premierze, gwiazda o imieniu Wiktor Coj staje się jeszcze bardziej popularne. 4-te festiwal rockowy klub uhonorował go nagrodą dla najlepszych tekstów.

Filmografia

Łącznie 14 obrazy z udziałem Viktora Tsoya, z których większość – film dokumentalny. Wszystko zaczęło się od krótkiego filmu „Yahha”, w którym muzyk oferowanych grać dyrektora R. Nugmanov. Równolegle, brał udział w filmie „Rock” (nauczyciela). Również w 1986 roku, Choi wystąpił w kulcie „Asse” Sołowjowa. We wrześniu 1987 roku udał się do Ałma-Aty do kręcenia filmu „Igła”. Tutaj Rashid Nugmanov zaproponował mu rolę Moreau – swego rodzaju prototyp radzieckiego Bruce Lee. I było całkiem naturalnie, zważywszy kto Wiktor Coj według narodowości.

triumf

1988 – „wybuchowy” dla grupy. Wraz z wydaniem zdjęć „Igła” i rekord „krew” chorego kraju „kinomanów”. „Cinema” przebył największą republiką Związku z wyprzedanych koncertów.

Jesienią zespół podoba nowy album – „Star Called Sun”. W tym samym roku, Choi rozpoczął współpracę z producentem Yu Ajzenshpisom, co pozwala im na trasy koncertowe i regularnych występów w telewizji. „Cinema” grupa Wiktor Coj stać all-unia reputacji.

W 1989 roku, zespół tworzy rekord „Ostatni bohater” we Francji. Film „Eagle” w kasie Unia dostaje 2 miejsce i V. Coj – tytuł najlepszego aktora ZSRR na „Złotego Księcia” w Odessie. W czerwcu 1990 roku, „Cinema” zagrał ostatni koncert na stadionie Łużniki.

wypadek samochodowy

15.08.1990, na drodze koło Ryga Wiktor Coj zginął w tragicznym wypadku drogowym. Oficjalna wersja mówi, że kierowca „Moskvich” (Victor) zasnął za kierownicą i zdejmując nadjeżdżających pas, zderzył się z „Ikarus”, powodując, zginął na miejscu. Po 4 dniach, muzyka się na Cmentarzu Teologicznego (Leningrad). Zdarzenie to było szokiem dla milionów fanów.